„Rankinė visada kartu su tavimi, ji neatsiejama moters dalis“, - sako rankinių prekinio ženklo „kARTu“ kūrėja Ingrida Jasinskė, pasidalindama šio sezono madingų rankinių tendencijomis.

Dizainerė sako kurianti rankines 22-45 metų moterims, kurių gyvenimas skiriasi, tačiau poreikis turėti kokybišką, išskirtinę palydovę, kurią visur galėtų nešiotis su savimi – išlieka. „Kuriu rankines, kurios tinka ir studentei, ir versliai moteriai, norinčiai atrodyti elegantiškai. Net mamai, kuri turi į rankinę sutalpinti ne tik savo, bet ir vaikų gyvenimo atributus. Vienoje rankoje - vaikas, kitoje – rankinė ir tokia moteris neatrodo suvargusi, o be galo stilinga ir moteriška“, - pasakojo rankinių kūrėja.

Foto: darkas.lt nuotr.

Gurmaniškai karčios rankinės

Kodėl vieną dieną moteris metė perspektyvų darbą ir pradėjo kurti rankines? Į šį klausimą Ingrida atsako pragmatiškai, kad visada pati norėjo turėti gražią, išskirtinę rankinę, kuri tiktų ir į darbą, ir į vakarėlį.

„Dažniausiai originalias rankines atsiveždavau iš kelionių, bet ilgainiui vis sunkiau ir sunkiau net ir užsienyje pavykdavo rasti man patinkančių modelių. Kada sukūriau internetinę rankinių parduotuvę talpi.lt, kilo mintis, kad pati galėčiau pasisiūti man patinkančią rankinę. Taigi, ėmiau siūti, taip ir gimė mano rankinės, kurios visos be išimties yra mano pačios geidžiamos ir sukurtos kiekvienai gyvenimo situacijai. Moterims gyvenime tenka atlikti daug vaidmenų: sesers, draugės, žmonos, mylimosios, mamos, studentės, verslininkės, žavios damos, traukiančios aplinkinių dėmesį vakarėlyje, ir t.t., tad ir mano rankinės pritaikytos kiekvienai iš jų“, - savo kūrybos niuansais dalijosi Ingrida Jasinskė.

Pasak kūrėjos, jos rankinės - tai jausmo ir skonio derinys. Minimalistinis kūrybos braižas apgaubia šio prekinio ženklo rankines. Skonių magija atskleidžia rankinių tikrąjį veidą. Žodžio „kartu” reikšmė - dviprasmiška, visų pirma, tai jausmas, nes rankinė visada šalia, ji kartu lydi moterį per gyvenimą. Antra, pavadinime užkoduotos rankinių savybės. Tai skanus rankinių veidas ir kolekcijų pavadinimas: kavos pupelės kolekcijos rankinės – subtilios, be jų, kaip ir be puodelio kavos, neapsieina jokia diena; garstyčios kolekcija prisodrinta natūralumo, rankinių forma minimalistinė, tačiau apgaulinga, nes gali kisti.

Kolekcijos „Mažasis pipiras“ delninės yra elegantiškos, patogios nešioti, nes pasiūtos iš specialiai parinktos odos, tinkančios ir dienai, ir vakarui, galima jas prilyginti judriam pipirui, kuris vis nori ištrūkti. Cinamono kolekcijai pavadinimas parinktas ne atsitiktinai, cinamonas senovėje buvo vertingesnis net ir už auksą, todėl šios rankinės tinka dalykiškai moteriai, verslo damai bei studentei, kuri siekia susikurti patikimos, pasitempusios ir žavios būsimos profesionalės statusą.

Šokolado kolekcijos rankinės leidžia gyvenime puoselėti kelias skonio gamas: atrodyti rafinuotai karčiai dieną ir saldžiai vakare neoficialioje aplinkoje. Kartus prieskonis yra pakankamai gurmaniškas ir subtilus, ne visiems jis tinka, bet, kaip mėgsta sakyti jų kūrėja, - „geras stiliaus šefas šio prieskonio neslepia giliai spintoje.”

Patogi ir funkcionali ar graži, bet ne visada praktiška?

Kalbėdama apie naujausias rankinių tendencijas kūrėja įvardijo, kad moterų požiūris į rankines iš esmės pasikeitė. Seniau jos rinkdavosi tokius rankinių modelius, kurie pradingtų garderobe, derėtų prie palto, batelių ar kitų aksesuarų. Dabar šiuolaikinė moteris nori būti išskirtinė, nori turėti ryškų, akį traukiantį aksesuarą.

„Moters viduje neretai vis dar vyksta konfliktas: patogi, funkcionali rankinė ar graži, bet ne visada praktiška. Džiugu, kad tokioms moterims galiu pasiūlyti rankines, kurios kaip chameleonai keičia savo formą, dydį, gali turėti papildomą ilgą rankeną arba viduje paslėptą praktišką funkcionalų elementą“, - vardijo Ingrida. - Ir tokios rankinės nekainuoja daug. Pamažu keičiasi požiūris į rankų darbo rankinę, ji tampa ne prabangos preke, o tiesiog būtinybe.“

Dizainerė prisipažino, kad dar prieš keletą metų ją nemaloniai stebino odinių, rankų darbo rankinių kainos, kurios prilygo kelionei į svečią šalį, todėl ji svajojo kurti tokias rankines, kurios būtų prieinamos ir studentei, ir solidžiai moteriai, norinčiai kiekvienam sezonui ar progai turėti po rankinę ir nenešioti vienos ištisus metus. „Kas pasakė, kad už tai, kas gražu, reikia mokėti didelius pinigus?“, - klausia Ingrida.

Kokią rankinę išsirinkti žiemai ir vasarai?

Rankinių kūrėja ne tik pati kuria modelius, juos siuva, bet ir mielai savo klientėms pataria, kokią rankinę rinktis žiemai ar vasarai. Anot jos, žiemą nešiojamos rankinės oda turi būti standesnė, ant jos neturėtų likti lietaus ar sniego pėdsakų, jei lieka, vadinasi, oda yra nekokybiška. Tokie pėdsakai gali greičiau sugadinti odą, tad, ir rankine džiaugsitės daug trumpiau. Kaip žiemą mes prižiūrime savo veido odą, ją maitiname, drėkiname, taip, turėtume elgtis ir su odine rankine. Būtinai reikia naudoti įvairias impregnavimo priemones, tada rankinė tarnaus ilgiau.

„Karščiausias šių metų vasaros rankinių topas – odinė kuprinė, kuri neapsunkina stiliaus, o tik jį pagyvina, suteikdama šelmiškumo. Moterys ir merginos vasarai turėtų rinktis lengvas, šviesių šiltų spalvų rankines, kurios nespaustų peties, o siūlės būtų susiūtos iš vidaus ir nenutrintų jūsų odos. Šią vasarą dominuos minimalistinis stilius, rankinės bus dekoruotos negausiomis detalėmis, nes ir taip vasarą moterys renkasi ryškias sukneles ar aksesuarus, tad rankinė stiliaus tikrai neperkraus“, - šios vasaros rankinių tendencijas įvardijo dizainerė.