Filmas ir mano aprašoma vieta yra susiję tuo, kad filme dalis veiksmo vyksta būtent toje vietoje, kur pabuvojau ir aš. Tai Niujorko Manhatano 5-oji avenue, o konkrečiau pasaulinio prekės ženklo – „Tiffany & Co” pastatas, nuo 1940 metų tapęs prestižinio apsipirkimo kryptimi. Virš pastato kabo ir seniausias Niujorko viešasis laikrodis, kurį 1853 metais Charles Lewis Tiffany užkabino virš tuo metu buvusios vienintelės prabangių papuošalų „Tiffany“ parduotuvės Niujorke. Tiek pastato, tiek šio prekės ženklo istorija yra tokios įdomios, kad skrydžio iš Europos į Ameriką metu dokumentiką apie juvelyrikos imperiją „Tiffany & Co” peržiūrėjau neatsitraukdama. Čia dar viena filmo rekomendacija lengvam vakarui.

O dabar pereikime prie antraštėje minimos – vienintelės ir unikalios kavinės pasaulyje.
Turiu iškart informuoti, kad patekti į šią 5-ojoje Manhatano gatvėje įsikūrusią „Blue box cafe“ yra gana sudėtinga. Staliuko rezervaciją konkrečiai dienai turite atlikti internetu ir tą turite bandyti atlikti 30 kalendorinių dienų iki jūsų norimos datos. O dar konkrečiau – reikia nusistatyti priminimą telefone, kad 16 valandą Lietuvos laiku (9 valandą ryto Niujorko) prisijungtumėte prie sistemos ir operatyviai savo kreditine kortele patvirtintumėte užsakymą. Operatyvumas čia tikrai reikalingas, nes visi staliukai užrezervuojami vos per kelias minutes.

Jeigu anksčiau galvojau, kad yra sunku nusipirkti bilietą į didžiausią elektroninės muzikos festivalį pasaulyje „Tomorrowland“, tai ši „Rezy“ bilietų rezervacijos sistema yra tikra misija neįmanoma. Kaip jau galite suprasti, nors aš atlikau visus viršuje minėtus žingsnius, bet, deja, nesuspėjau rezervuoti staliuko savo buvimo Niujorke dienomis. Iki kelionės dar reguliariai tikrinau papildomų rezervacijų galimybes (sistemoje galite pažymėti, jog norite sulaukti laiško, jeigu tokių atsirastų), bet jau buvau nusiteikusi tik iš išorės pamatyti šią paslaptingą kavinę. Ir tada nutiko magija arba kaip dirbęs personalas pasakė – jums tikrai labai pasisekė.

Pusryčiai pas „Tiffany“
Foto: Asmeninis albumas

Nors ir neturėjau rezervacijos, nusprendžiau bent jau užeiti į šešių aukštų „Tiffany & Co” pastatą ir ketvirtajame apžiūrėti kavinę. Kadangi iškart sulaukiau kavinės administratoriaus dėmesio (kas čia tokia smalsi ir dairosi aplink), nepasikuklinau paklausti dėl galbūt neatvykusių svečių ir laisvų staliukų. Išgirdau tikėtiną istoriją, kad pas juos viskas užsakyta, yra rezervacijos sistema ir t.t., tad padėkojus ir jau einant link lifto, sustingau nuo šūksnio – „grįžkite, turime jums staliuką!” Nežinau, kiek dažnai iš viso pasaulio atvykstantys svečiai bando tokį būdą čia patekti ir kaip dažnai jiems pasiseka, bet aš jums tą pasakoju ir drąsinu visuomet nebijoti paklausti, geriausia su plačia šypsena.

Kavinėje „Blue box cafe“ visur dominuoja pagrindinė „Tiffany & Co” spalva – pilkai mėlyna, bet jeigu jos nežinote, geriausia pamatyti internete. Tikrai būsite ją kur nors matę, nors tiesa, šį konkretų spalvos kodą įmonė yra užpatentavusi, o apie spalvos kūrimo procesą dokumentikoje pasakojama ne vieną minutę. Viskas iki smulkmenų apgalvota tiek versle, tiek šioje kavinėje, tad prisėdus ant Tiffany baldų, iškart sulaukėme aptarnaujančio personalo. Jų meniu yra fiksuotas, t.y. galite pasirinkti pusryčiauti, pietauti ar išgerti popiečio arbatėlės su desertais (eng. “Afternoon tea”). Kainos taip pat yra nustatytos, tad už įprastą pusryčių meniu sumokėsite 32 dolerius, už pietų – 42, o už popiečio arbatėlę – 52 dolerius asmeniui. Tiesa, papildomai galite užsisakyti tiek priedų savo patiekalams (pvz. ikrų ar trumų), tiek papildomų putojančių ar nebūtinai gėrimų.

Pusryčiai pas „Tiffany“
Foto: Asmeninis albumas

Nesuklysiu pasakydama, jog daugiau nei 70% klientų renkasi pusryčių variantą, nesvarbu, jog jau būna seniai įdienojus. Ar reikia paaiškinimo šiai statistikai? Tikriausiai ne, nes pusryčiai pas Tiffani yra garsūs jau nuo 1961 metų, tad ir nuotraukose prie šios apžvalgos pamatysite ne ką kita kaip pusryčių meniu. Tiesa, be pirmojo ir karštojo patiekalo į pusryčių kainą asmeniui yra įskaičiuotas gazuotas arba negazuotas vanduo, kava su ar be pieno ir pasirinkta arbata.

Savo dienos pradžiai mes pasirinkome spalvingų sezoninių vaisių ir uogų dubenėlį, prie kurio buvo pateikti ir traškantys, tiesiog burnoje tirpstantys kruasanai (aktorės Audrey Hepburn pasirinkimas garsiajame filme) su kelių rūšių džemais bei medumi. Prasidėjo pusryčių idilė – mėgavimasis aplinka, skaniu maistu, kava ir, žinoma, akimirkų įamžinimas nuotraukose.

Pusryčiai pas „Tiffany“
Foto: Asmeninis albumas

Po užsitęsusios pusryčių pradžios (nufotografuoti ar nusifotografuoti irgi reikia laiko) sulaukėme ir karštųjų patiekalų: rūkytos lašišos su beigeliu, kreminiu sūriu bei kaparėliais ir virtų kiaušinių su Andouille rūkyta dešrele pomidorų padaže, kurių skonių ryškumas apstulbino. Visi ingredientai tiesiog puikiai žaidė tarpusavyje, gomuriui suteikė labai malonų pojūtį, aptarnavimas buvo itin profesionalus ir mandagus, tad nežinau, ar dar ko nors geriau buvo galima tikėtis.

Pusryčiai pas „Tiffany“
Foto: Asmeninis albumas

Kaip ir minėjau, čia yra apgalvotos visos detalės, tad jūs valgysite ar kavą gersite taip pat iš specialiai „Tiffany & Co” sukurtų indų ar puodelių, kurių viena pusė yra balta, o kita „1837 Blue“ spalvos (būtent toks yra Pantone spalvos kodas). Erdvėje nėra daug staliukų, bet jūs būtinai prisėsite ant spalvotų minėtos spalvos baldų.

Išėjus iš kavinės, galite pasivaikščioti ir po kitus šio pastato aukštus, kuriuose prekiaujama įvairiais prabangiais juvelyrikos dirbiniais ir yra eksponuojamas garsusis 128.54 karatų „Tiffany deimantas“. Taip pat kelyje iki kavinės pamatysite mėlynus lagaminus, gaublius, daiktus kūdikiams ir net dviratį ar sofą!

Jeigu planuojate savo kelionę į Niujorką, labai rekomenduoju šią Tiffany patirtį, kurią prisiminti iš tiesų yra labai miela.

Kavinės „Blue Box Cafe“ adresas 727 5th Ave 4th Floor, New York, NY 10022, Jungtinės Valstijos. Jų darbo laikas pirmadieniais – šeštadieniais 10:00 – 17:30 val., sekmadieniais 12:00 – 16:30 val. Daugiau informacijos ir rezervacijos sistema: https://www.tiffany.com/blue-box-cafe