Akupunktūra nėra oficialiai pripažintas knarkimo gydymo būdas. Tačiau kai kurie informacijos šaltiniai teigia, kad jei vyras knarkia dėl nosies užsikimšimo, dėl lėtinės ar sezoninės alergijos, tai akupunktūra gali būti veiksminga. Kaip tai veikia – nėra žinoma, tačiau panašu, kad po akupunktūros sumažėja nosies gleivių kiekis, todėl pagerėja oro tėkmė per nosį ir gerklę. Dėl to audiniai vibruoja mažiau ir būna mažesnė knarkimo tikimybė, rašo www.health.msn.com.

Tačiau reikia suprasti, kad akupunktūra nebus veiksminga kiekvienam. Nors ji ir sumažins nosies kimšimąsi, tai nėra oficialiai pripažįstamas gydymo būdas. Akupunktūra gali būti veiksmingiausia tuomet, kai ji taikoma kartu su vakarietiškais medicininiais metodais – pavyzdžiui, vaistais nuo alergijos ar dekongestantais (vaistais nuo slogos).

Dauguma mūsų kartais paknarkia. Bet ketvirtis žmonių knarkia nuolat. Tiesą sakant, dažniausias knarkiančių žmonių nusiskundimas ryte – tai išdžiūvusi ir dirgli gerklė. Veiksniai, didinantys knarkimo tikimybę, yra:

- vaistų vartojimas: migdomųjų, raumenis atpalaiduojančių, raminančių antihistamininių vaistų;

- alkoholio vartojimas prieš pat miegą;

- rūkymas;

- miegojimas ant nugaros;

- viršsvoris, o vyrams – ir didelis kaklo skersmuo.

- nosies užsikimšimas, dėl kurio dažniau pereinama prie kvėpavimo per burną, labiau vibruoja audiniai ir labiau knarkiama;

- senatvė, dėl kurios gali sumažėti viršutinės gerklės dalies raumenų tonusas;

- lytis – vyrų oro takai yra siauresni nei moterų;

- padidėjęs liežuvio pagrindas, adenoidai ar tonzilės;

- pagalvių naudojimas – palinkus kaklui susiaurėja oro takai;

- knarkimo istorija giminėje;

- paskutinis nėštumo trimestras;

- sirgimas obstrukcine miego apnėja, dėl kurios sutrinka kvėpavimas, širdies ritmas, sumažėja deguonies kiekis kraujyje;

- minkštas gomurys, naktį vibruojantis tiems, kurie kvėpuoja per burną.

Kadangi jūsų vyro liežuvėlis pašalintas, o jo miego tyrimo rezultatai buvo normalūs, tai kai kurios galimos knarkimo priežastys iš išvardyto sąrašo pašalinamos. Todėl jo nuolatinio knarkimo gydymas turi būti nutaikytas į kitus audinius ar sritis, kurios gali vibruoti. Tai gali būti minkštas gomurys (minkšta viršutinė burnos dalis), gerklė, tonzilės ir adenoidai.

Konservatyvios priemonės nuo knarkimo skirtos laikinoms priežastims šalinti. Pavyzdžiui, viršutinių kvėpavimo takų sustiprinimas padidina jų atsparumą subliuškimui ir vibracijai. Vienas iš būdų to siekti (beje, tai visai ne apgavystė) – išmokti groti australišku pučiamuoju instrumentu didgeridu. Grojimo šiuo instrumentu naudingumas aprašytas žurnale „British Medical Journal“.

Kitos priemonės: pakelkite lovos galvūgalį bent dešimčia centimetrų ir atsisakykite pagalvės, atsikratykite ansvorio, miegokite ant šono (nors žmonės su rimta knarkimo problema knarks miegodami bet kokioje padėtyje), venkite aktyvaus ir pasyvaus rūkymo, venkite valgyti ir gerti likus 3 valandoms iki miego, gerinkite fizinę formą.

Tiems, kurie knarkia nestipriai, gali padėti vidiniai nosies plėtikliai, nors jie dažniausiai būna nepatogūs.