Stiprina sveikatą

Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

Žolininkė Jadvyga Balvočiūtė siekiantiems pagerinti kraujotaką siūlo pamaišyti kadagio šakeles su liepomis ar ąžuolais, mat taip šios tampa švelnesnės, ne taip dirgina kūną, be to, papildo gydomųjų savybių komplektą.

„Taip pat kraujotaką puikiai gerina dilgėlių vantos, kurias tinka maišyti su beržo šakelėmis. Tačiau prieš naudojant kraujotaką gerinančias vantas, jas reikalinga gerai pakaitinti karštame vandenyje, kad suminkštėtų ir nepažeistų odos“, – įspėja žolininkė.

Be to, anot J.Balvočiūtės, vantos ne tik gerina kraujotaką, bet ir veikia priešuždegimiškai, padeda įveikti ligas: karklų vantos nuskausmina, padeda esant sąnarių ligoms; adenomas naikinti padeda lazdynų vantos; turintiesiems odos problemų tiks šermukšnis, pelynas. Na, o siekiantiems pirtyje tiesiog atsipalaiduoti rekomenduoju rinktis beržines, ąžuolines, liepų vantas“, – pataria žolininkė.

Kvapų galia

J.Balvočiūtė pastebi, kad skinant medžių šakeles vantoms iš pelkėtų vietovių šios paprastai būna kvapnesnės, tiesa, ir silpnesnį aromatą skleidžiančios naudingomis savybėmis nenusileidžia.

Mėgstantiems intensyvesnius aromatus žolininkė pataria vantas arba įkaitusius akmenis pašlakstyti eteriniu aliejumi, kuris sveikatinimo seansą dar labiau sustiprins. Plaučių problemų turintiems tinka eukaliptų kvapas, imunitetą puikiai veikia čiobrelių, raudonėlių, gvazdikėlių aromatai.

„Svarbu išsiaiškinti, ar visi pirtyje besilepinantieji nėra alergiški kokiam nors kvapui, nes eteriniai aliejai gali ne tik erzinti, bet ir sukelti dusulį, čiaudulį“, – sako žolelių žinovė.

Verta žinoti

Siekdami gydomosios naudos vieną vantą naudokite vienam pirties seansui. Mat augalų šakelės iškart praranda gerąsias savybes. Taigi jau panaudotą vantą verčiau palikite pašluoti ar ugnį pakurti.