Visgi kartais penis būna labai didelis ir netelpa į makštį, rašo health.com.

„Labai retas atvejis, bet būna [tokiu dideliu peniu] apdovanotų vyrų, kad kai kurios pozos mylintis [moterims] yra per sudėtingos arba kelia skausmą“, – interviu „Health“ sakė „Orlando Health“ klinikos Akušerijos ir ginekologijos centro akušerė Christine Greves.

Erekcijos metu penis būna apie 13 cm ilgio. Net keliais centimetrais didesnis penis gali kelti nepatogumų (ilgiausias žinomas penis erekcijos metu – 33 cm).

Kitas penio ir makšties suderinamumui svarbus aspektas – moters amžius. Trečią, ketvirtą ir penktą dešimtmetį moters organizme natūraliai aukštas estrogeno lygis, taigi makšties audinys yra elastingas. Todėl, pasak Ch. Greves, makštis lengvai plečiasi, yra mažiau jautri.

Prasidėjus menopauzei, moters organizme stipriai sumažėja estrogeno. Kai natūralios lubrikacijos mažiau, didesnis ar net vidutinio dydžio penis gali sukelti skausmą, diskomfortą dėl trinties tiek vyrui, tiek moteriai.

Yra mažesnių penių, tad galbūt kai kurių moterų vaginos mažesnės, o ypač didelis penis bus per didelis mažai vaginai. „Vienų moterų makštys yra didesnės nei kitų... manau, tai individualu“, – sakė Ch. Greves.

O ką daryti, jei jūsų makščiai penis kelia diskomfortą? Gali padėti ilgesnės įžanginės glamonės – kuo stipriau moteris susijaudinusi, tuo daugiau lubrikacijos gaminasi organizme, tuo slidesnė ir tampresnė bus makštis. Dar vienas variantas – pirktinis lubrikantas.

Rinkitės tokią sekso poziciją, kurioje galite kontroliuoti penio įsiskverbimo gylį – kai moteris viršuje veidu arba nugara į vyrą. Kai moteris kontroliuoja įsiskverbimo gylį ir judesių tempą, kad penis neįsiskverbtų nemaloniai giliai, o judesiai nebūtų per daug intensyvūs. Tinka ir tokios pozos, kai moteris plačiai praskečia kojas – tada makštis pailgėja.

Jei lytinė sueitis skausminga dėl menopauzės, Ch. Greves rekomenduoja išbandyti kremą su estrogenu ir makšties plėtiklį. Tegu plėtiklis būna panašaus į vyro penį dydžio. Pažiūrėkite, ar su lubrikacija penis tilps į makštį, siūlo akušerė. Medikė pataria – jei nė viena iš bandytų priemonių nepadėjo, neprošal pasitarti su savo gydytoju.