Niekaip neateinanti normali šiluma gali ypač liūdinti artritu sergančius žmones, mat šalčiai kartais sukelia nemenkais iššūkiais tampančių šios ligos paūmėjimų. Remiantis vieno tyrimo išvadomis, 67 proc. artritu sergančių pacientų nurodė, kad nusistovėjus nepalankiems orams, kuriems būdingi šaltis ir lietus, juntamas diskomfortas paprastai suintensyvėja.

Kodėl taip yra, tiksliai pasakyti sunku, tačiau tikėtina priežastis – su atmosferos frontais siejami biometrinio slėgio pokyčiai. Sumažėjus atmosferos slėgiui, audiniai išsiplečia, o jei jie apimti lėtinio uždegimo, gali sukilti skausmas, rašoma portale „Prevention“.

Artrito keliamas skausmas kai kurios žmones kamuoja nuolatos, bet net ir tuos, kuriems tai nėra nuolatinė būsena, skausmo malšinimo būdai turėtų pagrįstai dominti.

Kas yra osteoartritas

Dažniausiai pasitaikantis artrito tipas yra osteoartritas, atsirandantis dėl sąnarius amortizuojančių kremzlių pažeidimų. Kartais kai taip nutinka, kaulai pradeda trintis vienas į kitą, o šitai kelia baisų skausmą.

Tikslias osteoartrito priežastis įvardyti gana sudėtinga, bet ligos riziką didinantiems veiksniams paprastai priskiriamos sąnarių traumos, senyvas amžius, nutukimas ir genetika. Nors ir neaišku, kodėl, bet moteris paprastai kamuoja stipresni ir labiau išplitę osteoartritui būdingi skausmai nei vyrus. Gali būti, kad taip yra dėl tam tikrų hormoninių ir nervų sistemos skirtumų. Spėjama, kad nuo skausmo gali apsaugoti testosteronas: eksperimentas su žiurkėmis parodė, kad jo skyrus gyvūnų patelėms, jų jautrumas skausmui sumažėjo.

Natūralūs osteoartrito simptomų malšinimo metodai

Tradicinis osteoartrito gydymas paremtas tokiais medikamentais kaip nesteroidiniais vaistai nuo uždegimo, opioidiniai preparatai ir kortikosteroidai. Deja, visi jie gali turėti šalutinį poveikį. Ligonio būklei pasunkėjus, kartais neapsieinama be operacijos – sąnarių korekcijos, pakeitimo ar net suliejimo. Vis dėlto kai kurie saugūs ir nieko nekainuojantys gyvenimo būdo pakeitimai gali padėti apmalšinti osteoartrito keliamus skausmus.

Ciberžolė

✔️ Užsitikrinkite sąnarių neapkraunantį fizinį aktyvumą. Gali padėti plaukimas, spartus ėjimas, dviračio-treniruoklio mynimas ir nesunkių svarmenų kilojimas. Nedidelės kasdienės sporto dozės gali užkirsti kelią skausmui.

✔️ Atsikratykite antsvorio. Papildomi kūno kilogramai tampa papildoma apkrova sąnariams. Net nežymus sulieknėjimas (pavyzdžiui, 5 proc. kūno masės netekimas) gali praretinti skausmo epizodus arba sumažinti skausmą.

✔️ Vartokite ciberžoles. Šių su uždegimu kovojančių prieskonių geriausia gauti su papildais, kurių sudėtyje taip pat yra piperino – absorbciją gerinančio juodųjų pipirų ekstrakto. Ciberžolėmis (kartu su pipirais) rekomenduojama gardinti ir maistą (pavyzdžiui, tirštuosius kokteilius).

✔️ Vartokite riebiosios žuvies. Puikus pasirinkimas turėtų būti – lašiša ir sardinė. Žinoma, galima rinktis ir kitą omega 3 riebalų rūgščių šaltinį – graikinius riešutus arba šviežiai sumaltus linų sėmenis. Kokybiška žuvis arba dumblių aliejaus papildai – taip pat tinkamas variantas.

✔️ Vartokite daugiau daržovių ir vaisių. Išsikelkite sau tikslą penkis–devynis kartus per dieną pavartoti ekologiškai išaugintų daržovių ir vaisių.

Būtina paminėti, kad kitos artrito atmainos, kaip antai reumatinis artritas ir psoriazinis artritas, reiškiasi kitaip nei osteoartritas ir reikalauja specialaus gydymo, todėl pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją, kad šis diagnozuotų ligą ir sudarytų gydymo planą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)