Žurnalas “Geras skonis” bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija surengė antrąjį profesionalų festivalį „Išvažiuojamasis furšetas-šventinis stalas“, kuriame varžėsi 8 restoranai.

Pirmąją vietą užėmė restoranas „Steak House Helios“ , paruošęs kompoziciją „Šventė Steak House“ . Antroji atiteko „Itališkai smuklei“ su kompozicija „Dovanok iš širdies“, trečiosios vietos laimėtojas, nuo antrosios atsilikęs itin nedaug, buvo restoranas „Užsuk“ su kompozicija „Žiemos šventės sonetas“.

Komisijai buvo itin sudėtinga apsispręsti dėl įvertinimų – mat susidūrė su nenumatytu sunkumu – ne vieno restorano paruoštas stalas traukė akį grožiu, o štai užkandėlių skonis jam neprilygo. Arba atvirkščiai. Tačiau nugalėtojo kompozicija tokių abejonių nesukėlė.

Komisija, kurią sudarė žinoma drabužių dizainerė Julija Žilėnienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, KTU Maisto instituto juslinės analizės laboratorijos vedėja Aldona Mieželienė, žurnalo „Geras skonis“ vyriausioji redaktorė Rasa Ščeponienė, Ryšių su visuomene agentūros „Komunikacijos tiltai“ renginių skyriaus vadovas Aurimas Kamantauskas, Restorano „Medininkai“ vyriausioji virėja Aldona Gečienė, įmonės „Multiplex“ savininkas Vytautas Kabašinskas vertino restoranų kūrinių bendrą įspūdį, išvaizdą, skonį, produktų suderinamumą, techninį sudėtingumą ir, svarbiausia, ar vieno kąsnio užkandėlės suvalgomos vienu kąsniu.

Anot Julijos Žilėnienės, restoranų paruoštos kompozicijos buvo įdomios pažiūrėti, tačiau ypatingų naujovių nepateikė. Aldona Gečienė pasidžiaugė, kad restoranai išradingai panaudojo privalomus produktus – mėsą, sūrį, žuvį ir daržoves – bei jų derinius.

Toks renginys organizuojamas jau antrą kartą, – sakė žurnalo „Geras skonis“ vyr. redaktorė Rasa Ščeponienė. 2005 metų balandžio mėnesį Palangoje buvo suorganizuotas pirmasis – „Išvažiuojamasis furšetas“, kuriame varžėsi ne tik 10 restoranų komandų, bet ir barmenų profesijos atstovai. Restoranai ruošė kompozicijas pasirinkta tema.