Skaičiuojama, kad Europos Sąjungoje vienas žmogus išmeta vidutiniškai 173 kilogramus maisto per metus. Duona – tai vienas iš pagrindinių maisto produktų visame pasaulyje, kurios suvartojama bene daugiausiai, todėl nieko keisto, kad didelė dalis jos yra išmetama – kaip to išvengti?

Kada išmesti, o kada – išsaugoti


Vienos lyderiaujančių Lietuvos kepyklų „Fazer Lietuva“ produktų vystymo vadovas Tadas Aleknavičius tikina, kad vertėtų atkreipti dėmesį į duonos pakuotės ženklinimą.

„Geriausias iki“ ženklas ant duonos pakuotės dar nereiškia, kad po šios datos ją turite išmesti. Šiuos ženklinimo skirtumus vertėtų įsidėmėti, nes, pavyzdžiui, daugelis greitai gendančių maisto produktų turi žymenį „tinka vartoti iki...“, kuomet nurodytos datos reikėtų paisyti ir vėliau produkto nevartoti. Tačiau duonos gaminių atveju naudojamas „geriausias iki“ ženklinimas tik nurodo rekomenduojamą datą. Kiekvienu konkrečiu atveju duona gali būti vartojama ir ilgiau – viskas priklauso nuo jos laikymo sąlygų“, – tikina „Gardėsio“ duonos atstovas.

Norėdami išsiaiškinti, ar jūsų duona vis dar yra šviežia, jūs turėtumėte ją atidžiai apžiūrėti. Jeigu pastebėjote pelėsį – duonos jokių būdu nevalgykite. Anot T. Aleknavičiaus, pelėsis yra grybelis, kuris sugadina maisto produktą, taip pat gali išskirti kenksmingas medžiagas bei sporas, kurios, keliaudamos oru, gali nusėsti ant kitų maisto produktų. Tačiau jeigu duona neskleidžia nemalonaus kvapo, nėra supelijusi, ją nesudėtingai galite prikelti antram gyvenimui. Kaip tai padaryti?

  • Sutrupintos duonos gabalėlius galite naudoti padažų gamyboje, apvolioti mėsos ir kitus kepinius, galite įdaryti paukštieną, daržoves, apibarstyti užkepėles.
  • Naminiai skrebučiai, dar žinomi kaip krutonai – tai puikus būdas pagardinti jūsų mėgstamas salotas.
  • Sukietėjusią duoną naudokite gamindami klasikines sriubas, pavyzdžiui ispanišką gaspačio, itališką duonos ar prancūzišką svogūnų sriubą.
  • Iš kiek padžiūvusios duonos nesunkiai pasigaminsite brusketų – nedidelių sumuštinukų, kai skrudinta duona įtrinama česnaku ir gardinama įvairiais priedais.
  • Duonos pudingas – tai itin lengvai pagaminamas desertas, kuomet kartu kepama sudžiūvusi duona ir kiaušinių bei pieno mišinys. Sudžiūvusi duona kepiniui puikiai tinka, nes neištyžta ir sugeria skystį.

3 gardūs ir netikėti receptai, kurie prikels duoną antram gyvenimui


Tačiau sudžiūvusi duona – tai ne tik trupiniai ar skrebučiai, iš jos galite pasigaminti išties netikėtus patiekalus.