Bet ar žinojote, kad didelį poveikį mūsų sveikatai turi miegojimo poza? Labai sveika miegoti ant kairiojo šono, rašoma curejoy.com.

Išnagrinėsime, kaip tokia miegojimo poza veikia 6 kūno organus ir sistemas.

1. Sumažėja apkrova kepenims

Kepenys yra dešinėje kūno pusėje, tad jei miegodami gulėsite ant dešinės pusės, galite jas suspausti, ir jos negalės normaliai funkcionuoti. Todėl geriausia miegoti ant kairės pusės, kad organizme ir kepenyse nesusikauptų toksinai, atliekos ir kitos kenksmingos cheminės medžiagos.

2. Sumažėja skrandžio refliukso tikimybė

Jei turite polinkį į rėmenį ar skrandžio refliuksą, didelė tikimybė, kad per dažnai miegate ant dešiniojo šono. Pamėginkite daugiau miegoti ant kairiojo šono, nes taip miegant skrandis atsiduria po apatiniu stemplės rauku, kuris jungia stemplę (kuria maistas iš burnos keliauja į skrandį) su skrandžiu. Taip miegant, maistas ilgai neužsibūna vienoje srityje (o tai paprastai ir išprovokuoja rūgščių perteklių), be to, jis negrįžta atgal į stemplę.

3. Pagerėja žarnyno veikla

Nedidelis kelias tarp storosios ir plonosios žarnos, kuris yra išsidėstęs labiau kairėje kūno pusėje, vadinamas ileocekaliniu vožtuvu. Miegant ant kairiojo šono, veikiant gravitacijos jėgai atliekos šioje srityje greičiau nuslenka iš plonosios žarnos į storąją žarną, todėl žarnynas greičiau perdirba produktus ir pašalina atliekas iš kūno.

4. Pagerėja širdies veikla ir būklė

Visi žinome, kad vidutinio žmogaus širdis yra labiau kairėje kūno pusėje. Širdis deguonimi prisotintą orą iš plaučių pumpuoja į visą kūną, surenka kraują be deguonies iš viso kūno, siunčia jį į plaučius, ir mes jį pašaliname iš kūno iškvėpdami.

Kai miegame ant kairės pusės, širdžiai lengviau atlikti savo užduotis, nes gravitacinė jėga užtikrina geresnę kraujotaką, ypač širdies aortoje ir apatinėje tuščiojoje venoje (dešinėje stuburo pusėje esančios didžiosios venos, kuriomis kraujas be deguonies iš žemesniųjų kūno dalių patenka į širdį).

5. Sumažėja apkrova limfinei sistemai

Mūsų organizmo limfinei sistemai skiriama per mažai dėmesio, tačiau ji yra labai svarbi, nes yra atsakinga už toksinų šalinimą iš organizmo sistemų. Be to, ji perneša gyvybiškai svarbius mineralus ir maistines medžiagas, įskaitant baltymus, riebalus ir kitas svarbias medžiagas į audinius. Tyrėjų teigimu, krūtininis latakas, kuris yra didžiausias indas limfinėje sistemoje, yra išsidėstęs kairėje kūno pusėje. Tai reiškia, kad miegant ant kairiojo šono sumažėja spaudimas limfinei sistemai, ir ji daug veiksmingiau išvalo mūsų organizmą, taip pat be didelių sunkumų aprūpina organizmo ląsteles reikalingomis maistinėmis medžiagomis.

6. Pagerėja blužnies veikla

Blužnis yra didžiausias organas limfinėje sistemoje, nors taip ir neatrodo. Blužnis yra kairėje kūno pusėje, ji apdoroja organizmo nešvarumus, prieš juos perfiltruodama. Miegant ant kairės pusės dėl gravitacinės jėgos šio organo veikla pagerės ir paspartės.

Negana to, yra sakoma, kad miegojimas ant kairės pusės, kai kojos šiek tiek sulenktos per kelius, o galva ant neaukštos pagalvės, yra geriausia ir sveikiausia miegojimo padėtis stuburui.