Gražūs nagai – sveiki nagai

„Sveiki nagai yra tokie, kuriuose nėra griovelių, įdubimų. Jie vientisos spalvos, gana tvirti, elastingi, lygiu, švelniu, blizgiu paviršiumi“, – sako grožio meistrė Odeta Palačionytė.

Pašnekovė pritaria, kad gražios, tvarkingos moters įvaizdis sukuriamas iš detalių. Viena jų – dailūs, sveiki nagai. Deja, ne visos moterys gali tokiais pasigirti. Anot jos, kai ateina laikas nusivalyti gelinį laką ar nusiimti priaugintus nagus, dalis moterų išsigąsta radusios pavargusius, silpnus, besisluoksniuojančius nagus. Ir kreipiasi į specialistus.

Pagalba nagams

Kad tokių nemalonių potyrių nebūtų, po gelinio lakavimo ar priauginimo procedūrų nagams reikia pagelbėti.

„Pirmiausiai turime žinoti nagų tipą, o tik tada taikyti atitinkamą procedūrą. Minkštiems ir ploniems nagams rekomenduočiau nagų stipriklius, kurie sustiprina nago plokštelę, bei priemones, skirtas nago regeneracijai. Rankų kremai, aliejus gali tik dar labiau suminkštinti nago plokštelę, tad verčiau jį naudoti itin retais atvejais. Nepatingėkite namuose pasidaryti jūros druskos vonelę ir joje pamirkyti nagus“, – sako grožio meistrė O.Palačionytė.

Trapiems, besisluoksniuojantiems nagams patarčiau pirmiausiai kiek įmanoma pašalinti negyvus nago sluoksnius. Tada plaštakas, pirštus, nagus tepti maitinamuoju kremu, nagą padengti apsauginiu laku. Gerti daugiau vandens, o kontaktuojant su cheminėmis medžiagomis (net ir plaunant indus, šveičiant kriauklę) būtinai mūvėti pirštines!

Lūžinėjantiems ir sausiems nagams trūksta drėgmės. Jiems geriausiai padėsite įtrindama specialiu drėkinamuoju aliejumi. Idealu rinktis aliejų, kurio sudėtyje būtų vitaminas E“, – pataria O.Palačionytė.



Nago ataugimo procesas ilgas

Nuvalius gelinį laką ar nuėmus dirbtinius nagus, neretai ant jo paviršiaus pastebime daug baltų dėmelių. Baltos dėmės nago plokštelėje – tai leukonichija. Jos gali rodyti ir medžiagų apykaitos sutrikimus, tačiau traumuojantys nagą veiksniai, tokie kaip gelinis lakas ar priauginami nagai, jų atsiradimą neabejotinai suaktyvina. Šiuo atveju gelbsti tik laikas – atauga nauja nago plokštelė ir baltos dėmės nago plokštelėje paprastai nesikartoja. Tiesa, nago ataugimas užtrunka ilgai – rankų nagai nuauga per maždaug 6 mėnesius, o kojų – tik per metus.

Jei nagų puošimui naudojame stiprias priemones, nuolat stebėkite nago paviršių. Jei jis tapo minkštas, pradėjo sluoksniuotis, tai gali būti ir infekcijos, ypač grybelinės, požymis. Suminkštėjęs nagas yra jautresnis aplinkos pokyčiams, dažniau traumuojasi, mažiau saugo nago guolį, todėl ir dėl menkos traumos gali susidaryti ponaginės kraujosruvos.

Receptas stipriems nagams

1 valgomąjį šaukštą kokosų aliejaus ištirpinkite karšto vandens vonelėje. Įlašinkite kelis lašus vitamino A, jodo, įpilkite 1 arbatinį šaukštelį citrinų sulčių. Gauta mase gerai įtrinkite nagus ir palikite 10–15 minučių. Po procedūros rankas ir nagus kruopščiai nuplaukite po tekančiu vėsiu vandeniu.

Svarbu

Šalinti ir atstūminėti odeles prieš darant ilgalaikį gelinį lakavimą – nepatartina, nes šalinant odeles ar jas atstumiant, pažeidžiamas nago ir odos jungties vientisumas. Taip susidaro sąlygos infekcijai patekti! Jei po to užtepsime gelinį laką, tikėtina, kad sukelsime nago ar gilesnių aplinkinių audinių infekciją. Be to, per pažeistą odą gelis gali prasiskverbti gilyn, sukelti alergiją ar kitą odos reakciją.