Šventės nesibaigia: pasilepinkite naminėmis kanelėmis

(12)
Kanelės
Foto: Organizatorių nuotr.
Įvertinimas:
4.2143 14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ingredientai:

500 ml pieno
3 vnt. kiaušinių trynių
1 vnt. kiaušinio
250 g cukraus
125 g miltų
50 g sviesto
0,5 v. š. vanilinio cukraus
0,5 a. š. druskos
25 ml romo

Konditeris Ali Gadžijevas šį kartą vėl išliko ištikimas prancūziškai klasikai ir iškepė visų moterų širdis užkariavusias kaneles. Profesionalaus konditerio patarimai, kaip jas kepti, kad teisingai apskrustų ir iškepusios kreivai nesukristų bei kokių klaidų nedaryti, kepant desertus silikoninėse formelėse, turėtų įkvėpti daugelį šeimininkių išbandyti šį receptą ir papuošti šventinį stalą.

Gaminimas

Prikaistuvyje užvirti pieną kartu su vaniliniu cukrumi. Įdėti sviestą ir maišyti, kol ištirps.

Į vieną dubenį įmušti kiaušinį ir sudėti trynius. Kitame gilesniame dubenyje sumaišyti miltus kartu su cukrumi. Po truputį pilti į miltų mišinį kiaušinius ir nuolat maišyti šluotele. Kai tešla sušoka į vieną gabalą ir sunkiai maišosi, po truputį pilti užvirusį pieną ir vėl nuolat maišyti šluotele. Pabaigoje supilti romą ir įberti druskos. Viską gerai išmaišyti iki vientisos masės. Geriausia tešlą užmaišyti iš vakaro ir palikti šaldytuve, kad subręstų.

Kanelių formeles ištepti minkštu sviestu ir padėti į šaldiklį 10 minučių. Tada užpildyti jas tešla ne iki pačio viršaus – maždaug du trečdalius kiekvienos formelės.

Pirmas 15 minučių kepti iki 220°C įkaitintoje orkaitėje ant pačios žemiausios lentynos ir nustačius apatinį kaitinimą. Po 15 minučių sumažinti temperatūrą iki 200°C, nustatyti kaitinimą iš apačios ir viršaus bei kepti 35 minutes.

Iškepusias kaneles iš karto išimti iš formelių ir leisti atvėsti.

Skanaus!

Kanelės
Foto: Organizatorių nuotr.
Šaltinis: www.DELFI.lt
Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite