2019-ieji dėl didėjančios augalinės kilmės maisto patiekalų ir produktų paklausos ekonomistų netgi vadinami veganų metais – maisto gamintojai vis dažniau siūlo išbandyti veganiškus „mėsainius“, pyragus ir kitus patiekalus, kuriuose nėra gyvulinės kilmės produktų. Praėjusiais metais Jungtinės Amerikos Valstijos skaičiavo rekordiškai spartų veganiškų produktų pardavimų augimą, bet neatsilieka ir Europa – pernai Jungtinė Karalystė tapo šalimi, išleidusia daugiausia veganiškų produktų į rinką. Jau 25-ius metus visame pasaulyje lapkričio1-ąją plačiai minima ir Pasaulinė veganų diena.

Veganiškos produkcijos paklausa Lietuvoje auga


Lietuvoje taip pat vis daugėja alternatyvų mėsai, pieno produktams, keičiasi ir mitybos įpročiai. Pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, pastaraisiais metais pastebima gana sparčiai didėjanti veganiškos produkcijos paklausa, kurią pirkėjai vis drąsiau atranda ir noriai valgo.

„Atsižvelgdami į vyraujančias mitybos tendencijas, nuolat plečiame veganiškų produktų asortimentą ir jį papildome naujais, kuo įvairesniais produktais. Šiandien parduotuvėse galima rasti veganiškų dešrelių, daržovių kepsnelių, augalinės kilmės desertų, majonezo, įvairių augalinės kilmės – migdolų, sojų, avižų – gėrimų“, – pasakoja I. Baltrušaitienė. Pasak jos, populiariausių veganiškų prekių gretose šiuo metu yra sojų dešrelės ir augalinės kilmės gėrimai.

Subalansuota veganams, bet renkasi ir visavalgiai


„Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama sveikai mitybai, todėl ir tokie augalinės kilmės produktai kaip vaisiai, daržovės, riešutai, sėklos, ankštiniai, kurie ir sudaro veganinės mitybos pagrindą, sulaukia vis didesnio mūsų pirkėjų, besirūpinančių savo mityba, susidomėjimo“, – sako I. Baltrušaitienė.

Pasak jos, vegetariškas, veganiškas alternatyvas mielai renkasi ir visavalgiai. „Šiandien parduotuvėse tokių produktų pasirinkimas yra didesnis nei bet kada anksčiau, jie yra lengvai prieinami, todėl įvairios daržovių, sėklų, grybų užtepėlės, humusai yra populiarūs tiek vegetarų, veganų, tiek visavalgių gretose“, – pastebi I. Baltrušaitienė.

Gali praturtinti racioną


Tuo tarpu maisto ekspertė Vilma Juodkazienė primena, kad mityboje labai svarbi įvairovė, tad net ir nepropaguojantiems veganinės mitybos, tokių patiekalų integravimas į savo virtuvę gali padėti praturtinti ir paįvairinti kasdienį meniu.

„Kiekvienas renkamės tokią mitybą, kuri mums yra priimtiniausia, tačiau šiandien, kai mūsų parduotuvėse produktų pasirinkimas yra toks gausus bei atitinkantis net ir išrankiausiųjų poreikius, verta bent retkarčiais paįvairinti savo racioną augalinės kilmės patiekalais, kuriuos visai nesunku pasigaminti namuose“, – pataria V. Juodkazienė.

Anot jos, veganiški patiekalai gali būti puikus pasirinkimas norintiems išbandyti kažką naujo, atrasti kitokius tradicinių patiekalų skonius. Augalinės kilmės produktus ir patiekalus besirenkantiems sveikesnės mitybos sumetimais ji pataria atkreipti dėmesį į maistinę produktų vertę.

„Visos mitybos rūšys turi ir sveikesnių ir mažiau sveikatai palankių produktų ir patiekalų. Kad ir kokia mityba propaguojama, norint maitintis sveikai, reikėtų rinktis kuo daugiau aukšta maistine verte pasižyminčių produktų. Gruzdintos bulvytės su daug druskos ir cukraus turinčio kečupo yra veganinis patiekalas, tačiau jo nepriskirtume sveikam pasirinkimui. Tuo tarpu ankštinių troškinys su daržovėmis bus vertingi pietūs ar vakarienė“, – atkreipia dėmesį V. Juodkazienė ir dalijasi nesudėtingais bei maistingais veganiškų patiekalų receptais.