Maitinimo sektoriuje tvyrant įvairiems iššūkiams, labai svarbus susitelkimas, geranoriškumas, dalinantis kūrybine patirtimi ir žiniomis. Patyrę virtuvės meistrai kartu su visuomeninio maitinimo partneriais ir vietiniais augintojais pristatė sezono aktualijas, kviesdami ieškoti vasariškų skonių, renginyje vaišino gurmaniškais užkandžiais, dūmo aromato, ant kepsninių ruoštais patiekalais, patiekdami gamtai draugiškuose natūraliuose kviečių sėlenų, cukranendrių vienkartiniuose induose.

Jūratė Mikalkenienė, Aida Čepukaitė, Jaroslav Orsevski
Foto: Organizatorių nuotr.

Renginio metu Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) prezidentė Agnė Vaitkuvienė pakvietė LVVKA narius į kaimą – pažinti jo žmones, paslaugas ir produktus. Bus organizuojami pažintiniai renginiai pas vietinius augintojus, produktų pristatymai tiesiogiai virtuvės vadovams, skatinant naudoti vietinius, Lietuvos ūkininkų užaugintus produktus. Renginyje šviežiomis braškėmis, medlievomis, žirniais vaišino ūkininkė Daiva Sakalauskienė iš Alytaus rajono. Bitininkas Erikas Augustinavičius supažindino su tradicijas puoselėjančiu tautinio paveldo Šušvės midumi bei vaišino šių metų šviežiu lietuvišku medumi. LKTA ir LVVKA bendradarbiauti paskatino meilė maistui, noras dalintis tradiciniais ir inovatyviais maisto gaminimo būdais, pažinti ir populiarinti vietinius produktus.

Svečiai skanavo virtuvės šefės Liucijos Makovskos vieno kąsnio gurmaniškus užkandžius: rūkytą antienos filė, braškių ir pomidorų chatney su mascarponės ir marinuoto imbiero putėsiais bei parūkytos antienos lazdeles su žaliųjų šparagų džemu, virtais putpelių kiaušiniais garstyčių padaže, karamelizuotais pekano riešutais.

Virtuvės šefai pirmą kartą po karantino susirinko gyvam bendravimui
Foto: Organizatorių nuotr.

Virtuvės meistrė Honorata Lyndo paruošė mini krepšelius su karšto rūkymo antienos krūtinėle su persikų tartaru ir braškėmis bei mini krepšelius su parūkytos antienos lazdelėmis, varškės kremu su džiovintais pomidorais ir jaunais žirniais. Konditerijos meistrė Dovilė Valentienė vaišino macarons pyragaičiais ir pelėsiniu sūriu. Gaivius naminius limonadus ir jų šerbetus paruošė gėrimų studijos „Cocktails and Drinks“ ekspertas Tomas Pletaras.

Virtuvės šefai pirmą kartą po karantino susirinko gyvam bendravimui
Foto: Organizatorių nuotr.

Vasariškai lengvą užkandį – dūmo aromato glazūruotos BBQ antienos „Taco“ su ananasų salsa, laimo vaisiumi ir saldžiu BBQ padažu su Chipotle aitriosiomis paprikomis gamino Dmitrij Urbanovič, restorano „Town steakhouse“ virtuvės šefas.

Virtuvės šefai pirmą kartą po karantino susirinko gyvam bendravimui
Foto: Organizatorių nuotr.

„Paella Valenciana“ su vištiena, trumpagrūdžiais ryžiais, jūros gėrybėmis – krevetėmis, midijų mėsa, vėžiais, daržovėmis ir skanintą šafranu paruošė Aldona Gečienė ir Astera Tenkutienė, viešbučio „Vilnius Grand Resort“ virtuvės meistrės.

Virtuvės šefai pirmą kartą po karantino susirinko gyvam bendravimui
Foto: Organizatorių nuotr.

Lauko kepsninėje bandelės „brioche“ burgerį su antiena mėsainiams, BBQ padažu su ananasais ir Jalapeno aitriosiomis paprikomis, savojos kopūsto ir mangoldų, svogūnų laiškų, burokėlių lapų, kalendros salotomis gamino Laurynas Bužinskas, restorano „Untold Grill Stories“ virtuvės šefas.