Pačios madmuazelės Coco mėgstami bizantiški architektūros motyvai, muzikiniai Stravinskio pasirodymai, Diagilevo ir Lifaro baletai, carinės Rusijos istorija – visa tai yra turtingas rusiškosios kultūros paveldas, atsispindintis aprangos kolekcijoje, sugrąžinsiančioje ant podiumų stilių a la russe, rašo „Leluxe“.

Specialiai pasirodymui sukurtame dešimties minučių begarsiame filmuke Coco Chanel įkūnijo E.Vilkevičiūtė.

„Šiais laikais žmonės įvertintų begarsius filmus, nes daug laiko, sakyčiau, valandų valandas, skaito trumpąsias žinutes ir elektroninius laiškus, – sakė Karlas Lagerfeldas (70). – Aš nuo seno žaviuosi begarsiu kinu.“

Filmui dizaineris surinko žinomus asmenis iš savo komandos. Tarp jų – modelis Bradas Koenigas, dizainerio apsaugininkas ir sekretorius Sebastienas Jondeau’as (ūsuotas, niūraus veido tarsi naktinio klubo Rusijoje savininkas), modelis Edita Vilkevičiūtė, kurios berniokiškas grožis, išraiškingas smakras ir tvirta laikysena ir priminė K. Lagerfeldui žavią jauną Coco 1913-aisiais, kai jauna dizainerė atidarė pirmąjį saloną.

Kaip rašoma mados žurnale WWD, net Chanel mados namų darbuotojai vaidino ateljė darbuotojus.

Foto: AFP/Scanpix

„Negaliu kviestis svetimų žmonių, – pabrėžė K. Lagerfeldas. – Jie nemokėtų prisiliesti prie drabužių.“

Antrojoje dalyje veiksmas vyksta 1923 m., kai Chanel jau buvo išgarsėjusi, filme įkomponuoti dokumentiniai Pirmojo pasaulinio karo kadrai, rašoma „The Fashion Spot“. Kino juostoje su titrais įkūnyta daug garsenybių, tarp jų – Chanel mylimasis kunigaikštis Dmitrijus Pavlovičius, iš kurio ji nusižiūrėjo švarkelį su žirniukais ir kailinę mantiją.

„Filmas linksmas, nepretenzingas, – pasakojo K. Lagerfeldas. – Chanel buvo žavi moteris, mėgo vilioti vyrus. Šiais metais daug kas kūrė filmus apie Coco, ne visi jie istoriškai teisingi.“

K. Lagerfeldo mini filmas buvo filmuojamas dvi dienas Paryžiaus priemiesčio studijoje. Pasak dizainerio, filmas sukurtas tarsi Holivudo produkcija: „Kiekvieną vaizdinį turėjau galvoje“.

Akimirkos iš kolekcijos pristatymo.