Prenumeruok

Karas Ukrainoje

Vasario 24 d. ankstų rytą pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Vladimiras Putinas sakėsi esą neturintis kitos išeities – paskelbė karą Ukrainai. Karas Ukrainoje pareikalavo daug aukų. Nukentėjo ir buvo nuniokoti keletas Ukrainos miestų, ir karinė agresija kursto  nesaugumą ir baimę globaliu mastu.

Žūsta tiek kovojantys su Rusijos karinėm pajėgom, tiek niekuo dėti civiliai, tuo tarpu ir vaikai. Praėjus daugiau nei 100 dienų, karinė invazija tęsiasi, tačiau ne pagal Rusijos pradinius planus. Didesnė dalis kovų iš vidurio Ukrainos persikėlė į rytines dalis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad dėl Rusijos blokados, maisto eksportas šalyje
yra sutrikdytas, dėl ko pasaulio mastu gali kilti ūmi ir sunki maisto krizė ir badas. Jungtinių Tautų maisto agentūra pranešė, kad, sumažintas kviečių ir kitų maisto prekių eksportas iš Ukrainos ir Rusijos gali sukelti  badą daugiau nei 19 milijonų žmonių visame pasaulyje, per ateinančius metus.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 28 d. pasirašė paraišką dėl Ukrainos įstojimo į Europos Sąjungą. Dalis Europos parlamentarų ir Europos sąjungos šalių prezidentų ragina greičiau patenkinti Ukrainos prezidento prašymą.

NAUJIENOS

Rusijos kariuomenė yra „antra pagal pajėgumą Ukrainoje“, sako JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas .

Ukraina laiko uždarytas duris deryboms su Rusija ir nesiruošia pradėti dialogo.

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka mano, kad Minskas ir Maskva turėjo „išspręsti Ukrainos klausimą“ 2014–2015 metais, kai Kyjivas...

Pasak Didžiosios Britanijos gynybos sekretoriaus Beno Wallace‘o, tikėtina, kad Ukraina 2023 m. atgaus okupuotą Krymą. Jis tai sakė interviu „The...

Rusijos pajėgos penktadienį aviacinėmis bombomis atakavo Kivšarivkos gyvenvietę Charkivo srityje. Bombardavimo aukomis tapo du žmonės.

Šių metų gegužę Ukrainos sostinės metro stotimis kaip slėptuvėmis per naktinius oro pavojus pasinaudojo 92 tūkst. žmonių, tarp kurių buvo 10...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10