Įkvėpta HostelBookers.com ir „Quara“ įrašų, svetainė thisisinsider.com apžvelgia pusryčių valgiaraščius įvairiose pasaulio šalyse.

Ar tai būtų jautienos troškinys Pakistane, ar kepti sūrio blynai Rusijoje, kiekviena šalis pusryčius ruošia šiek tiek skirtingai.

Australija

Foto: Shutterstock


Tipiškus australų pusryčius sudaro šalti grūdų dribsniai ir skrudinta duona su „Vegemite“ užtepėle, kuri gaminama iš mielių, daržovių ir prieskonių.

Brazilija

Foto: Shutterstock


Šioje šalyje ant pusryčių stalo išvysite kumpio, sūrio, duonos, kavos ir pieno.

Kinija

Foto: Shutterstock


Tradiciniai kinų pusryčiai priklauso nuo regiono, bet visoje šalyje yra populiarus dim sum – koldūnus primenantis patiekalas, kurį galima ruošti daugybe būdų.

Šveicarija


Šveicarai savo dieną mėgsta pradėti nuo Birchermuesli: nevirtų avižų ir kitų javų, apibarstytų džiovintais ar šviežiais vaisiais ir užpiltų pienu ar jogurtu.

Pakistanas

Foto: Shutterstock


Pakistaniečiai mėgsta sotesnius pusryčius, pavyzdžiui, Nihari – troškinį, kuris gaminamas iš jautienos nugarinės ar kulninės gabaliukų.

Kolumbija

Foto: Shutterstock


Tradicinius Bogotos gyventojų pusryčius sudaro changua – pieno, laiškinių svogūnų ir kiaušinių sriuba.

Indonezija

Foto: Shutterstock


Indonezijoje pusryčiams paprastai valgomas Nasi goring. Tai patiekalas iš keptų kiaušinių ir ryžių, kuris dar kartais papildomas mėsa ar jūrų gėrybėmis.

Vokietija

Foto: Shutterstock


Vokiečių pusryčiai būna gana gausūs. Jie valgo visko po truputį: šaltos pjaustytos mėsos, sūrio, šviežių bandelių, sviesto, džemo ir retkarčiais „Nutella“.

Kuba

Foto: Shutterstock


Kubos gyventojai mėgsta lengvesnius pusryčius: kavą su pienu, prie kurios valgo tostada – sviestu užteptas ir pakepintas duonos riekes.

Anglija

Foto: Shutterstock


Tradicinius angliškus pusryčius sudaro kepta kiaušinienė, dešra, kumpis ir pupelės.

Izraelis

Foto: Shutterstock


Izraeliečiai mėgsta savo šakšuką – aštriame pomidorų padaže keptus kiaušinius. Prie šio patiekalo patiekiama pita, kuri dažoma į kiaušinienę.

Prancūzija

Kruasanas su rikota ir šviežiomis braškėmis
Foto: Shutterstock


Prancūzai dievina bandeles, ypač rytais. Savo dieną jie pradeda nuo pain au chocolat (ragelio su šokoladu) ar tiesiog paprasto ragelio ir kavos.

Filipinai

Foto: Shutterstock


Įprastus pusryčius Filipinuose sudaro Pandesal – bandelės, kepamos iš miltų, kiaušinių, mielių, cukraus ir druskos. Jos dažnai mirkomi į kavą su pienu.

Lenkija

Foto: Shutterstock


Panašiai kaip ir Vokietijoje, tradicinius lenkų pusryčius sudaro bandelės, kurios valgomos su įvairiausiais priedais – mėsa, dešra, sviestu, džemu ir tepamu šokoladu.

Indija

Foto: Shutterstock


Pietų Indijoje pusryčiams tradiciškai valgomi Idli wada – pyragėliai iš fermentuotų juodųjų lęšių ir ryžių, kurie patiekiami su čatniu ir sambaru (lęšių ir daržovių troškiniu).

Italija

Foto: Shutterstock


Daugelis italų dieną pradeda nuo kapučino kavos ir biscotti sausainių.

Japonija

Foto: Shutterstock


Japonų pusryčiai beveik nesiskiria nuo kitų dienos valgių. Paprastai pusryčiams valgoma miso sriuba, verdama su ryžiais, japoniškomis marinuotomis daržovėmis ir žuvimi.

Marokas

Foto: Shutterstock


Marokiečių pusryčiai yra paprasti: duona su džemu, sūriu ar sviestu.

Škotija

Foto: Shutterstock


Škotų pusryčiai paprasti, bet gausūs: dažniausiai tai būna dubuo košės.

Korėja

Foto: Shutterstock


Korėjiečių kiaušinienės suktinukai gaminami daugybe būdų: kartais su daržovėmis, kartais su mėsa.

Portugalija

Foto: Shutterstock


Portugalai pusryčiams mėgsta valgyti įdarytus ragelius arba duoną su džemu ir sūriu bei kava.

Rusija

Foto: Shutterstock


Tradicinius rusų pusryčius sudaro varškėčiai – varškės blynai, taip pat avižinė košė ir ruginė duona.

Meksika

Foto: Shutterstock


Tradicinis pusryčių valgis Meksikoje yra chilaquiles, kuris gaminamas iš totopos (tortilijas primenančių paplotėlių), pamerktų į aštrų padažą su keptu kiaušiniu ir valgomas su įvairiais pagardais, pavyzdžiui, avokadų.

Turkija

Foto: Shutterstock


Turkų pusryčių stalo įvairovė yra įspūdinga. Ant jo išvysite duonos, sūrio, sviesto, alyvuogių, kiaušinių, pomidorų, agurkų, džemo, medaus ir kaymak (tirštos grietinės). Pusryčiams taip pat valgoma sucuk – aštri turkiška dešra, ir geriama turkiška arbata.

Jungtinės Valstijos

Foto: Shutterstock


Amerikietiški pusryčiai priklauso nuo regiono, bet paprastai juos sudaro kiaušiniai, blynai, kumpis ar javų dribsniai.