Menshealth.com pateikia patarimų stipriosios lyties atstovams, kaip pailginti erekcijos laiką ir suteikti daugiau džiaugsmo lovoje sau ir partnerei:

1. Retinkite klubų judesius ir penio stūmimus į vaginą

Yra daugybė būdų mėgautis seksualine sueitimi. Vienas iš paprastesnių variantų atitolinti ejakuliaciją – retinti penio stūmimus į makštį. Galite pamasažuoti su penio galvute partnerės klitorio galvutę, susikoncentruoti į makšties angą, kur yra daug nervų galūnių, o ne stengtis kuo giliau įkišti penį. Prispauskite penį prie moters G taško. Natūralu, kad stumsite penį į makštį, bet pajutus artėjant ejakuliaciją, galima ją atitolinti, nerizikuojant partnerės orgazmu.

2. Treniruokite dubens dugno raumenis

Tikriausiai teko girdėti apie Kėgelio pratimus. Jie skirti lavinti dubens dugno raumenis. Kad aiškiau pajustumėte šiuos raumenis, šlapindamiesi sulaikykite šlapimo srovę, tada vėl atpalaiduokite raumenis – taip padarykite kelis kartus. Pratimas dubens dugno raumenims – atsistokite prieš veidrodį ir mėginkite kilstelėti sėklides, vien įtempdami raumenis. Sutraukite dubens dugno raumenis, suskaičiuokite iki 10, tada atpalaiduokite. Atlikite šį pratimą 10 kartų. Pratimas suteiks galimybę geriau kontroliuoti ejakuliaciją, ilgiau išlaikyti erekciją, be to, šį pratimą galite daryti praktiškai visur.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Kėgelio pratimai padeda vyrams ilgiau išlaikyti erekciją. 2005 m. Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, 75 proc. jo dalyvių vyrų pranešė, kad tam tikrą laiką darius Kėgelio pratimą, jiems pavyksta ilgiau išlaikyti erekciją, atitolinti ejakuliaciją. Kito, Italijoje atlikto tyrimo duomenimis, sustiprinus dubens dugno raumenis, 61 proc. vyrų nustojo skųstis priešlaikine ejakuliacija.

3. Penio suspaudimas

Tai – natūralus fiziologinis metodas. Jausdami, kad artėja orgazmas, sustokite ir suspauskite penį po jo galvute. Spauskite smiliumi ir nykščiu šlaplę arba koncentruokite spaudimą vidinėje penio pusėje. Pasak seksologo Iano Kernerio, toks spaudimo metodas pratęsia seksualinę sueitį, nes iš varpos išspaudžiamas kraujas, sušvelninama seksualinė įtampa, kuri šiaip baigtųsi sėklos išsiveržimu.

Seksas su nauju partneriu gali kelti nerimą.
Foto: Shutterstock

4. Pozų keitimas

Užuot susikoncentravę į vieną pozą, pamėginkite sekso metu pakeisti kelias pozas – tai padės ilgiau išlaikyti erekciją, siūlo seksologai. Kūnai taikysis prie naujos pozos, taip padarysite pauzę ir pratęsite lytinę sueitį. Patariama išmėginti sudėtingesnes pozas – kai reikia išlaikyti pusiausvyrą, būti tiksliems, vyrų erekcija natūraliai atitolsta.

5. Orgazmo atidėjimas

Labai veiksmingas būdas išmokti pailginti erekcijos laiką ir išvengti priešlaikinės ejakuliacijos – atidėlioti orgazmą masturbuojantis. Kai masturbuodamiesi pajusite, kad artėja orgazmas, padarykite pauzę, kol pajausite, kad vėl kontroliuojate seksualinį susijaudinimą. Tokios treniruotės skatina kūną ir smegenis geriau valdyti orgazmo reakciją, tad pailgėja seksualinės sueities laikas.

Apskritai urologai pataria valandą ar dvi prieš lytinius santykius pasimasturbuoti – tai irgi mažina priešlaikinės ejakuliacijos riziką.

6. Masturbavimasis prieš sueitį

Kaip jau minėta, masturbavimasis vienam prieš intymią sueitį gali padėti apsisaugoti nuo priešlaikinės ejakuliacijos. Pasak vyrų seksualinės sveikatos daktaro Evano Goldsteino, kartais ejakuliacija įvyksta labai greitai, nes vyras ilgai neejakuliavo ir prostata yra pritvinkusi kraujo. Kai prieš seksą pasimasturbuosite, paskui, per intymią sueitį, reikės daugiau laiko, kad pasiektumėte antrą ejakuliaciją. Tik atsiminkite, kad tarp masturbavimosi ir sekso su partnere turi praeiti šiek tiek laiko, kad vėl patirtumėte erekciją.

7. Prezervatyvų naudojimas

Prezervatyvas taip pat gali padėti atitolinti ejakuliaciją. Būna pirkti storesnių prezervatyvų, kurie šiek tiek sumažina penio jautrumą.

8. Damoms pirmenybė

Daugumai moterų būtinas klitorio jaudrinimas, kad jos pasiektų orgazmą. Vyras gali susitelkti į malonumo suteikimą partnerei. Galima rinktis oralinį būdą, sekso žaislus, partnerės tenkinimą pirštais – svarbiausia, kad suteikus jai malonumą, vyrui sumažės įtampa, kad jis žūtbūt turi atitolinti ejakuliaciją.

9. Kompetentingo specialisto konsultacija

Urologo Th. Walsho teigimu, jei jokios priemonės ir būdai nepadeda pailginti erekcijos laiko ir atitolinti ejakuliacijos, vertėtų pasikonsultuoti su patikimu specialistu. Kai kurių metodų (kaip antai, penio galvutės suspaudimo) gali pamokyti patyrę medicinos specialistai.