Jeigu jūs skaitote šį straipsnį, reiškia laikotės ne visų taisyklių. Taigi, skaitykite, įsiminkite (arba prisiminkite) ir pasistenkite, kad šie patarimai virstų mėgstamu įpročiu.

1. Ryte

Tik pabudusi, iš karto išgerkite stiklinę vandens su citrina.

Būtų idealu, jeigu pusryčiautumėte tik praėjus 20-30 minučių po šios procedūros.

Kokia iš to nauda? Vanduo, išgertas ką tik pabudus, padeda išvalyti organizmą nuo toksinių medžiagų, susikaupusių per naktį ir „žadina“ organizmą, aktyvindamas visas jo funkcijas.

Rezultatas: gera savijauta ir normalus virškinamojo trakto darbas.

2. Pusryčiai

Į sveikų pusryčių sudėtį turėtų įeiti baltymai (kiaušiniai, sūris, jogurtas) ir angliavandeniai (kruopos ir vaisiai). Ypatingai ryte reikėtų vengti kavos ir arbatos. Šiuos gėrimus galite pakeisti cikorijos kava, erškėtuogių arbata (joje gausu vitamino C) arba krapų gėrimu (šlapimą skatinanti priemonė ir padedanti liesėti) arba žaliąja arbata. Pasistenkite valgyti tik neriebų sūrį ir jogurtą, nevenkite šviežių vaisių ir niekada nedėkite cukraus į košes. Mažiau valgykite ir baltos duonos.

· Tinkamiausias rytinis sumuštinis - su sūriu ir juoda duona.

Kokia iš to nauda? Pakankamas baltymų ir ląstelienos kiekis stimuliuoja smegenų, skrandžio ir žarnyno veiklą.

Rezultatas: žvali ir darbinga jausitės visą dieną.

3. Pietūs

Jeigu jūsų pusryčiai nebuvo sotūs, tai nesistenkite atsigriebti valgydamos pietus:

· Salotos arba švieži vaisiai + gabalėlis žuvies arba paukštienos bus labai tinkamas pasirinkimas. Venkite sunkiai virškinamo maisto – galite prarasti gerą savijautą visai likusiai dienai.

Kokia iš to nauda? Daug ląstelienos, kurioje yra daug vitaminų ir mikroelementų yra labai naudinga grožiui ir sveikatai; baltymai – jėgų palaikymui, o truputis angliavandenių suteikia idealų mitybos balansą.

Rezultatas: didelis fizinis ir protinis aktyvumas, gaunant minimalų kalorijų kiekį.

4. Vakarienė

Turėtume valgyti gana kukliai, nes nakčiai mums reikia mažiausio kalorijų kiekio. Geriausia vakarieniauti kuo anksčiau. Jeigu vakare planuojate eiti į restoraną, pasistenkite prieš išeidamos ką nors suvalgyti – bet kokių vaisių arba išgerkite stiklinę kefyro. Taip sumažinsite alkio jausmą ir galėsite neskubant išsirinkti siūlomus patiekalus restorane.

· Vartydamos meniu atkreipkite dėmesį į salotas be užpilo, mėsą ar žuvį, paruoštą garuose, o taip pat žalias ar virtas garuose daržoves. Niekada nevalgykite sūrio ir desertų. Maistą užsigerkite mineraliniu vandeniu.

Kokia iš to nauda? Gaunate minimalų kalorijų kiekį prieš miegą ir galimybę gerai pailsėti.

Rezultatas: grakšti figūra, sveika veido odos spalva, sielos ir kūno žvalumas.

5. Užkandžiai

Nuo seno yra žinoma, kad geriau valgyti po truputį ir dažnai, negu prisivalgyti labai daug vienu kartu. Maistas geriau įsisavinamas, o virškinimo sistema neperkraunama darbu. Kiekvieno valgio virškinimui organizmas sudegina apie 200 kalorijų, todėl valgydamos dažniau vargu ar papilnėsite.

Naudingi ir tuo pačiu lengvi užkandžiai gali būti:

· Riešutai be druskos, džiovinti vaisiai: razinos, slyvos, švieži vaisiai ir daržovės, grūdėta duona, varškė, stiklinė sulčių (be cukraus), kefyras, jogurtas ir pan.

Negalima atsisakyti pietų (pusryčių ir t.t.), net ir tuo atveju, jeigu jūs visai nesate alkana. Valgykite reguliariai tuo pačiu laiku, kad organizmas priprastų rodyti alkio jausmą tik atitinkamu metu.

Kokia iš to nauda? Reguliari mityba padeda išvengti „žvėriško“ alkio, skatinančio persivalgyti.

Rezultatas: puikios fizinės formos palaikymas, normalus virškinamojo trakto darbas, dėl kurio mūsų oda ir plaukai atrodo nepriekaištingai.

6. Vanduo

Reguliariai maitintis tai dar nereiškia maitintis pastoviai! Jeigu jūs staiga pajutote alkį arba užsinorėjote ko nors „tokio“ – valgykite tik natūralius produktus, malšinančius alkį. Geriausias produktas – vanduo. Gerkite jo kuo daugiau. Kiekvieną kartą, kai jaučiate, kad skrandis jau tuščias, užpildykite jį mineraliniu vandeniu; geriausia, kad jis būtų negazuotas. Gerkite tokį vandenį ir valgio metu. Sotumą jūs pajausite akimirksniu.

Dėmesio! Juodoji arbata, kava, sultys pakeliuose, gazuoti saldūs gėrimai neturi visų aukščiau paminėtų naudingų savybių. Priešingai, reguliarus jų vartojimas yra vienas iš netinkamų įpročių, nuo kurio reikėtų atprasti.

Labai kenksminga gerti kavą ir arbatą pusryčiaujant. Mūsų kraujas iš tikrųjų nereikalauja būti nuodijamas iš pačio ryto! Daug naudingiau gerti žaliąją arbatą, žolelių užpilą ar tiesiog vandenį. Jeigu jūs negalite atsisakyti savo įpročių, tai kraštutiniu atveju gerkite silpną arba be kofeino kavą.

Kokia iš to nauda? Vanduo ne tik išplauna iš mūsų organizmo kenksmingas medžiagas, bet ir gerina medžiagų apykaitą, aprūpina odą drėgme ir apsaugo ją nuo senėjimo.

7. Žuvis

Valgykite ją kuo dažniau kai tik galite. Žuvį valgykite vietoje mėsos. Nuo žuvies taip nepilnėjama, ji savyje sukaupia mažiau toksinių medžiagų ir turi daugiau mineralinių druskų. Žuvis geriau virškinama, ją galima kepti arba ruošti garuose.

Pats paprasčiausias, naudingas ir skanus žuvies paruošimo būdas:

· Suvyniokite porcijos dydžio gabalėlius (arba visą nedidelę žuvį) į foliją, prieš tai pasūdykite, užberkite prieskonių ir kepkite orkaitėje. Kol keps, pagaminkite padažą: į kefyrą arba natūralų jogurtą įdėkite smulkiai sutarkuoto agurko, česnako skiltelę, žalių krapų, druskos ir pipirų. Viską išmaišykite. Iškeptą žuvį valgykite su padažu ir papuoškite citrinos skiltele.

Patikėkite, paragavę panašaus patiekalo, jūs tikrai pamiršite, kad galima užkąsti duonos (jeigu iki šiol dar neatpratote nuo šio įpročio) ir įvertinsite greitą gaminimą. Taip pat jums nereikės ilgai tvarkytis virtuvėje – juk žuvis kepė folijoje, todėl reikės plauti mažiau indų! Na, o apie dietinę šio patiekalo pusę jūs tikriausiai supratote patys.

Į neriebių žuvų grupę įeina jūros lydeka, sterkas ir kt. (mažiau negu 2% riebalų). Silkė, skumbrė turi apie 20% riebalų, tad gali pakenkti jūsų kūno linijoms.

Kokia iš to nauda? Jūs gaunate didelį kiekį būtinų mikro ir makro elementų, tame skaičiuje tokių būtinų kaip fosforas, kalcis, magnis, jodas.

Rezultatas: ne tik puiki odos ir plaukų būklė, bet ir stiprūs kaulai, dantys bei puikus regėjimas.

8. Alkoholiniai gėrimai

Venkite bet kokio alkoholio. Jis kenksmingas ir sveikatai, ir figūrai. Neįmanoma suliesėti, reguliariai piktnaudžiaujant alkoholiniais gėrimais, net jeigu jūs ir nedaug suvalgote.

Jeigu laikas nuo laiko jūs išgersite taurę vyno, tai pilkite jos tik pusę ir gerkite ją visą vakarą. Įsipilkite stiklinę vandens ir gerkite abu gėrimus paeiliui.

Kokia iš to nauda? Ką apie šį dalyką nekalbėtų prancūzai ir Kaukazo ilgaamžiai, faktas išlieka faktu – alkoholis turi per daug kalorijų, kad galėtų būti pastoviu mūsų palydovu pietų ar vakarienės metu. Be to, neginčytina tiesa, kuri skelbia, kad alkoholiniai gėrimai ir prieskonių gausa provokuoja uždegiminius mūsų odos procesus. Tad ar verta jį vartoti su tikslu ir be jo, sumažinant naudingo ir be kalorijų išgeriamo vandens kiekį. Išspręsti šį klausimą privalome kiekviena iš mūsų individualiai, tačiau įsidėmėkite, kad alkoholinių gėrimų vartojimo sumažinimas suteiks jums gražų kūną ir švelnią odą.

9. Iškrovos dienos

Kartą per savaitę stenkitės vieną dieną paversti iškrovos diena. Tą dieną galima gerti neribotą kiekį vandens ir valgyti kiek norite vienos rūšies produktų. Pvz. tai gali būti:

· Bet kokie vaisiai (išskyrus bananus), daržovės (ne bulvės), pieno produktai (ne riebesni kaip 5%, o dar geriau visai nuriebinti), šviežiai išsunktos vaisių arba daržovių sultys.

Jeigu iš vakaro jūs persivalgėte, kitą dieną tokia iškrovos diena padės atstatyti tvarką organizme – nes suvalgius didelį kiekį maisto, medžiagų apykaita pagreitėja ir kita "alkana“ diena padės jums numesti daugiau, negu jūs ką tik „priaugote“ gausiai privalgiusi.

10. Jūsų artimieji

Auklėkite savo šeimos narius. Jeigu jie nuolatos valgo pyragus, tortus arba keptą maistą, tai jums bus labai sunku laikytis dietos. Pasidalinkite savo įgytomis žiniomis su namiškiais, stengdamiesi, kad jie pakeistų savo mitybos įpročius. Jiems nuo to bus tik geriau.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip valgo jūsų vaikai. Nuo ankstyvos vaikystės pratinkite juos prie sveiko maisto, kad tai taptų jų įpročiu visam gyvenimui. Būtent vaikystėje formuojasi asmenybė, kaupiama informacija apie supantį pasaulį. Suaugusiųjų elgesys visada atsispindi vaikiškoje patirtyje ir įpročiuose. Išmokykite savo vaikus pažinti tai, kas jiems yra naudinga ir išmokyti tuo džiaugtis.

Niekada nesistenkite raminti arba skatinti juos maistu, ypač saldumynais. Labai lengva nuraminti mažylį, įbrukant jam į burną bandelę ar buteliuką. Daug sunkiau tai padaryti žaidžiant ar bendraujant su juo. Tokiu būdu jūs galite pasitarnauti ir sau: stiprinate tarpusavio santykius šeimoje, plečiate akiratį ir net galite atskleisti savo dar nežinomus talentus.

Kokia iš to nauda? Ne tik mums, bet ir visiems mūsų šeimos nariams tai duoda patį svarbiausią dalyką – sveikatą.

Rezultatas: akivaizdus.

11. Namuose

Nelaikykite spintelėje tų produktų, nuo kurių pilnėjama: pyragėlių, šokolado ir saldainių. Norėdamos suvalgyti gabalėlį ko nors saldaus, bet neturėdamos nieko po ranka, jūs gal būt galėsite užmiršti apie tai, kad tokie dalykai iš viso egzistuoja.

Visada atsargoje turėkite šviežių vaisių ir daržovių, kad be reikalo neprivalgytumėte užėjus staigiam alkiui. Tegul nežadina jūsų apetito padėti saldainiai ar kitokie nevertingi (ar net žalingi) angliavandeniai ir riebalai. Jokiu būdu nepakeiskite naudingų daržovių salotų į tradicinius garnyrus – makaronus, ryžius, bulves.

Kokia iš to nauda? Garantija, kad atsitiktinės kalorijos nepaklius į mūsų organizmą.

Rezultatas: palaikysite gražią figūrą, nereikalaujant didelių valios pastangų.

12. Parduotuvėje

Atidžiai perskaitykite etiketes. Tokiu būdu galėsite išvengti produktų, turinčių kenksmingų medžiagų.

· Pažiūrėkite, kiek druskos ir sodos yra mineraliniame vandenyje, kurį jūs geriate. Patikrinkite, ar jo sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių ar konservantų. Patikrinkite pagaminimo datą ir galiojimo laiką. Nesikuklinkite paklausti, kas gamintojas, kaip pagamintas produktas ir kokios jis kokybės.

· Pirkite tik neriebią mėsą, o gamindamos paukštieną, prieš tai nuimkite odelę.

· Rinkitės nerafinuotą aliejų, ne jame išlieka vitaminai.

· Pamirškite desertus - jie per daug kaloringi ir blogai veikia virškinimą.

· Venkite persūdytų produktų, praėjusių keletą apdirbimo etapų (pvz.:konservų)

· Stenkitės nepirkti dešrų ir rūkytų gaminių – jie, švelniai tariant, nenaudingi - geriau pakeiskite juos kepta orkaitėje jautiena. Jeigu vis tiek negalite atsisakyti šių delikatesų, stenkitės pirkti tik tuos, kurie pagaminti be genetiškai modifikuotų priedų (pvz.: sojos) ir kitų „madingų” priedų, kuriuos naudoja gamintojai, kad gaminiai įgautų gražesnę spalvą, konsistenciją ir geresnį produkto skonį.

· Saugokitės „paslėpto“ cukraus: padažuose, kečupuose, taip pat produktuose, kuriuose gausu konservantų, sausų pusryčių iš kruopų, vaisinių jogurtų, sulčių, likerių ir saldžių vynų.

· Apeikite prekybos vietas, kuriose prekiaujama smulkmenomis: kramtomąja guma ir kt. Nežiūrint į patrauklią reklamą, ji nėra labai naudinga, nes nuo ilgo kramtymo ji skatina seilių išsiskyrimą, tuo pačiu paruošiant skrandį maisto, kurio nėra, priėmimui. Tokiu atveju kramtomoji guma didina apetitą.

Kokia iš to nauda? Stipri sveikata, energija ir puikus žinojimas to, ką mes valgome.

Rezultatas: sveikata, sveikata ir dar kartą sveikata.

13. Fizinė forma ir svoris

· Kasdien sportuokite. Tegul tai taps tokiu pat įpročiu kaip valytis dantis.

· Reguliariai kontroliuokite savo svorį, tačiau nepulkite į isteriją. Nereikia svertis dažniau, kaip du kartus per savaitę. Sverkitės visuomet ant tų pačių svarstyklių, prieš pusryčius arba išėjus iš tualeto, be drabužių arba sveriantis būkite su panašiais.

Jeigu jūs sversitės kasdien, tai pastebėsite, kad jūsų svoris gali keistis net tos pačios dienos bėgyje keliais šimtais gramų be ypatingų priežasčių.

Šis reiškinys vyksta dėl organizme esančio vandens kiekio, kas savo ruožtu priklauso nuo skirtingų fiziologinių mechanizmų (pasikeitusio gyvenimo būdo, menstruacijų pradžios, kūno temperatūros ir kt.). Niekas neturi pastovaus svorio. Paprastai jis kinta 1 – 2 kg ribose. Svėrimosi manija gali privesti jus prie depresijos arba priešingai – prie trumpalaikio džiaugsmo.

Tiksliau pasitikrinti savo kūno linijas galite matuojantis rūbus. Juk liemens apimtis reiškia daug daugiau, negu svoris. Tai labai svarbu, jeigu jūs sportuosite, o juk raumenys yra sunkesni už riebalus. Ir tada jūs galite sverti daugiau, bet sumažinsite juosmens ir šlaunų apimtis.

Kokia iš to nauda? Turėsite supratimą apie savo išorės trūkumus (o vėliau privalumus) ir pajausite laipsnišką išorės gražėjimą.

Rezultatai: laikantis visų (arba daugumos) pateiktų patarimų tikrai neilgai laukus pastebėsite rezultatą, kuris pranoks visus jūsų lūkesčius!