Prenumeruok

Karas Ukrainoje

Vasario 24 d. ankstų rytą pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Vladimiras Putinas sakėsi esą neturintis kitos išeities – paskelbė karą Ukrainai. Karas Ukrainoje pareikalavo daug aukų. Nukentėjo ir buvo nuniokoti keletas Ukrainos miestų, ir karinė agresija kursto  nesaugumą ir baimę globaliu mastu.

Žūsta tiek kovojantys su Rusijos karinėm pajėgom, tiek niekuo dėti civiliai, tuo tarpu ir vaikai. Praėjus daugiau nei 100 dienų, karinė invazija tęsiasi, tačiau ne pagal Rusijos pradinius planus. Didesnė dalis kovų iš vidurio Ukrainos persikėlė į rytines dalis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad dėl Rusijos blokados, maisto eksportas šalyje
yra sutrikdytas, dėl ko pasaulio mastu gali kilti ūmi ir sunki maisto krizė ir badas. Jungtinių Tautų maisto agentūra pranešė, kad, sumažintas kviečių ir kitų maisto prekių eksportas iš Ukrainos ir Rusijos gali sukelti  badą daugiau nei 19 milijonų žmonių visame pasaulyje, per ateinančius metus.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 28 d. pasirašė paraišką dėl Ukrainos įstojimo į Europos Sąjungą. Dalis Europos parlamentarų ir Europos sąjungos šalių prezidentų ragina greičiau patenkinti Ukrainos prezidento prašymą.

NAUJIENOS

Karybos ekspertas Darius Antanaitis antradienį laidoje „Delfi diena“ įvardijo netikėtas Kachovkos hidroelektrinės užtvankos susprogdinimo grėsmes.

Karuose ir konfliktuose žuvusių žmonių skaičius pernai beveik padvigubėjo. 2022-aisiais per ginkluotus konfliktus žuvo 237 000 žmonių, pranešė...

Gyvename turbulencinėje aplinkoje, kur viskas gali bet kada pasikeisti – tą įrodė pasaulinė pandemija ir karas Ukrainoje. Tiek mokslininkai, tiek...

Labiausiai tikėtina Kachovkos hidroelektrinės sunaikinimo priežastis – sprogimas iš vidaus. Raketų ataka nebūtų sukėlusi tokių pasekmių.

Kachovkoje susprogdinus užtvanką, evakuojami tūkstančiai žmonių. Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad šimtai tūkstančių gyventojų liko be...

Kachovkos hidroelektrinės griovimas yra dar vienas Rusijos karo Ukrainoje instrumentų ir buvo planuotas. Okupantai laukė „tinkamiausio“ momento...

Karo ekspertai: rusai akivaizdžiai sutrikę

2023 m. birželio 7 d. 15:00

Luvre saugomos Ukrainos meno vertybės

2023 m. birželio 7 d. 12:59

Rusų okupantai: skęstame  (7)

2023 m. birželio 7 d. 11:59

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10