Jau 16-ąjį mados renginį jo organizatoriai kartu su festivalyje dalyvaujančiais dizaineriais pristatė neatpažįstamai pasikeitę.

„Pernai užsidėjome akinius ir sakėme, kad madą reikia ne matyti, bet ir jausti. Šiemet mes keičiame šukuoseną: juk plaukai taip pat neatsiejama mados dalis - kaip ir grimas, batai ar aksesuarai", - sako „Mados infekcijos“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Estetišką šukuosenos vaizdą festivalio gerbėjai pamatys ir „Mados infekciją“ pristatančiame vaizdo klipe, lauko reklamose. „Vieniems tas gaivališkos šukuosenos vaizdas primins gamtos stichijas, ugnikalnio išsiveržimą, kitiems sukels kitokių asociacijų. Paliekame laisvę žiūrovui pačiam interpretuoti – lygiai taip pat, kaip ir stebint kolekcijos pristatymą, kai kiekvienas mato, jaučia, suvokia, priima, išgyvena savaip“, – teigia S. Straukaitė.

Po lygiai vyrams ir moterims

Kelerius pastaruosius metus „Mados infekcijos“ organizatoriai nebeskirsto festivalyje savo kolekcijas pristatančių dizainerių į dienas pagal tai, kokius kūrinius – konceptualius, eksperimentinius ar elegantiškus – jie pristato.

„Visas tris dienas festivalyje bus visko – ir prêt-à-porter kolekcijų, ir nekasdienių kūrybinių eksperimentų. Šiemet „Mados infekcijos“ programą sudėliojome taip, kad visos trys dienos būtų vienodai stiprios. Todėl norintiems pirkti bilietą tik vienam vakarui gali būti sudėtinga išsirinkti“, – šypsosi S. Straukaitė.

Šiemet festivalyje neliks nuskriausti nei vyriškos, nei moteriškos mados gerbėjai. Maždaug trečdalis „Mados infekcijoje“ dalyvaujančių kūrėjų pristatys mišrias – ir vyrams, ir moterims – skirtas kolekcijas. Tai „Mados infekcijos“ senbuvė Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras ir mados namai „Cantas“, svečias iš Prancūzijos Marc Le Bihan, Diana Paukštytė, Eva Baliul bei iš „Injekcijos“ ant „Mados infekcijos“ podiumo patekusios jaunosios dizainerės Dovilė Cibulskaitė ir Ana Romanova, Akvilė Jančauskaitė bei Ugnė Martinaitytė.

Vyrams skirtą rudens-žiemos sezono kolekciją jau antrus metus iš eilės ruošia dizainerė Lilija Larionova. Vyrams skirti ir dizainerio iš Danijos Wali Mohammed Barrech drabužiai bei „Mados infekcijos“ naujokės Vitalijos Malyško kolekcija.

Moteriškos mados gerbėjams kolekcijas ruošia „Mados infekcijos“ senbuvės Eglė Žiemytė, Laura Dailidėnienė ir Lina Gudanavičiūtė bei festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė. Moteriškos bus ir festivalio gerbėjams jau pažįstamos dizainerės Ievos Daugirdaitės bei „Tribe“ dueto – Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės – kolekcijos, taip pat Norvegijoje su šeima gyvenančios ir šioje šalyje kuriančios lietuvės Kristinos Vikøren bei viešnių iš Vokietijos – dizainerių dueto Großer Heinrich darbai. Su moterims skirtais drabužiais „Mados infekcijos“ podiumu žengs ir festivalio naujokės Tatsianos Grakovos iš Rusijos modeliai – galimybę pristatyti juos jaunoji dizainerė pernai iškovojo „Injekcijos“ konkurse.

Mirksės ir blyksės

Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai žiūrovams palieka intrigą, kaip šįkart atrodys „Mados infekcijos“ podiumas.

„Festivalio simboliu tapusi kaukolė kiekvieno renginio metu vis keičia savo buvimo vietą bei išvaizdą. Šiemet ji mirksės ir į „Mados infekcijos“ lankytojus žvelgs švytinčiomis akimis. O visa kita pamatysime atvykę į renginį“, – intriguoja „Mados infekcijos“ prodiuserė Renata Mikailionytė.

Papildomi festivalio renginiai

Iki festivalio pradžios įvyks dar vienas itin didelio lankytojų dėmesio sulaukiantis renginys. Tai šiemet jau septintą kartą organizuojamas „Infekcijos kastingas“.

Vieša modelių atranka kovo 15 dieną 14 valandą vyks prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“. Renginio metu bus galima stebėti, kaip dizaineriai ne tik iš modelių agentūrų, bet ir iš visų norinčių bei pareiškusių norą dalyvauti atsirenka modelius festivalio kolekcijoms demonstruoti. Viešą modelių atranką „Mados infekcija“ rengia dėl to, kad dizaineriai visuomet ieško savito, netradicinio tipažo modelių. Šių metų modelių atrankoje ypač laukiama vaikinų.

Šiemet į festivalio renginių sąrašą sugrįžta ir esamiems bei būsimiems mados profesionalams skirtas „Mados infekcijos“ seminaras. Jis vyks iškart po festivalio – kovo 24 dieną, pirmadienį, Šiuolaikinio meno centre.