Iki šiol grožio etalonu laikoma šviesios atminties Merilin Monro (Marilyn Monroe; 1926–1962) pusryčiams įprastai plakdavo kokteilį iš dviejų žalių kiaušinių ir šilto pieno. Jos teigimu tai buvo maistingiausi ir greitai paruošiami pusryčiai dirbančiai merginai.

Marilyn Monroe pusryčiams plakdavo ypatingą kokteilį.
Foto: Shutterstock

Vakarienei Merilin rinkdavosi kepsnį, ėrienos gabalėlius ar kepenėles, kurias kepdavo elektrinėje orkaitėje. Prie mėsos visada valgydavo keturias ar penkias žalias morkas. Monro teigimu, morkos jai niekada neatsibosdavo.

Styvas Džobsas (Steve Jobs; 1955–2011) – Amerikos verslo magnatas, išradėjas, vienas iš „Apple“ kompanijos įkūrėjų, laikėsi itin keistų mitybos įpročių. Jis taip mėgo morkas ir obuolius, kad tam tikrais gyvenimo periodais šie produktai buvo vieninteliai valgiaraštyje. Tam jį pastūmėjo Frances Moore Lappé knyga „Diet for a Small Planet“. Knyga propagavo vegetarizmą, pasninkavimą.

Technikos genijus laikėsi griežtų mitybos principų.
Foto: Shutterstock

Dar griežtesnei dietai įtakos turėjo Arnold Ehret knyga „Mucusless Diet Healing System“. Ši knyga paskatino atsisakyti duonos, grūdų ir pieno produktų (knygos autorius Ehret, kaip ir Stevas, mirė 56-erių metų).

Stevas Džobsas taip pat kurį laiką buvo vaisiavalgis, visą gyvenimą palaikė vegetarizmo ir veganizmo idėjas. Valgė tik vaisius, riešutus, sėklas, daržoves.
Išradėjas mirė 56-erių, pralaimėjęs kovą su kasos vėžiu.

Popkaralienė Madona (Madonna; gim. 1958), sulaukusi 61-erių, trykšta energija ir jaunatviškumu. Tam jai padeda griežta makrobiotinė dieta.

Popkaralienė iki šiol atrodo jaunatviškai.
Foto: Shutterstock

Dieta iš valgiaraščio išbraukia kviečius, kiaušinius, mėsą, ir pieno produktus. Dietoje labai svarbūs rudieji ryžiai, grikiai, ankštiniai, daržovės, jūros dumbliai, fermentuoti sojos produktai, vaisiai, žuvis, riešutai ir sėklos.

Legendinis kubizmo kūrėjas, vienas garsiausių XX a. menininkų, ispanų tapytojas Pablas Pikasas (Pablo Picasso; 1881–1973), sulaukęs vyresnio amžiaus, maitinosi tik pienu, daržovėmis, ryžių pudingu ir vynuogėmis.

Tapytojo figūra vaškinių figūrų muziejuje.
Foto: Shutterstock

Demi Mur (Demi Moore; gim. 1962), Amerikos aktorė, prodiuserė ir režisierė, palaiko jaunatvišką figūrą laikydamasi griežtos žaliavalgiškos dietos. Valgo tik augalinės kilmės produktus. Itin daug žalumynų, daržovių, vaisių ir šiek tiek sveikųjų riebalų (riešutų, sėklų, avokadų). Nors internete gausu pavojingai per lieknos aktorės nuotraukų, ji neapleidžia šio mitybos būdo.

Demi Moore kartais net kritikuojama dėl savo lieknumo.
Foto: Shutterstock

Andželina Džoli (Angelina Jolie; gim. 1975) – aktorė, humanitarė. Įspūdingas kūno linijas palaiko laikydamasi 600 kalorijų dietos. Dietoje gausu baltymų: liesų kepsnių, baltymų kokteilių. Aktorė taip pat mėgsta bolivinę balandą, chia sėklas, burnočio sėklas ir grikius. Dieną pradeda šaukštu kokosų aliejaus ir saujele grūdų. Nieko daugiau.

Angelina Jolie per dieną suvartoja mažai kalorijų.
Foto: Shutterstock

Taigi, jeigu bandote atrasti gražios figūros ir geros savijautos receptą – esate ne vieni. Svarbiausia klausyti savo organizmo ir dailios figūros siekiamybę suderinti su sveikata. Juk sveikata – brangiausias turtas.