Paštetas – ne tik gurmaniškas, bet ir praktiškas patiekalas

Ant šventinio stalo dažnuose namuose bus gausu spalvingų kiaušinių, salotų, mišrainių ir, žinoma, naminės klasikos. Viena jų – tiek kasdienai, tiek ypatingoms progoms tinkantys paštetai. Jie lengvai pagaminami ir nereikalauja daug brangių ingredientų, gerai išsilaikys ir šaldytuve, tad galima pasiruošti iš anksto, atkreipia dėmesį „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.

„Paštetas – visiems gerai pažįstamas, bet toli gražu ne nuobodus patiekalas. Kad ir iš ko jį ruoštumėte, patiekimas gali būti įvairus. Pasiūlykite paštetą ne tik tepti ant įprastos duonos, bet ir parūpinkite krekerių, pitos duonelių, daržovių lazdelių ar netgi patiekite šalia pusrytinių blynų“, – idėjomis dalijasi kulinarijos technologė.

Lygiai taip pat netrūksta variacijų, iš ko gi ruošti paštetą. Pirmieji paštetai buvo gaminami iš laukinių paukščių ir žvėrienos, Viduramžiais jie buvo laikomi prabangiu patiekalu ir dažnai patiekiami karališkuose dvaruose. Šiandien egzistuoja daugybė skirtingų paštetų receptų, naudojant įvairią mėsą, žuvį, daržoves ir net vaisius.

Kviečiame išbandyti maisto tinklaraščio „Receptų kolekcionierė“ kūrėjos Karinos Požienės siūlomą kepenėlių paštetą.

Kepenėlių paštetas

Reikės:

300 g triušių kepenėlių (puikiai tinka ir vištų)
200 g rūkytos šoninės
100 g sviesto
1 svogūnas
2 v. š. romo arba brendžio
100 ml sultinio
Laurų lapai
Keletas stiebelių čiobrelio

Gaminimas:

* Keptuvėje pakepinti smulkintą šoninę, sudėti smulkiai pjaustytą svogūną ir pakepti, kol šis pasidarys skaidrus.
* Sudėti kepenėles, pakepinti, kol išgaruos iš kepenėlių išsiskyręs vanduo.
* Tuomet sudėti sviestą, laurų lapus, čiobrelius, šiek tiek druskos ir viską troškinti ant silpnos kaitros apie 10 minučių.
* Pabaigoje įpilti romą ir dar šiek tiek pakaitinti.
* Išimti laurų lapus ir keptuvės turinį supilti į maisto smulkintuvo indą, įpilti sultinį ir viską sumalti iki vienalytės masės. Gautą paštetą sudėti į indelius, palaukti, kol atauš, ir pastatyti į šaldytuvą.
Skanaus!

Keptas paštetas su lašiša ir krevetėmis

„Vištienos kepenėlių paštetas – gardi klasika, bet per šventes verta išlipti iš rutinos ir pagaminti lašišos bei krevečių paštetą. Šis skanėstas bus kreminis ir tiesiog tirps burnoje dėl maskarponės sūrio. Norint išgauti švelnią konsistenciją, ne mažiau svarbi grietinėlė ir aukštos kokybės sviestas. O lašišos gabalėliai, keptos krevetės suteiks ir aksominę tekstūrą, ir gurmanišką skonį“, – sako kulinarijos technologė G. Urbonavičiūtė.

Porcijos: 8
Gaminimo laikas: 1,5 val.

Reikės:

15 krevečių,
300 g rūkytos arba sūdytos lašišos,
200 g maskarponės,
2 skiltelių česnako,
½ šaukštelio druskos,
¼ šaukštelio maltų baltųjų pipirų,
½ citrinos sulčių,
2–4 valgomųjų šaukštų sviesto,
3–4 valgomųjų šaukštų 30 proc. riebumo grietinėlės,
šviežių svogūnų laiškų.

Gaminame:

1. Pirmiausia išvalykite krevetes ir 3–4 minutes trumpai pakepkite svieste. Įdėkite smulkinto česnako ir atidėkite atvėsti. Papuošimui galite atidėti 4–5 krevetes.
2. Lašišą ir krevetes susmulkinkite, sudėkite į trintuvą ir sumaišykite su maskarpone iki vientisos tyrės. Masę pagardinkite druska, baltaisiais pipirais ir išspaustomis pusės citrinos sultimis. Sumaišykite, supilkite grietinėlę ir dar kartą viską gerai išsukite.
3. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C temperatūros. Masę sudėkite į stačiakampį orkaitės indą ir kepkite 30 minučių. Iškepusį paštetą atvėsinkite. Prieš patiekiant galima papuošti šaukštu grietinės, keliomis pasiliktomis krevetėmis ir pabarstyti smulkintais svogūnų laiškais.

Greitas vegetariškas tepamas grybų paštetas per 20 minučių

„Užklupus netikėtiems svečiams ant paprasčiausiai norint pasilengvinti kasdienybę negaištant daug laiko virtuvėje, verta išsitraukti šį receptą. Jam naudojami visai paprasti ingredientai, tačiau rezultatas – rafinuotas, labai skanus, kreminis. Dar didelis privalumas ir tai, kad įtiks visokiems valgytojams – paštetas bus vegetariškas, bet toks gardus, kad neatsispirs ir mėsavalgiai“, – patikina „Iki“ kulinarijos technologė.

Porcijos: 1 indelis
Gaminimo laikas: 20 min.

Reikės:

300 grybų (skaniausia bus portobela arba rudieji pievagrybiai, bet galite naudoti ir baltuosius),
100 g brie sūrio,
½ svogūno,
½ puodelio graikinių riešutų,
6–8 skiltelių česnako,
ryšulėlio šviežių petražolių,
4 šaukštų alyvuogių aliejaus,
2 šaukštų smulkinto šviežio čiobrelių arba rozmarinų,
2 šaukštų vandens (arba raudonojo vyno, portveino),
druskos ir pipirų.

Gaminame:

1. Didelėje keptuvėje įkaitinkite 2 šaukštus alyvuogių aliejaus. Sudėkite išspaustą česnaką, smulkintą svogūną ir kepkite kelias minutes, kol taps permatomi. Suberkite supjaustytus grybus, čiobrelius ir likusį alyvuogių aliejų. Kepkite 5 minutes, kad grybai lėtai iškeptų.
2. Supilkite vandenį, smulkintus graikinius riešutus, petražoles, druską ir pipirus. Išmaišykite ir dar kelias minutes pakepinkite, kad graikiniai riešutai sušiltų.
3. Išjunkite ugnį ir ant grybų mišinio sudėkite brie gabalėlius. Nuo likusio karščio jis turėtų greitai pradėti tirpti, todėl maždaug po 15–30 sekundžių viską sumaišykite.
4. Perkelkite į virtuvinį kombainą ir sumaišykite paštetą iki vientisos masės (arba naudokite dubenį ir rankinį maišytuvą). Jei norite, kad paštetas būtų rupesnis, šį veiksmą praleiskite.
5. Perkelkite į indelį ir išlyginkite viršų. Patiekite su traškia duona arba pikantiškais krekeriais. Jei nevalgysite iš karto, užpilkite ant viršaus 3 šaukštus ištirpinto sviesto, tada įdėkite į šaldytuvą ir laikykite iki 3 dienų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją