Cheminė lauro lapų sudėtis

Šiuose kvapniuose žalumynuose yra vitaminų A, C, B ir PP, seleno, mangano, magnio, fosforo, kalio, kalcio, vario ir kt. mineralų. Juose yra rauginės medžiagos, maistinių skaidulų, organinių rūgščių ir eterinių aliejų, taip pat linalolio, cineolio, kamparo ir limoneno.

Lauro lapų nauda organizmui:

1. Šalina įtampą, nuovargį

Norint nusiraminti, atsipalaiduoti, pakanka uždegti lauro lapą ir 15–20 min. pakvėpuoti jo aromatu. Eteriniai aliejai ramina, bet nesukelia mieguistumo.

2. Šalina gleives iš plaučių

Esant šlapiam kosuliui, lauro lapai šalina gleives iš plaučių. Uždekite lauro lapą ir pauostykite. Tai padės ir sergant chroniniu bronchitu, astma.

3. Gerina virškinimą

Dėkite į gaminamus valgius lauro lapų – jie skatina virškinimo fermentų išsiskyrimą. Greitai praeis pilvo diegliai, pūtimas, normalizuosis tuštinimasis.

4. Stiprina širdį ir kraujagysles

Lauro lapuose yra labai vertingos medžiagos – kofeino rūgšties, kuri valo kraujagysles nuo cholesterolio sankaupų, stiprina kraujagyslių sieneles, palaiko jų tonusą. Būtent dėl to lauro lapai – puiki profilaktinė priemonė nuo hipertonijos ir nuo aterosklerozės. Juk ne šiaip Viduržemio jūros regione, kur auginami lauro lapai, mažas mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Norėdami pastiprinti širdį ir kraujagysles, bent kartą per dieną valgykite patiekalų, gamintų su lauro lapais.

5. Gydo sąnarių uždegimus

Olandų mokslininkų teigimu, lauro lapai turi uždegimus gydančių ir skausmą malšinančių savybių, panašiai kaip morfijus (tik ne tokio stipraus poveikio). Jei dėl artrito prasidėjo sąnarių uždegimas, patepkite skaudamas vietas lauro lapų aliejumi – po 15–20 min. skausmas atlėgs. Lauro lapų aliejus ypač naudingas besiskundžiantiems chroniniais sąnarių skausmais. Šis aliejus gali atstoti nesteroidinius antiuždegiminius preparatus.

6. Gydo šlapimtakius

Prasidėjus šlapimtakių infekcijai, neskubėkite gerti antibiotikų. Liaudies medicinoje yra daugybė receptų, padedančių išsigydyti šį negalavimą. Vienas iš liaudiškų gydymo būdų – receptas su lauro lapais. Į stiklinę pieno įberkite 1 susmulkintą lauro lapą, išmaišykite ir iš karto išgerkite. Gerkite po stiklinę šios priemonės tris kartus per dieną, ir po kelių dienų infekcija praeis.

7. Gydo psoriazę

10 lauro lapų įdėkite į termosą, užpilkite 500 ml verdančio vandens. Uždenkite termosą, palaukite 2 valandas, paskui tris kartus per dieną prieš valgį gerkite po pusę stiklinės antpilo.

8. Gydo miežius

3 lauro lapus užpilkite stikline verdančio vandens, luktelėkite ir gerkite šią arbatą, kol šilta. Gerkite tokią arbatą kas valandą, plikydami vis naujų lauro lapų. Per dieną reikėtų išgerti 7–8 puodelius. Tada miežis greitai pratrūks ir išnyks.

9. Padeda sergant cukriniu diabetu

Naujausiais moksliniais duomenimis, lauro lapai mažina gliukozės lygį kraujyje (dėl turimų galeninių medžiagų), taigi lauro lapų nuoviro vartojimas padeda, sergant cukriniu diabetu. 10 lauro lapų įdėkite į puodą ir užpilkite 3 stiklinėmis virinto vandens. Puodą užkaiskite, o kai vanduo užvirs, iš karto nukelkite nuo viryklės ir palikite pastovėti 3–4 valandas. Po pusę stiklinės (100 ml) šio nuoviro gerkite tris kartus per dieną savaitę laiko. Dėl dažnesnių tokio gydymo kursų pasitarkite su gydytoju.

10. Gydo haimoritą

Norėdami išsigydyti haimoritą, paimkite 10 lauro lapų, užpilkite juos 1 litru vandens ir užkaiskite. Kai užvirs, pavirinkite 5 min., paskui nukaiskite ir pakvėpuokite šiais karštais garais, pasilenkę virš puodo ir užsidengę galvą rankšluosčiu. Pasidarykite šią procedūrą kasdien po du kartus, ir pamatysite – po kiekvienos inhaliacijos nosis valysis, kvėpuoti bus lengviau.

11. Numalšins danties skausmą

Jei ėmė skaudėti dantį, kavamale sumalkite lauro lapą, 2 šaukštelius miltelių užpilkite stikline vandens ir užkaiskite. Kai užvirs, pavirinkite dar 5 min. Nuovirą palikite pravėsti, o paskui skalaukite juo dantį kas 15 min., kol skausmas praeis.

12. Gydo įkandimus

Lauro lapai gydo gylių, bičių įkandimus. Paimkite žalią lauro lapą, sutrinkite, uždėkite košelės ant įkandimo ir apriškite. Po valandos skausmas praeis.

13. Gydo stomatitą

Prasidėjus stomatitui, kai kurie medikai pataria pasinaudoti liaudišku metodu – ryte ir vakare pakramtyti lauro lapų. Tiesa, kramtymui tinka tik žali lauro lapai.

14. Naikina pleiskanas

Norėdami išnaikinti atsiradusias pleiskanas, sumaišykite lauro lapų aliejų perpus su pašildytu simondsijų aliejumi. Aliejų mišiniu išsitepkite galvos odą, apsivyniokite minkštu rankšluosčiu ir pabūkite 40–60 min. Truputį lauro lapų aliejaus galite įlašinti į mėgstamą šampūną, ir jau po poros dienų pamatysite, kad pleiskanų neliko nė ženklo.

15. Gydo kojų nagų grybelį

Jei vargina kojų nagų grybelis, 10 lauro lapų įdėkite į vonelę ir užpilkite 500 ml verdančio vandens. Kai truputį pravės, sumerkite pėdas į vonelę ir pasėdėkite 20 min. Darykite šią procedūrą 3–4 kartus per savaitę ir po 15 dienų grybelio neliks.