Mažai studentų gali sau leisti dažnai valgyti restoranuose ar kavinėse arba užsisakyti maistą į namus. Pateikiame patarimų, kaip nešvaistant pinigų gyventi sveikai. Pataria maisto tinklaraštininkės: Pippa, rašanti tinklaraštį „pippacolecooks“ ir Chloe iš tinklaraščio „ninegrandstudent“.

Pasiruošimas visai savaitei

Gal ir nelabai malonu praleisti sekmadienį ruošiant maisto atsargas savaitei į priekį, bet tai vienas geriausių būdų užsitikrinti sveiką ir nebrangią mitybą, rašoma independent.co.uk. Nieko nėra baisiau, nei atsibudus trečiadienį pamatyti, kad nėra ką įsidėti pietums – tokiu atveju dažniausiai tenka tenkintis nesveiku (ir nepigiu) maistu universiteto kavinėje.

21 metų studentė Pippa, rašanti tinklaraštį, pataria nusipirkti dviejų rūšių produktų ir su jais improvizuoti.

„Pirmais metais valgiau beveik vien tik saldžiąsias bulves ir špinatus, šias daržoves kaip pagrindą naudojau daugybėje patiekalų, skonį įvairindama prieskoniais.“

„Rekomenduoju įsigyti kuminų ir „Garam masala“ prieskonių aštriems patiekalams, paprikos miltelių ir barbekių padažo patiekalams, kuriems reikia suteikti dūmo skonį, ir porą prieskoninių žolių vazonėliuose (pavyzdžiui, kalendrų ir rozmarinų) įvairiems troškiniams ir apkepams. Tokia nedidelė kolekcija padės kurti įvairius skonių derinius, ir jums nebereikės apsipirkinėti su ilgiausiais sąrašais.“

Leiskite sau atsipalaiduoti

Pippa pataria studentams retkarčiais papusryčiauti ar papietauti mieste, kad visą savaitę galėtumėte laikytis numatyto grafiko.

„Kartą per savaitę galite susitikti vėlyvųjų pusryčių su draugais, o po susitikimo likite kavinėje padirbėti. Jei tai bus tik kartą per savaitę, nesubankrutuosite, užtat paįvairinsite sau gyvenimą.“

Valgykite vegetarinį maistą

Pippa pataria kolegoms studentams atsisakyti brangių mėsos kepsnių ir pakeisti juos patiekalais be mėsos.

„Negalvokite apie etiką ar moralę, tik apie savo piniginę. Jei į kasdienį valgiaraštį bandysite įtraukti mėsą, labai greit galite bankrutuoti. Ypač rekomenduoju atsisakyti vištienos krūtinėlės – ji pati brangiausia ir toki gražu nėra skaniausia. Jei jau taip norisi mėsos, bent jau rinkitės šlauneles.“

„Mėsą pakeiskite lęšiais, pupelėmis arba avinžirniais skardinėse. Žinoma, šviežiai virti sveikesni, bet kas gi iš vakaro nepamiršta jų užmerkti?“.

Paįvairinkite pietus

Pippos teigimu, kuskusas yra pigus ir lengvas būdas paįvairinti savo pietus: „Kuskusas yra tikras išsigelbėjimas. Daug skaniau, nei sumuštinis, bet suteikia apimties ir skonio salotoms. Be to, jis nebrangus.“

„Įpjaustykite fetos sūrio ir įdėkite orkaitėje keptų daržovių (arba galite įsidėti vakarykštės vakarienės likučių – pavyzdžiui, daržovių troškinio). Taip pat galite kuskusą paskaninti humusu ir tarkuotomis morkomis, burokėliais, cukinijomis ar kitomis daržovėmis pagal skonį.“

Dar vienas puikus ir pigus produktas yra burokėliai, iš jų taip pat galima pasigaminti puikius pietus, kuriuos suvalgysite namie arba pasiimsite su savimi. „Nusipirkite virtų, į vakuumą supakuotų burokėlių, supjaustykite juos ir apie 20 min. kepinkite su druska ir pipirais. Sumaišykite su lęšiais ir salotų lapais. Čia taip pat labai tinka ožkų sūris – jis suteiks salotoms pikantiškumo.“

Pasirūpinkite ilgai negendančių produktų atsargomis (avižos, makaronai ir kiaušiniai)

Chloe pataria apsirūpinti maisto atsargomis: „Visada praverčia makaronai, jų neįmanoma sugadinti (tiesiog nusistatykite tinkamą proporciją), o pusryčiams labai tinka avižos, be to, iš jų galima iškepti skanių sausainių. Taip pat manau, kad vertinant kainos ir kokybės santykį labai geras produktas yra kiaušiniai, dar patariu nusipirkti lęšių ir pupelių – šie produktai pakeis mėsą.“

Gaminkite kartu

Jei mitybos klausimus spręsite kartu su kambario ar buto draugais, pasidalinsite gaminimo naštą ir sutaupysite pinigų, be to, gaminti ir valgyti kartu daug smagiau, nei vienam. Susidarykite grafiką, kada kartu pirksite produktus, gaminsite (galite tai daryti paeiliui) ir vakarieniausite – tai puikus būdas sutaupyti pinigų ir pabendrauti.

Pirkite šviežius produktus nesupakuotus

Supakuotos daržovės yra brangesnės, be to, negalite nusipirkti tiek, kiek jums reikia, tad dalį gali tekti išmesti. Pirkite tiek, kiek jums reikia savaitei – sutaupysite pinigų.

Bet ilgai negendančius produktus pirkite urmu

Sukaupkite ilgai negendančio maisto (konservų, makaronų, padažų) atsargų. Ypač atkreipkite dėmesį į nuolaidas – jei jos taikomos tiems ilgai negendantiems produktams, kuriuos mėgstate, nusipirkite jų daugiau, kad prireikus jie būtų po ranka.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)