Pateikiame 5 pokyčius, kurie gali pakeisti jūsų gyvenimą teigiama linkme.

1. Galvokite, ką galvojate.

Jūsų mintys lemia jūsų jausmus. O jausmai lemia veiksmus. Neįmanoma išlaikyti pasitikėjimo savimi, jei jūsų galva nuolatos kupina abejonių ir kritiškų minčių. Jei kitiems neišdrįstumėte pasakyti tokių dalykų, kokius sakote sau mintyse, tuomet tai ženklas - metas keisti mintis.

Nors mąstymą pakeisti užtrunka laiko, tačiau pirmasis žingsnis, kurį galite žengti - savistaba. Kreipkite dėmesį į savo mintis. Paklauskite savęs: "Apie ką šiuo metu galvoju? Kodėl? Ar mano mintys man padeda?".

2. Atskirkite jausmus nuo veiksmų.

Skirkite laiko išsiaiškinti, kaip jaučiatės. Savo jausmų neturėtumėte slėpti ar ignoruoti. Tačiau atskirkite jausmus nuo veiksmų - veiksmai neturėtų kilti iš jausmų, veiksmus turėtų nulemti sprendimai.

Pavyzdžiui, jei erzina asmuo, su kuriuo turite atlikti projektą, ar draugo neatsakingumas, pripažinkite susierzinimo jausmą, o tuomet atskirai nuspręskite, kaip su tuo susidorosite. Vietoje to, kad jausmą ignoruotumėte ar imtumėtės neapgalvotų, jausmų nulemtų sprendimų, būkite atviras ir tiesus dėl to, kokį poveikį kito asmens veiksmai turi jūsų santykiams ar draugystei.

Jūsų veiksmai - tai ne tiesioginis jausmų rezultatas, o atskiras sprendimas, kurį priimate, remdamiesi jausmais.

3. Nustokite lyginti.

Visuomet atsiras kitas asmuo, sėkmingesnis už jus - turintis daugiau medalių, daugiau pinigų ar geresnį darbą. Nuolatinis savęs lyginimas su kitais lemia tai, kad niekada nesijausite patenkintas. Kartelė visuomet kils tik aukštyn, o ribų tobulumui, kaip liaudyje sakoma, nėra. Todėl verčiau susikurkite savo paties sėkmės standartus, į kuriuos lygiuokitės. Stebėkite savo progresą, lyginkite save patį anksčiau ir dabar.

Pavyzdžiui, mama neturėtų savęs lyginti su kitomis mamomis, ir jų vykdoma puikia papildoma veikla, tačiau sukoncentruoti dėmesį į savo vaikų ir šeimos laimę ir gerovę. Tikroji prasmė slypi pastangose ir indėlyje.

4. Kiekvieną rytą skirkite laiko sau.

Laikas - pati didžiausia vertybė. Jei laiką naudojate tikslingai, turite daugiau šansų nugyventi tokį gyvenimą, kokio norite. Tai, kaip pradedate kiekvieną dieną, turi didelės įtakos pastarojo įpročio formavimui.

Raskite keletą minučių, jog pamąstytumėte, kaip norite praleisti savo dieną. Malda, meditacija, sportas ir tyla - svarbūs aspektai, galintys pakeisti ne tik dieną, bet ir savaitę ar visus metus.

Didžiausių pokyčių gyvenime sulauksite atradę laiko apmąstyti, ko iš tiesų norite. Nepaisant to, jei gyvenate užimtą gyvenimą, atraskite laiko trumpai tylai ir pamąstymui.

5. Kiekvieną savaitę padarykite kažką naujo.

Kasdienybė sukuria rutiną. Todėl kiekvieną savaitę sugalvokite vieną nedidelį pokytį, kuris išsklaidys nuobodulio jausmą - išbandykite tai, ko dar niekada nebandėte. Pažiūrėkite TED įkvepiantį filmuką kol pusryčiaujate, eksperimentuokite virtuvėje, išmokite naują šokį, pertvarkykite namus.

6. Klausykitės net tada, kai norite kalbėti.

Klausymasis - tai vienas galingiausių mokymosi ir santykių kūrimo įrankių. Tačiau šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje jis yra nuvertinamas.

Užduokite klausimus, domėkitės, klausykite, užuot galvoję, ką patys pasakysite. Jūsų dėmesys - tai dovana kitam žmogui.

7. Stenkitės atsikratyti noro būti teisiam.

Noras visuomet būti teisiam gali užtemdyti net pačius gražiausius santykius. Noras būti teisiam - tai siekis užpildyti vidinį pasitenkinimą, tačiau jis pasiekiamas kito žmogaus sąskaita. Pasvarstykite: "Ar teisingas - tik vienas atsakymas? Ar yra kažkokių aspektų, apie kuriuos neapsvarstėte?".

Žinoma, turėti nuomonę ir savas vertybes nėra nieko blogo. Tačiau noras būti teisiam kiekvienoje situacijoje nėra pozityvi savybė. Retsykiais dera nusileisti. Juk sakoma, kad nėra džiaugsmo laimėti mūšį, jei galiausiai pralaimimas karas.

Tad, maži pokyčiai, kurie kartojami reguliariai, gali pakeisti jūsų gyvenimą - naujų veiksmų imtis niekuomet nėra vėlu.