Naujas gurmaniškas taškas smaguriams


„Esame palyginti naujas verslas, susikūręs pandemijos metais. Naminių svirplių ūkis daugeliui dar skamba egzotiškai, yra kažkas neįprasto, tad ir partnerių stengiamės ieškoti išskirtinių, kurie nori būti kitokie, pasiūlyti tai, ko nėra Lietuvoje.

Taip nusprendėme bendradarbiauti su tarptautiniam „Accor“ viešbučių tinklui priklausančiu viešbučiu „Mercure Marijampolė“. Tiek jie, tiek mes norime parodyti, koks puikus mūsų miestas, skatinti lietuvius keliauti, atrasti naujas vietas ir pažinti naujus skonius.

Taip su viešbučio direktore Raimonda Sluckaite nusprendėme sukurti bendrą produktą ir marijampoliečiams bei miesto svečiams pasiūlyti išskirtinio skonio svirplių ledus“, – sako drauge su vyru Vaidu maistinių svirplių ūkį valdanti Greta Budreikė.

Svirplių miltai
Foto: Organizatorių nuotr.

Kviečia neaplenkti ir svirplių ūkio


Moteris tikina, kad lietuviai yra gana smalsūs, mėgstantys tyrinėti savo kraštą.

„Tą pajutome per pandemijos metus, kai šeimos su vaikais ar draugų kompanijos, vedamos smalsumo, atvykdavo pas mus pasižvalgyti po mūsų svirplių ūkį, kuris yra Marijampolės rajone. Per tokius edukacinius ir degustacinius susitikimus žmonės daugiau sužino apie šiuos vabzdžius, ima kitaip žiūrėti į savo aplinką ir tai, kaip renkasi maistą ir ką deda į lėkštę, – sako G. Budreikė.

Baltymai turi būti prioritetas kiekvieno mūsų mitybos racione. O svirpliai – tai bene patogiausias, skaniausias ir naudingiausias maisto šaltinis, kur jų itin gausu.

Intensyviai ruošiamės šiltajam sezonui. Ir nors mūsų kalendoriuje didžioji dalis vasaros dienų skirtos mugėms, užsakomiesiems renginiams, sporto šventėms, mielai sutinkame lankytojus ir savo krašte, svirplių ūkyje. Kiekviena pažintis įkvepia. Stengiamės žmones edukuoti, kviesdami pažinti ateities supermaistą ir pajusti jo teikiamą naudą.“

Valgiaraštyje – dviejų skonių ledai


„Sulaukusi iš „Suvalkijos svirplių“ bendrasavininkės Gretos pasiūlymo bendradarbiauti, iškart susidomėjau.

Mūsų viešbutis yra Marijampolės centre, taigi net nebuvo abejonių, kad galime tapti išskirtine vieta, kur smaguriai galės paragauti pirmųjų Lietuvoje svirplių ledų. Juos iš mums pateiktų „Suvalkijos svirplių“ miltų pagamino mūsų virtuvės meistrai“, – sako viešbučio direktorė.

Svirplių ledai
Foto: Organizatorių nuotr.

Ledai bus įtraukti į atnaujintą viešbučio restorano meniu, su kuriuo lankytojai galės susipažinti gegužės mėnesį – kuomet restoranas atidaro lauko terasų sezoną. Lankytojai galės rinktis iš dviejų skonio svirplių ledų – vanilinių ir su juodaisiais sezamais.

„Norime parodyti, jog naminių svirplių ir ledų tandemas yra išties puikus, čia atskleidžiamos ne tik išskirtinės deserto skoninės savybės, bet svirplių miltais praturtinama ledų maistinė vertė.“