Dviem restoranams sostinėje vadovaujantis M. Praškevičius kartu su prieskonių gamintoja „Santa Maria“ ir „Skonio slėniu“ meniu vaišėms paruošti panaudojo inovatyviausiu 2016 m. išradimu pripažintą liofilizuotą medų ir pasitelkė molekulinės virtuvės šedevrus, tokius kaip medaus nano granulės, svirplių druska, specialiai valgiaraščiui išauginti bičių perai, rašoma pranešime spaudai.

„Dar ne taip seniai į profesionalias, o ypač namų virtuves Lietuvoje atkeliavo tokie produktai kaip krevetės, austrės, žalia žuvis. Ne vieną jų skonis ir vaizdas stebino, net šokiravo. Dabar šiais egzotiškais produktais mėgaujamės ir svečius vaišiname, deriname juos su mums jau gerai žinomais, vietiniais produktais, taip pat – įvairiais gurmaniškais ingredientais. Tuo pat metu tokių savo kulinarine kultūra pažengusių šalių kaip Danija restoranų virtuvėse atsiranda vabzdžiai“, – sako šefas.

Martynas Praškevičius

„Virtuvėje, kurioje, ypač pagal mus, šefus, privalo vyrauti ideali švara ir tvarka, vabzdžiams, atrodo, nėra vietos, tačiau vertinant per sveikatos prizmę, tai – gausiai baltymų prisotintas produktas. Be to, juose daug geležies, B grupės vitaminų. Neatsitiktinai, vabzdžių gydomosios savybės žinomos nuo seniausių laikų. Vabzdžiai buvo populiarūs ir lietuvių liaudies medicinoje. Vis tik, nesu tvirtai už vabzdžių naudojimą ruošiant maistą, ypač – profesionalioje virtuvėje“, – prisipažįsta praėjusiais metais geriausiu Lietuvoje išrinkto restorano „Stebuklai“ vadovas M. Praškevičius.

Jis įsitikinęs, kad atsakingas vartojimas yra kelias, padėsiantis išvengti poreikio vabzdžius naudoti kaip vieną pagrindinių maisto produktų. „Jei gaminant ir maitinantis visi atsakingai galvos, kokius ir kiek produktų naudoti, kad kuo mažiau maisto būtų išmetama, ne tik patys taupysime, bet prisidėsime prie globalių aplinkosaugos ir maisto trūkumo problemų sprendimo“, – sako neseniai naują restoraną „Džiaugsmas“ atidaręs šefas.

Foto: Organizatorių nuotr.

Švelniame kokosų piene mirkyta krevetė, pateikiama su migdolu tyre ir medumi

Penkioms porcijoms reikės:
– 10 krevečių
– 10 g vyno
– 200 ml „Santa Maria“ kokosų pieno
– 100 g maltų migdolų
– 100 g migdolų miltų
– 5 g žalatinos
– medaus, tabasko padažo, ridikėlių daigų – pagal skonį

Nuo šviežių krevečių nulupami kiautai. Krevetės užmerkiamos 100 ml kokosų pieno ir mirkomos 60 min. Išėmus iš kokosų pieno, krevetės porą minučių apkepamos baltajame vyne.
Malti migdolai ir migdolų miltai sumaišomi su 100 ml kokosų pieno ir želatina, supilami į formą ir užšaldomi.
Į porcelianinį indelį dedamos dvi krevetės ir migdolų tyrė, gardinama medumi, ridikėlių daigais ir šlakeliu tabasko padažo.

Foto: Organizatorių nuotr.

Clamarita su svirplių druska

Gėrimui reikės:
– 60 ml laimo ir cukraus koncentrato (arba šerbeto)
– 120 ml „Corrona“ alaus
– 50 ml „Tequilla blanco“
– žiupsnelio „Santa Maria“ druskos
– žiupsnelio „Santa Maria“ aitriųjų paprikų dribsnių
– 50 ml „Clamato“ (pomidorų sulčių su trintais moliuskais)
– laimo skiltelių

Supilkite laimo ir cukraus koncentratą (arba šerbetą) į vieną indą, druską – į kitą. Trečiame sumaišykite alų, tekilą ir „Clamato“. Taurės kraštus pamerkite į laimo ir cukraus koncentratą, paskui į druską. Į taip paruoštą taurę supilkite gėrimą, patiekite su laimo skiltele, apibarstyta aitriųjų paprikų dribsniais.