„Savo pirmosios knygos išleidimo proga norėjau sukurti kažką ypatingo. Tai, ko dar nebuvo. „Du gyvenimai per vieną vasarą” herojė Laura skambino mėlynu pianinu. Pati nesuprantu, kaip mano galvoje jis susijungė su kompiuteriu. Muzikos kalbą norėjau išreikšti vizualiai. Pasidarė įdomu, ką užrašytų mano knygos veikėja, skambindama Šopeną ar Rachmaninovą”, – sako A. Kavaliauskaitė.

Foto: Organizatorių nuotr.

Instaliacijos gamyba užtruko keletą mėnesių. Pianino klavišus reikėjo mechaniškai sujungti su kompiuterio klaviatūra. „Kiekvieną klaviatūros klavišą reikėjo pragręžti. Net nebežinau, kiek klaviatūrų sugadinome, kol pagaliau pavyko. Vos neišprotėjom, bet buvo verta.”

Foto: Organizatorių nuotr.

Mėlynas pianinas tapo knygos simboliu. Pradedant viršeliu, kurį nutapė žinomas menininkas Algis Kriščiūnas, baigiant kompozitorės Ramintos Naujanytės kūriniu, „Du gyvenimai per vieną vasarą” parašytu specialiai pianografui.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Du gyvenimai per vieną vasarą” – romanas apie talentingą pianistę Laurą, per kvailumą palaidojusią savo karjerą. Pirštai, iki tol lakstę per klavišus tarytum tam užprogramuoti, vieną dieną sustojo. O tada atėjo vasara, ir gyvenimas skilo perpus: į išsitaškiusią praeitį, nuo kurios Laura pabėgo, ir į nenuspėjamą ateitį, kurioje ji vylėsi atgauti save. Tai padaryti buvo sunku, nes visur aplink knibždėte knibždėjo kvailių.

Foto: Organizatorių nuotr.