Portale „Psychologies“ pateikiami vyrų paaiškinimai apie šešis moterų puoselėjamus mitus apie santykius:

1. Konfliktines situacijas reikia spręsti čia ir dabar.

Davidas (36 m.): „Niekas neneigia, kad poroje nereikia nutylėti problemų. Bet tai nereškia, kad reikia apie viską kalbėti tą akimirką, kai verda emocijos, kaip mėgsta elgtis moterys. Daugeliui jų atrodo, kad santykių sėkmė – visiškas skaidrumas ir absoliutus visko išsakymas. Bet vyrai ne visada nusiteikę pokalbiui, juo labiau, kai jis išprovokuotas moters ašarų.

Pavyzdžiui, man svarbu apgalvoti problemą vienam. Racionaliai pamąstyti, pagalvoti apie sprendimą. Emocionalūs aptarinėjimai, kuriuos perša moteris, klaidingai manydama, kad visas problemas reikia spręsti nedelsiant, viską tik supainioja ir didina nesusikalbėjimą.“

2. Kaprizingumas – moteriškumo simbolis

Pablo (28 m.): „Kartais ne patys maloniausi charakterio bruožai pateisinami moteriška prigimtimi. Mano mergina mėgdavo vaidinti įskaudintą vaiką – vos tik kas, puldavo į ašaras, demonstruodavo silpnumą ir nesugebėjimą pačiai imtis veiksmų. Jai atrodė, kad a turiu nedelsdamas paklusti, padaryti taip, kaip norisi jai, ją „gelbėti“. Tačiau neįmanoma išgelbėti žmogaus nuo paties savęs.

Toks elgesys – nebrandumo požymis. Tai nė trupučio neseksualu, tai – banali manipuliacija. Jeigu vyras su tuo taikstosi, tai tikrai ne todėl, kad laiko tokį elgesį žaviu ir moterišku. Jis paprasčiausiai nori, kad nuo jo atstotų.“

Asociatyvioji nuotr

3. Visada reikia paklausti – kaip praėjo diena?

Peteris (39 m.): „Beveik visos moterys, su kuriomis turėjau santykių, tvirtai tikėjo, kad kasdieniai atviri pokalbiai – svarbiausia, ko reikia tarpusavio supratimui. Veikiausiai taip jas įtikino populiarioji psichologija, kuri akcentuoja, kad poroje žmonės turi kuo daugiau kalbėtis. O gal moterys tiesiog labiau linkusios kalbėtis.

Neneigiu bendravimo svarbos, bet vakarais gana dažnai noriu pabūti vienas su savimi. Tai nereiškia, kad esu abejingas savo moteriai ir manęs nejaudina jos problemos. Tiesiog man pakanka jos buvimo šalia, kad jausčiau artumą. Dažnai visiškai nebūtina aktyviai bendrauti.“

4. Kantrybė ir priėmimas – kelias į harmoniją

Markas (41 m.): „Man rodos, moterys ilgai buvo auklėjamos taip, kad patenka į spąstus: „Privalai būti kantri, sumanesnė, mokėti atleisti.“ Pripažįstu – vyrams tai labai patogu, bet galiausiai toks pasyvumas daugelį ima erzinti. Vis dėlto svarbu nubrėžti ribas, kad jūsų begalinė kantrybė neatsigręžtų prieš jus.

Mokėti atleisti – santykiuose neįkainojamas gebėjimas. Bet lygiai taip pat svarbu moterims mokėti apsiginti. Sakyčiau, jei jums nuolat reikia įjungti kantrybės režimą, šeimoje nepavyks išsaugoti santarvės. Visų pirma tai sugriaus jūsų vidinį pasaulį.“

5. Draugę ar žmoną turinčiam vyrui nevalia dairytis į kitas moteris

Liamas (27 m.): „Gali būti, kad vyras netgi pritars tokiai jūsų nuomonei, bet tik todėl, kad jūsų nenuliūdintų. Jei norite šalia savęs matyti aktyvų, ambicingą vyrą, žinokite, kad ir po pažinties su jumis jį domins aplinkinis pasaulis. O kitos moteris – pasaulio dalis. Tai nereiškia, kad jis bus jums neištikimas, tačiau kaip ir anksčiau pastebės moteris. Su tuo kovoti – tas pats, kas mėginti atimti iš jo vyriškumą. Jei kuriate santykius su save gerbiančiu vaikinu, kurs jus myli, tai, kad jis pastebi kitas moteris, tikrai nekelia grėsmės jūsų santykiams.“

6. Seksas per pirmą ar antrą pasimatymą kenkia būsimiems santykiams.

Alexas (39 m.): „Stebėtina, kad moterys iki šiol tam teikia tokią reikšmę. Santykių vystymuisi neturi įtakos, kada tarp jūsų prasidės intymūs santykiai. Jei santykiai nesivystys, tai tikrai ne todėl, kad mylėjotės jau per pirmą pasimatymą.

Jeigu kalbame apie adekvatų, savimi pasitikintį vyrą, jis negalvos – jei mergina atsidavė per pirmą susitikimą, vadinasi, taip elgiasi su visais vyrais. Ir kad tai – būsimų neištikimybių ženklas. Priešingai – jis vertins, kad tarp jūsų įsižiebė traukos kibirkštis.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją