„Instagram“ paskyros „Pauliusweets“ autorius Paulius Balčiukynas vykdo projektą „Skaniausi desertai mieste“, kurio metu kiekvieną savaitę lanko naujas vietas, labiausiai tinkamas pasmaližiauti, o savo mintimis dalijasi su DELFI Maistas skaitytojais.

Turbūt pastebėjote ir patys – daugumai tampa tiesiog įpročiu prieš valgant pasidaryti nuotrauką, nes kas ten žino, gal norėsime rekomenduoti ir draugams? Todėl maisto išvaizda tampa vis svarbesnė. Vienus tai erzina, nes valgymą laiko proga pabendrauti ir praleisti laiką su draugais, šeima ar artimaisiais, o fotografavimas ir telefonas tik blaško dėmesį, kiti apie tai mano kaip apie smagią pramogą, nes vėliau įspūdžiais galima dalintis ir su tais, kurie dar nebuvo restorane.

Skaniai atrodantį maistą norisi ir labiau valgyti, o man asmeniškai desertai ir atrodo kaip „instagramiškiausi“, kartais juos atrandu tartum meno kūrinius.

Pastaruoju metu susikaupė tikrai nemažai vietų, kurios pateisina šią savoką, taigi pasidalinsiu, mano manymu, geriausiomis, kur pasidaryti nuotrauką tiesiog būtina.

„Ali šokoladinė“

View this post on Instagram

Užsukus pas Ali supranti kad desertai gali būti puiki meno išraiška!🍰😏 Ir tai restoranui prideda iškart papildomos pridėtinės vertės, taip ir knieti kiekvieną iš jų paragauti ir sugadinti tą tobulumo formą😈😜 Žiūrėsim kur toliau keliai nuves, bet čia tikrai norisi grįžti dar ir dar😎 Labiausiai iš ragautų patiko “Intriga” bei “Valentinas” desertai, ar jau turėjote progos užsukti?😉 #alisokoladine #desertas #kavine #restoranas #sokoladas ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Restoranas: @alisokoladine Juodo šokolado, aviečių ir migdolų desertas “Valentinss” Kaina: 4.40 EUR💶 Pateikimas: Tobulas🔝 Aptarnavimas: Įprastas🙋‍♀️ Asortimentas: Platus🍰 Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 1 min.🕐 Nebuvo eilių👨‍👨‍👧‍👧

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Jun 2, 2018 at 9:51am PDT

Čia atvykęs gavau kone viską, ko geidė širdis, – skanių ir gerai atrodančių desertų, šiltai bendraujantį kolektyvą ir vietą, kurioje galima jaukiai gurkšnoti kavą ir apžiūrinėti galerijoje esančius paveikslus.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Didžiausia dilema tampa, kurį desertą išsirinkti, kai jie visi atrodo tobulai skanūs? Tokiu atveju geriausia pasiteirauti, iš ko jie gaminami, kad atrastumėte savo mėgiamiausius desertus.

Man labiausiai patiko sūrios karamelės su deginto sviesto biksvitu desertas „Intriga“ (4,50 EUR) ir šokolado, aviečių bei maskarponės kremo desertas „Valentinas“ (4,40 EUR). Abudu labai skirtingi, bet kartu tokie, kurių norėsiu dar ne kartą.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Ali šokoladinė/galerija“ įsikūrusi Vilniaus g. 31, Vilniuje.
Darbo laikas: 10:00–21:00.

Desertinė „Sugamour“

View this post on Instagram

Šiandien kaip ir žadėjome aplankėme “Sugamour”🍰😏 Vieta vokiečių gatvėje gan jauki ir gerai pastebima iš tolo😎 Kai kurie desertai išvaizda ir netgi skoniu turėjo panašumų neseniai lankytos “Ali šokoladinės”, nors asmeniškai toks jausmas kad Ali daugiau meilės įdėjo saviesiems desertams gaminti😍 ir nebuvo skoniu atžvilgiu kad kažkas labai jau būtų pamaloninęs, bet vėlgi tai nuspręsit kiekvienas aplankęs asmeniškai😜 Beje, gan stiprus minusas dėl aptarnavimo, suprantu kad daug žmonių bet toje vietoje reikia arba kolektyvą didinti, arba tiesiog gerų mokymų ir tinkamų žmonių, jausmas toks kad reikėjo patiems viską apsitarnauti😒Ar jau buvot užsukę, kaip jums šis restoranas?😉 #sugamour #desertas #saldumynai #kavine #restoranas #maistas #skanu #skanumelis #sokoladas ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Restoranas: @sugamourboutique 🔝Pistacijų ir aviečių pyragaitis Kaina: 4.5 EUR💶 Pateikimas: Puikus👌 Aptarnavimas: Mažas dėmesys klientui🙋‍♀️ Asortimentas: Platus🍰 Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 15 min.🕐 Didelis klientų kiekis👨‍👨‍👧‍👧

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Jun 9, 2018 at 8:11am PDT

Tai dar viena vieta, kuri įrodo, kad maistas gali būti tikra meno forma, nes desertai atrodo tobulai, be to, yra išties skanūs.

Vis dėlto čia pasigedau vieno labai svarbaus dalyko – gero aptarnavimo. Žinote, būna dienų, kai tiesiog nepataikai pakliūti pas tinkamą padavėją, bet mano nuostabai, po pasidalinamo apie tai „Instagram“ paskyroje sulaukiau daugybės žinučių, kad šis reiškinys šioje vietoje gan dažnas. Dėl to labai gaila, nes visa kita kita „Sugamour“ turi, netgi vietą, kuri matoma iš tolo, su žydinčiais medžiais lauke ir puikiu interjeru viduje.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Iš ragautų desertų labiausiai man patiko „Pistacijų–aviečių meilė“ (4,50 EUR), išsiskiriantis stipriu skoniu ir gaiviu šviežių aviečių kremu.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

„Sugamour“ įsikūrusi Vokiečių g. 11, Vilniuje.
Darbo laikas: pirmadieniais 8:00–21:00, antradieniais–ketvirtadieniais 8:00–22:00, penktadieniais–šeštadieniais 8:00–23:00, sekmadieniais 9:00–21:00.

Desertinė „Atostogos“

View this post on Instagram

Kartais reikia nusivilti kad vėliau atrastum tikrai geras vietas😏🙌 Po paskutiniosios, apsilankius desertinėje “Atostogos” buvo tikra atgaiva, ir čia desertai ne tik gerai atrodo bet yra gaivūs ir skanūs😋😇 Pajaučiau kad turiu mini baimę gerai atrodantiems desertams, nes lūkesčiai iškart tampa didesni kad ir skonis dieviškas bus😜 O dar ir smagiai pasikalbėjau su čia dirbančiomis merginomis, kurios papasakojo kuo išsiskiria jų gaminami desertai, tokias vietas ir norisi atrasti ateityje, ačiū mano skrandis laimingas😂👌 Ar jau buvot užsukę į šią vietą, kaip jums ši desertinė?😉 ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Vieta: @desertine_atostogos 🔝Valentino desertas su aviečių ir liči compote❤️ Kaina: 5 EUR💶 Pateikimas: Puikus🍮 Aptarnavimas: Šiltas ir malonus🙋‍♀️ Asortimentas: Vidutinis, sezonais keičiasi🍰 Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 3 min.🕐 Didelių eilių nebuvo👨‍👩‍👧‍👦

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Jun 30, 2018 at 3:46am PDT

Tai vienas geriausių šių metų mano atradimų. Labai smagu, kai atrandi tas vietas, apie kurias net nebuvai girdėjęs anksčiau. Taigi čia radau ir puikų, šiltą aptarnavimą, ir nuostabius desertus, ir jaukią vietą susitikimams ar pasimatymams.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Ši desertinė siūlo pistacijų ir migdolų skonio prancūziškus tartus ir pyragaičius su tropinių vaisių džemu. Skaniausias man buvo kaip širdutė atrodantis „Valentino“ desertas (5 EUR) su aviečių ir ličių compote. Skonių harmonija ir malonumas beragaujant kiekvieną kąsnį garantuotas!

Svajingas pavadinimas „Atostogos“ šiai vietai puikiai tinka, nes ragaudamas desertus jautiesi tartum iš tiesų atostogautum pabėgęs nuo visų darbų ir rūpesčių.

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Desertinė „Atostogos“ įsikūrusi Čiurlionio g. 8, Vilniuje.
Darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais 8:00–19:00, šeštadieniais–sekmadienais 10:00–18:00.

Eklerinė „Kler e Kler“

View this post on Instagram

Jau nebeįsivaizduoju savo savaitgalio be naujų išbandytų desertų🍩😏 Šiandien lankomės eklerinėje “Kler e Kler”😎🙌 Prisipižansiu niekad iki šiol taip ir nebuvau ragavęs eklerų, ir labai džiaugiuosi kad išrinkote šią vietą, nes mano įsvaizduojamus lūkesčius patenkino su kaupu😋👌 Desertai minkšti, šviežūs ir su pakankamu kiekio įdaro😏Beje, ploju rankomis dėl degustacinio varianto, tai galimybė išragauti beveik visus skonius, tikiuosi daugiau desertinių toks variantas atsiras😇🍰 Ar jau buvot užsukę į šią eklerinę, kas patiko/nepatiko?😉 #klerekler #eklerai #desertas #saldumynai #kavine #restoranas #maistas #skanu #skanumelis #sokoladas ▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ▫️ ▫️ ▫️ Restoranas: @eklerine.klerekler 🔝Degustacinis rinkinys (8 vnt.) Kaina: 8.9 EUR💶 Pateikimas: Puikus👌 Aptarnavimas: Šiltas aptarnavimas🙋‍♀️ Asortimentas: Platus🍰 Laukimo laikas⏳ Užsakymo priėmimas: per 1 min.🕐 Eilių nebuvo👨‍👩‍👧‍👦

A post shared by Paulius Balčiukynas (@pauliusweets) on Jun 16, 2018 at 4:01am PDT

Iki šios aplankytos vietos eklerų net nebuvau ragavęs, o po apsilankymo tai tapo vienu mėgstamiausių mano desertų. Ekleras – tai pailgas pyragaitis iš plikytos tešlos su kremu viduje. Net sunku patikėti, kad į šį pyragėlį gali tilpti tiek daug skonių!

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

Vienas didžiausių šios vietos pliusų – kad užuot pirkę kiekvieną desertą atskirai, galite pasirinkti degustacinį rinkinį (8,9 EUR). Šiame rinkinyje sudėti mažesnio dydžio eklerai, kurių kiekvienas ne tik pasakiškai gerai atrodo, bet ir yra nuostabiai skonūs.

O skonių yra labai įvairių, nuo egzotiškiausių – yuzu, pasiflorų iki klasikinių su kavos kremu. Labiausiai man patiko klasikinės receptūros ekleras su plikytu kremu ir šokoladiniu glajumi, jį tiesiog būtina paragauti!

Foto: Asmeninio albumo nuotr.

„Kler e kler“ įsikūrusi Ozo g. 19 („Ozo“ prekybos centras), Vilniuje.
Darbo laikas: darbo dienomis, šeštadieniais 10:00–22:00, sekmadieniais 10:00–21:00.