Šios iniciatyvos pagrindas – inovatyvi pajamų didinimo programa, kuria siekiama gausinti kakavos augintojų šeimų pajamų šaltinius ir sudaryti sąlygas kakavos augintojų vaikams lankyti mokyklą, kartu skatinant lyčių lygybę ir diegiant atkuriamosios žemdirbystės praktikas.

„Mūsų tikslas – kuo labiau sumažinti pragyvenimo pajamų skirtumą ir sukurti apčiuopiamą teigiamą poveikį kuo didesniam kakavos augintojų šeimų skaičiui, ypač skurstančiuose, mažai išteklių turinčiuose regionuose. Ši programa leis užtikrinti geresnę prieigą prie švietimo ir finansinių išteklių, tobulinti ūkininkavimo metodus ir įgalinti moteris. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – kaip įmanoma sumažinti vaikų įdarbinimo kakavos ūkiuose riziką ir kovoti su kitomis visuomeninėmis problemomis, susijusiomis su vietine kakavos gamyba“, – sako Markas Schneideris, „Nestlé“ generalinis direktorius.

Papildomos pajamos už vaikų leidimą į mokyklą

Kakavos augintojų bendruomenės susiduria su didžiuliais iššūkiais, įskaitant plačiai paplitusį skurdą, didėjančią klimato riziką ir prieigos prie finansinių paslaugų bei pagrindinės infrastruktūros, pvz., vandens, sveikatos priežiūros ir švietimo, trūkumą. Vis tai lemia, kad norėdamos bent kiek pagerinti savo finansinę padėtį šeimos yra priverstos pasitelkti ir nepilnamečių darbą. Naujoji „Nestlé“ iniciatyva padės šalinti vaikų darbo kakavos ūkiuose priežastis ir paskatins juos leisti į mokyklas.

„Pajamų didinimo programa“ siūlo naują metodą, padedantį ūkininkams ir jų šeimoms nuosekliai ir tvariai kurti ekonominį stabilumą: 10 000 ūkių, auginančių kakavą Dramblio Kaulo Krante už dalyvavimą programoje ir pasiektus tikslus gaus pinigines paskatas, kurios gali siekti 500 Šveicarijos frankų (beveik 500 Eur) per metus. Išlaikyti pastovias pajamas visus metus kavos augintojams yra iššūkis, todėl piniginės paskatos pasieks ūkininkus tada, kai jų labiausiai reikia – prieš lietingąjį sezoną ir vaikų mokslo metų laikotarpiu.

Moterų įgalinimo priemonės

Kakavos augintojų šeimos skatinamos ne tik už jų gaminamų kakavos pupelių kiekį ir kokybę, bet ir už jų kuriamą pridėtinę naudą aplinkai ir vietos bendruomenėms. Iniciatyva skatina ūkininkus jungtis į bendruomenes, mokytis pažangių ūkininkavimo metodų.

 Mark Schneider

Programa taip pat siūlo finansines paskatas ūkininko sutuoktiniui, kuris paprastai yra atsakingas už namų ūkio išlaidas ir vaikų priežiūrą. Padalijus išmokas tarp ūkininko ir sutuoktinio, programa padeda suteikti moterims daugiau galių ir skatina lyčių lygybę. „Nestlé“ programos priemonės kakavos augintojams leis diversifikuoti pajamas ir be kakavos auginimo praktikuoti gyvulininkystę ar bitininkystę. Be to, programa skatina visus šeimose augančius 6–16 metų vaikus registruoti į mokyklas, taikyti gerąsias žemės ūkio praktikas ir klimatui draugiškas agromiškininkystės veiklas.

Tikslas – pasiekti 160 000 kakavos augintojų ūkių

Bandomojoje „Pajamų didinimo programoje“, su kuria „Nestlé“ startavo 2020 metais, jau dalyvavo 1000 kakavos augintojų iš Dramblio Kaulo Kranto. Nuo 2022 metų programa išsiplės ir apims iš viso 10 000 kakavą auginančių ūkių. Nuo 2024 į ją planuojama įtraukti ir Ganos ūkininkus, taip iki 2030 metų „Nestlé“ programoje dalyvaus visi pasaulinėje kakavos tiekimo grandinėje dalyvaujantys ūkiai, kurių suskaičiuojama apie 160 000.

Šios programos metu gaunamos pajamos papildo gamintojų šalių vyriausybių teikiamą paramą ir „Nestlé“ mokamas priemokas už sertifikuotą kakavą, kuri yra nepriklausomai audituota pagal „Rainforest Alliance Sustainable Agriculture“ standartą, skatinantį socialinę, ekonominę ir aplinkosauginę ūkininkų ir vietos bendruomenių gerovę. Į naująjį „Nestlé“ planą taip pat įtraukti ir pasaulinio kakavos tiekimo grandinės pakyčiai, kurie leis užtikrinti visišką kakavos produktų atsekamumą. Ši programa, kartu su kolektyvinėmis vyriausybių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų kakavos pramonės atstovų pastangomis tiesiogiai prisidės sprendžiant šias sudėtingas problemas. Trečiosios šalys, įskaitant „Tarptautinę kakavos iniciatyvą“ ir „Rainforest Alliance“, bendradarbiaus su „Nestlé“, kad stebėtų programos veiksmingumą, o nepriklausomą priežiūrą atliks strateginis patariamasis komitetas.

„Nestlé“ nuo 2009 m. investuoja į tvarios pasaulinės kakavos tiekimo grandinės diegimą ir stebėsenos sistemą. Nuo programos pradžios, jau 149 443 vaikams buvo suteikta pagalba, apsaugant juos nuo išnaudojimo, skatinant švietimą pastatytos arba atnaujintos 53 mokyklos. „Nestlé“ planuose – vartotojams pasiūlyti visą asortimentą gaminių su kakava, gaunama iš „Pajamų didinimo programoje“ dalyvaujančių ūkių. Planuojama, kad 2023 metais į rinką pirmieji bus pristatyti iš tvarios kakavos pagaminti „KitKat“ produktai.