Parduotuvėje bus prekiaujama tik lietuviška mėsa. Čia bus galima įsigyti nuo kiaulienos iki ekologinio ūkio elnienos ar ėrienos, putpelių ar brandintos jautienos.

Grilio paslaugų taškas
Foto: A.Ištuganov nuotr.

„Kartas nuo karto atsivešime ekskliuzyvinės jautienos. Iš tokio ūkio, kur žiūrima kuom šeriama, kokie naudojami pašarai, kokio amžiaus gyvulys, koks mėsos marmuringumas – kad mėsa turėtų ir riebalo, ir raumens.

Pas mus mėsa bus paruošta vartojimui. Jos niekaip nebereikės apdirbti namie. Galima pasirinkti ir marinuotą, o jei žalia, kaip pvz. šonkauliai – tai bus ir plėvė nuimta, beliks įtrinti prieskoniais.

Tai yra natūrali tendencija, kai žmonės nebeturi laiko ir nori iškart kepti griliuje“, – teigė mėsos parduotuvės savininkas Mykolas Lučiūnas.

Pavyzdžiui, elnienos kilogramas kainuos nuo 10 iki 35 eurų. Priklauso, kokią mėsos dalį žmonės išsirinks.

„Čia galės apsipirkti įvairias pajamas turintys žmonės – ir mažas, ir turintys aukštesnes. Mėsos kainos – nuo 5 iki 50 eurų, priklausomai, ką jie norės gaminti. Čia prekių ras ir gurmanai, jei troškiniams – ras ir nebrangios mėsos. O ateityje čia bus prekiaujama net bobutės kotletais“, – teigė renginio organizatorius ir bendruomenės „Lithuania Grilling and Smoking“ įkūrėjas Tomas Petryla.

Grilio paslaugų taškas
Foto: DELFI / Modesta Meškė

Atidarymo proga susirinkusių svečių nosis kuteno malonus burgerių kvapas. Čia buvo kepami milžiniški burgerio tortai bei pristatoma grilinimo įranga.