DELFI atsiųstame pranešime pristatomas naujas restorano meniu, kuriame dėmesys skiriamas tam, kas artima, ir šiuolaikinėms to interpretacijoms.

„Mūsų kulinarinės paieškos prasidėjo nuo gamtos ir joje randamų skonių tyrimo. Naujoji Baltijos regiono virtuvė jungiasi su prieš dešimtmetį išgryninta „New Nordic“ kulinarine filosofija. Tai – dešimties taisyklių maisto kūrybos filosofija, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas produktų sezoniškumui, lokalumui, bendruomenės kūrimui ir tvarumui. Toli dairytis juk nereikia, nuostabių skonių galime rasti vos išėję į gretimą parką. Štai Vilniaus Bernardinų sode tuoj prasidės briedžiukų sezonas – tai vieni brangiausių pasaulio grybų, kuriuos Lietuvoje mažai kas ragavęs! Mes vis ieškome egzotiškų virtuvių, tačiau pamirštame, kad Baltijos regionas – labai turtingas ir unikalus. Tad naujoji mūsų virtuvė kvies naujai pažinti skonius, kurie mums kultūriškai artimi“, – pasakoja šefas A. Kubilius.

Restorano „Dublis“ patiekalai
Foto: Robertas Daskevičius

Darbą naujoje virtuvėje jis pradėjo plėsdamas restorano komandą. Joje vis dar laisva viena, labai egzotiškai skambanti pozicija – laukinių gėrybių rinkėjas. „New Nordic“ filosofija ir Baltijos regiono virtuvė paremta šviežiomis, sezoniškomis gėrybėmis. Jos nebūtinai populiarios, nebūtinai tos, kurias lengvai įsigysi artimiausiame turgelyje. Restoranų versle konkurencija didelė, tad tegu laimi geriausi. O geriausi man asocijuojasi su kūrybiškumu ir su pačiais geriausiais ingredientais“, – neįprastai skambančią darbo poziciją paaiškino restorano šefas.

Toli dairytis juk nereikia, nuostabių skonių galime rasti vos išėję į gretimą parką. Štai Vilniaus Bernardinų sode tuoj prasidės briedžiukų sezonas – tai vieni brangiausių pasaulio grybų, kuriuos Lietuvoje mažai kas ragavęs!
A. Kubilius
Restorano „Dublis“ patiekalai
Foto: Robertas Daskevičius

Dešimt metų gastronomijos srityje dirbantis A. Kubilius įkvėpimo ieško ne tik gamtoje, bet ir prosenelės užrašuose. Jos pomėgis kulinarijai A. Kubiliaus šeimoje buvo perduodamas iš kartos į kartą. „Prosenelė mokslus baigė Prancūzijoje, išleido keletą knygų apie maisto gamybą, vadovavo žurnalui „Moteris“. Ji pati mokė kulinarijos ir vadovavo sveikatingumo valgyklai. Turiu išsaugojęs nemažai jos užrašų ir knygų, jau galvoju apie tai, kaip jos receptus prikelti naujam gyvenimui“, – sako naujasis restorano virtuvės šefas.

Jis teigia, kad Naujoji Baltijos regiono virtuvė paremta eksperimentais – juk tai Naujoji mūsų regiono virtuvė. „Šiandien mūsų noras – priversti Naująja Baltijos regiono virtuvę pamilti ne tik lietuvius, bet ir svečius iš užsienio“, – sako A. Kubilius.