Jei jūsų tikslas iš karto patekti į regėjimo lauką, padaryti stiprų įspūdį ir prikaustyti aplinkinių žvilgsnius, prie žydrų akių derinkite geltonus, oranžinius akmenis. Šie tonai suteiks jums energijos ir polėkio, sustiprins nervų sistemą ir pagerins virškinimą.

Laimingosioms, kurių akių spalva retai pasitaikanti žalia, tinka chrizoprazai, smaragdai, chrizolitai, žalsvas turkis ir malachitas. Kontrastą sukurs tos pačios geltonos ir oranžinės spalvos akmenys, taip pat balti akmenys, kurie, beje, atgaivina visų tipų veidus ir suteikia skaistumo bei šventumo aureolę. Šiuo atžvilgiu puikiai atrodo perlai ir perlamutras.

Prie rudų akių tinka gintaras, jaspis, karneolis, o kontrastą sukurs žalios, tamsiai ir šviesiai violetinės spalvos akmenys (ametistas, turmalinas, čaroitas).

Spindinčias akis pabrėš tigro, sakalo ar katės akis.

Prie tamsiai rudų akių tiks visi akmenys, ypatingai raudoni koralai, turkis (beje, turkis skaistina visus veidus), perlai, malachitas, rubinai ir ametistas.

Nereikia pamiršti, jog egzistuoja taisyklės, kokiais akmenimis puoštis iškilminga proga, kokie tinka dieną ir kokie vakare.

Vakarui ir iškilmingoms progoms labiausiai tinka skaidrūs šlifuoti brangakmeniai: deimantai, smaragdai, rubinai, safyrai, kalnų krištolas ir pan.

„Kasdieniai“ akmenys: matiniai, ramūs, jie užtikrina stabilią nuotaiką, o jų energijos struktūra nukreipta į darbingumą ir energiją.

Prie auskarų paprastai derinamas žiedas ir pakabukas, o vėrinys gali būti kitos spalvos, kad būtų sukurta įvairovė ir kontrastas. Puikus tokio derinio pavyzdys gali būti perlai ir turkis: turkio auskarai ir perlų vėrinys.