Savo darbuotojus papildomu sveikatos draudimu „Maxima“ apdraudė pernai ir šiemet jį tęsia toliau. Kalbėdama apie šį priimtą sprendimą, „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė pažymi, kad darbuotojų gera savijauta ir sveikata yra pagrindinis prioritetas, o sudėtinga COVID-19 pandemijos situacija ir toliau reikalauja padidinto dėmesio darbuotojų saugumui.

„Koronaviruso grėsmė nesitraukia ir kasdienį gyvenimą lydi vis nauji iššūkiai. Esame dėkingi savo darbuotojams už jų atsidavimą rūpinantis mūsų klientų poreikiais, tačiau labai svarbu, kad darbuotojai rūpintųsi ir savimi, ypač savo sveikata. Jau antrus metus papildomu sveikatos draudimu apdraudžiame kiekvieną „Maximos“ komandos narį. Tai leidžia darbuotojams jaustis saugesniais, sveikesniais bei ramesniais, nes gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugos tampa prieinamesnės, teikiamos sklandžiai ir kokybiškai“, – akcentuoja J. Bivainytė.

Atsižvelgė į komandos norus

Papildomai drausdama savo darbuotojus „Maxima“ tęsia bendradarbiavimą su draudimo įmone „Gjensidige“. Visiems „Maxima“ darbuotojams atnaujinamos vardinės sveikatos draudimo kortelės, kurios užtikrins šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose. Taip pat „Maximos“ darbuotojams teikiamos odontologijos bei reabilitacijos paslaugos visoje Lietuvoje.

„Maximos“ vadovė J. Bivainytė pažymi, kad atnaujintame sveikatos draudime šiemet laukia ir naujovių. „Nusprendėme papildomo sveikatos draudimo paketą praplėsti ir atsižvelgdami į pačių darbuotojų pageidavimus, į jį įtraukėme optikos paslaugas. Atnaujintas sveikatos draudimas taip pat numato galimybę visiems kolegoms sveikatą pasitikrinti profilaktiškai bei gauti skiepus“, – sako ji.

Papildomas sveikatos draudimas galioja visiems „Maxima“ parduotuvių, maisto gamybos cechų, sandėlių ir administracijos darbuotojams, kurie dirba ilgiau nei 3 mėnesius ir jų sutarties terminas ilgesnis nei pusė metų.

Motyvuoja visokeriopai

Taip pat prekybos tinklas „Maxima“ savo lėšomis darbuotojams susirgus COVID-19 ir gydantis ligoninėje skiria pašalpas. Įmonė viena iš pirmųjų Lietuvoje, dar 2020-ųjų pavasarį savo darbuotojus buvo apdraudusi specialiu draudimu nuo koronaviruso.

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios kiekvienoje „Maximos“ parduotuvėje taikomos kompleksinės koronaviruso prevencijos priemonės: įrengtos organinio stiklo pertvaros prie kasų, sužymėti saugūs stovėjimo atstumai, laikomasi sugriežtintų higienos reikalavimų. Kasdien reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, patalpų vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra aprūpinti apsaugos priemonėmis, taip pat visiems apsiperkantiems „Maxima“ parduotuvėse nemokamai dalijamos apsauginės veido kaukės.

„Maximos“ vadovė J. Bivainytė pažymi, kad ne mažiau svarbi yra ir emocinė darbuotojų sveikata. „Kolegoms, kurie jaučia nerimą ar baimę, susiduria su kitomis neigiamomis emocijomis, esame sudarę sąlygas gauti nemokamas psichologų konsultacijas“, – priduria ji.

Visiems „Maximos“ darbuotojams yra numatytas platus socialinių naudų paketas ir įvairios išmokos, kurios įtvirtintos Kolektyvinėje sutartyje. Per devynis šių metų mėnesius „Maxima“ darbuotojų skatinimui išmokėjo virš 12,8 mln. eurų premijų, t. y. 27 proc. daugiau nei pernai. Kas mėnesį „Maximos“ darbuotojams skiriamos skatinamosios premijos augina ir vidutinį darbo užmokestį, kuris yra padidėjęs dešimtadaliu, lyginant su 2020-aisiais.