Jauna moteris gali sustiprinti tarpvietės raumenis taip gaudama net keletą naudų: prevenciją šlapimo nelaikymui ir seksualinio gyvenimo gerinimą.

Pirmoji nauda: šlapimo nelaikymo prevencija

Iš prigimties silpni moters tarpvietės raumenys metams bėgant sąlygoja šlapimo nelaikymą. Natūralu, kad nesportuojanti moteris yra fiziškai silpna. Sportuoti siekiant sustiprinti kojų, rankų ar pilvo raumenis atrodo natūralu, tačiau reta moteris susimąsto apie viduje esančius raumenis. Stiprinti dubens dugną svarbu visą gyvenimą. Taip bus užtikrinama, kad atėjus lemtingam apsisprendimui kurti šeimą, gimdymo procesas vyks sklandžiai, o po gimdymo atstatyti tarpvietės raumenis bus lengviau.

Didžiulę įtaką galimam šlapimo nelaikymui daro ne nuostata, kad mama ar močiutė turi šią problemą, bet realus domėjimasis prevencinėmis priemonėmis. Paprasti dubens dugno pratimai, kuriuos kiekviena gali atlikti tiesiog sėdėdama prie darbo stalo ar eidama pietauti, leidžia nepastebimai tvirtinti savo vidų taip apsaugant save nuo galimų didelių problemų.

Antroji nauda: seksualinio gyvenimo gerinimas

Dažna šiuolaikinių moterų bėda – anorgazmija. Paprastai kalbant – moters negalėjimas patirti pasitenkinimo lytinių santykių metu. Žinoma, tam įtakos gali turėti ir partneris, nejauki aplinka, silpna stimuliacija ir panašiai, tačiau įtaką taip pat gali turėti ir silpni tarpvietės raumenys.

„Atlikdama pratimus, moteris sutvirtins dubens dugno raumenis, o tvirti raumenys pagerina seksualinius pojūčius. Sutraukinėjami raumenys stiprėja, o tam, kad moteris galėtų atlikti pratimus, nereikia jokių specialių pozų – galima sportuoti net stovint eilėje parduotuvėje“, – sako aukšerė Violeta Staniulevičienė.

Dubens dugno raumenys palaiko gimdą ir makštį taisyklingoje padėtyje, o nėštumo metu auganti gimda spaudžia dubens dugno raumenis ir raiščius, ištempia ir suminkština juos. Paties gimdymo metu raumenims tenkantis krūvis paskatina mažojo dubens organų nusileidimą ir taip sumažėja lytinis jautrumas sekso metu. Taip pat lytinių organų pakitimai sąlygoja šlapimo šalinimo problemas – bėgant metams raumenys dar labiau nusilpsta ir gali grėsti šlapimo nelaikymas.

Į pagalbą – tarpvietės raumenų pratimai

Per dieną užtenka atlikti tris-keturias tokių pratimų serijas ir jau po 2-3 mėnesių bus jaučiamas rezultatas. Jaunesnio amžiaus moterims rezultatai gali būti jaučiami ir per trumpesnį laiką, tačiau kad pratimai duotų teigiamą efektą, pirmiausia reikia pajusti raumenis, kuriuos reikia treniruoti, nes kai kuriais atvejais moterys sutraukia pilvo preso ir dubens raumenis, tačiau visai neapkrauna mažojo dubens raumenų.

Pirmasis patarimas: šlapinantis bandyti sulaikyti šlapimo srovę sutraukiant mažojo dubens raumenis. Sulaikyti šlapimo srovę reikėtų 5-10 s., priklausomai nuo to, kaip moteriai sekasi tai daryti. Keletą kartų pamėginus bus nesunku imtis ir pačios mankštos – moteris bus įsidėmėjusi, kuriuos raumenis reikia sutraukinėti. Verta pabrėžti, kad moteris, gebanti 5-10 s. sulaikyti šlapimo srovę ir ją paleisti iš naujo, ji turi tikrai tvirtus tarpvietės raumenis.

Antrasis patarimas: reikėtų atsigulti ant nugaros, pusiau sulenkti ir šiek tiek praskėsti kojas, pėdas atremti į grindis. Pratimas atliekamas sutraukiant mažojo dubens raumenis 3-5 s., paskui palengva juos atleidžiant. Mažiausias pratimų kiekis – 25. Jei nepavyksta iš karto atlikti visos serijos, reikėtų daryti tiek pratimų, kiek išeina ir palengva didinti jų skaičių.

Trečiasis patarimas: Norėdamos paįvairinti mankštą, moterys gali atlikti ne tik pavienius pratimus, bet ir pratimų kompleksus, kurie būna skirti ir pradedančiosioms ir pažengusioms. Pavyzdžiui, Norvegijos profesorė Kari Bø sukūrė tarpvietės raumenų stiprinimo pratimų kompleksą „Pelvicore Technique“. Nemokamus vaizdo įrašus, kuriuose pratimų atlikimo techniką aiškina pati pratimų kūrėja, galima rasti internete.