• Ar galima išvengti operacijos?
 • Miomos ir vėžys
 • Kiaušidžių pašalinimas - ne toks jau nekaltas dalykas
 • Pagalvokime apie pasekmes
 • Atminkite simptomus
 • Pirmenybė - lazeriui

  80% pacienčių, kurioms buvo pašalinta gimda, būtinybės operuotis nebuvo... Taip tvirtina Rusijos mokslinio rentgenologijos centro vadovas L. Andrejevas. Susidarė paradoksali situacija, kai daugeliui moterų siūloma visiškai nepagrįsta operacija.

  Šiandien pakalbėsime apie pačią populiariausią ginekologinę operaciją ir apie tai, kada galima jos išvengti. Gimdos pašalinimas - labai rimtas chirurginis įsikišimas. Reikia ne vienos savaitės ir mėnesio, kad moteris atgautų jėgas ir įveiktų pasekmes, tuo pačiu ir psichologinį šoką.

  Ar galima išvengti operacijos?

  Gimdos mioma - tai augliukas, susidedantis iš raumens ir jungiamojo audinio, augantis organo viduje arba išorėje. Jos susidarymo priežastys iki galo nėra išaiškintos, tačiau viena nekelia abejonių - miomos augimą paskatina hormonas estrogenas.

  Prasidėjus menopauzei, mioma, sumažėjus estrogeno hormonui, paprastai taip pat sumažėja. Taigi, jeigu pas ginekologą kreipiasi moteris, kuriai artėja menopauzė, jai nepatariama skubėti operuoti. Tokiai pacientei pakaktų lankytis kas gydytoją kas pusę metų, kad būtų išvengta netikėto miomos išvešėjimo.

  Galima naudoti ir konservatyvius miomų gydymo metodus. Tiesa, šiandien tie būdai nėra patys efektyviausi. naujos kartos hormoniniai preparatai gali išgydyti miomą, jeigu ji sudaryta daugiausia iš raumeninių audinių ir kada raumeniniame gimdos sluoksnyje yra receptoriai, leidžiantys "sugauti" šiuos hormonus, sureaguoti į juos. Vienoms moterims ši terapija gali padėti, kitoms - ne.

  Gydymas nesteroidiniais priešuždegiminiais preparatais kartais sumažina skausmą ir kraujavimą. Esant miomai, kai kurie gydytojai skiria karštus kompresus su ricinos aliejumi, griežtą vegetarinę dietą su ypač mažu riebalų kiekiu, rekomenduoja soją ir jos produktus, kepenų detoksikaciją. Geriausi rezultatai pastebimi gydant mažus auglius.

  Miomos ir vėžys

  Įrodymų, kad miomos atsiradimas turėtų tiesioginį ryšį su gimdos vėžiu, nėra.

  Aktyvios chirurginės praktikos šalininkai pateikia lyg ir svarų argumentą: esant miomai, gerokai padidėja gimdos vėžio rizika, taigi, gimdos pašalinimas - vienas iš profilaktikos momentų.

  Tačiau tai yra labai klaidinga nuomonė. Kažkada JAV moterims gimda būdavo šalinama profilaktikos sumetimais, kad neišsivystytų gimdos vėžys (jeigu tokį susirgimą turėdavo pacientės giminaitės). kasmet būdavo atliekama 150 tūkstančių tokių operacijų! Tačiau laikas parodė, kad dėl endometriozės susirgimų vėžiu nė kiek nesumažėjo. Pakartoti šį kelią nėra prasmės.

  Dabar medicina turi galimybes dar ankstyvose stadijose nustatyti piktybinius gimdos navikus. Tam yra naudojamas tyrimas ultragarsu, kurio metu nesunku nustatyti "pavojingą" gleivinės išaugimo sluoksnį. Gisteroskopija naudojama ambulatoriškai, kada endometriozės tyrimams paimamas gabaliukas gimdos audinio. Atgyvenęs dalykas yra žymiai mažiau efektingas ir iš esmės traumuojantis diagnostinis gimdos ertmės išgramdymas, liaudyje vadinamas "valymu".

  Kiaušidžių pašalinimas - ne toks jau nekaltas dalykas

  Paplitusi nuomonė, kad, šalinant gimdą, kiaušidžių pašalinimas taip pat nebloga priešvėžinė profilaktikos priemonė. Labai dažnai ginekologai taip ir daro.

  Tačiau organizme nieko nėra atliekamo, visi organai atlieka kažkokias funkcijas. O kiaušidės - organas, formuojantis moters sveikatą visą jos gyvenimą. Jos išskiria estrogenus, kurie atlieka ne tik moters lytinių hormonų funkcijas, bet ir atsakingi už kaulų, o svarbiausia - sąnarių stiprumą. Trūkstant estrogeno, išsivysto pavojinga liga - aterosklerozė. Ginekologas, sprendžiantis, pašalinti kiaušides ar ne, turi galvoti ne tik apie tai, kaip išvengti vėžio, o apkritai, koks bus likęs pacientės gyvenimas.

  Tarp kitko, su piktybinių auglių profilaktika dėjosi patys prieštaringiausi dalykai. Savo laiku buvo atliekami tyrimai - moterims, kurių giminaitės sirgo kiaušidžių vėžiu, profilaktiniais sumetimais buvo šalinamos kiaušidės (savaime suprantama, ne be jų sutikimo). tačiau laikas parodė, kad šių susirgimų skaičius nė kiek nesumažėjo. Be to, po operacijos praėjus kažkuriam laikui, atsirasdavo tipiški kiaušidžių vėžio simptomai. Štai jums ir profilaktika! Taigi, organo pašalinimas neišgelbsti nuo onkologinių susirgimų.

  Pagalvokime apie pasekmes

  Dar vienas labai svarbus momentas. Pooperacinis kiaušidžių pašalinimo sindromas dažnai praeina sunkiau, nei pats susirgimo gydymas. Pasitaiko net tokių psichoemocinių sutrikimų, kurie baigiasi savižudybėmis.

  Po gimdos pašalinimo moteris susiduria su eile naujų problemų. Tai šlapimo nelaikymas, skausmas juosmens srityje, lytinio potraukio išnykimas, anorgazmija, priešlaikinė menopauzė (netgi jeigu kiaušidės nepašalintos). Šiai nenatūraliai operacijai ryžtis reiktų tik kraštutiniu atveju, esant ypač stipriems požymiams.

  Atminkite simptomus

  Tik nedaugeliui pacienčių yra simptomai, darantys chirurginį įsikišimą neišvengiamu. Štai jie:

  1. Mioma padidėja 2-3 kartus per 3-6 mėnesius.

  2. Didelės apimties mioma spaudžia šlapimo pūslę, tiesiąją žarną, trukdydama jų normaliam funkcionavimui. Dėl spaudimo į šlapimo pūslės užpakalinę sienelę šlapimas išmetamas į šlapimtakius ir taip padidėja uždegiminių susirgimų rizika , šlapimtakių ir inkstų geldelių išsiplėtimas iki antrinės hidronefriozės.

  3. Pastovus skausmas apatinėje pilvo dalyje dėl miomos mazge vykstančio uždegiminio proceso.

  4. Auglio buvimas gali iššaukti pastovų psichoemocinį stresą - kol mioma nepašalinama, moteris negali jaustis sveika ir laiminga.

  5. Pacientę vargina neveikiamas konservatyvių gydymo metodų kraujavimas. Nukrenta hemoglobino lygis, atsiranda anemija, pastovus silpnumo jausmas, bloga savijauta. Auglio dydis šių negalavimų stiprumui neturi reikšmės.

  Pirmenybė - lazeriui

  Endometrioze serga apie 20% moterų, bet daugumoje atvejų ši liga prasideda be būdingų jai simptomų. Šiais atvejais vyksta gimdos gleivinės iškerojimas pilvo ertmėje ir ant kiaušidžių. Susirgimas iššaukia skausmą apatinėje pilvo dalyje, ypatingai menstruacijų metu, lytiškai santykiaujant ir šlapinantis, taip pat iššaukia nevaisingumą ir kitas pasekmes.

  20% gimdos pašalinimo operacijų padaroma dėl endometriozės. Tačiau toks radikalus įsikišimas iš viso negali būti pateisinamas, tuo labiau, kad pašalinti tokią daugybę endometriozės židinių paprasčiausiai neįmanoma. Specialus apdirbimas lazeriu su endoskopinės aparatūros galinčios nukreipti lazerio spindulius reikiama kryptimi, pagalba, yra efektyvus 95%.

  Pradinėje stadijoje endometriozė sėkmingai gydoma hormonais, derinant su fizioterapija. Tačiau dažniausiai moterys kreipiasi į medikus su jau gerokai užleista liga. Be to, endometriozė "pajaunėjo". Gydymui kreipiasi ką tik pradėję lytinį gyvenimą merginos su jau giliai endometriozės pažeistu mažuoju dubeniu. Kai kuriais atvejais alternatyvos chirurginei operacijai, deja, nėra. Vienintelė paguoda - nėštumas - puikus gydomasis faktorius: po jo endometriozė paprastai praeina pati savaime.