„Dirbdami prekybos iškastinio kuro produktais sektoriuje nuolat judame tvarumo kryptimi, kur tik tai yra įmanoma. Vienu svarbiausių mūsų žingsniu prisidedant prie tvarios ateities kūrimo, yra pasirinkimas 100 proc. naudoti tik žaliąją – saulės elektrinėse pagamintą elektros energiją. Pasauliui susiduriant su klimato krize mes visomis išgalėmis prisidedame prie vietinių švarios elektros pajėgumų vystymo ir jų dėka užtikriname gyvybiškai svarbius procesus visoje organizacijoje“, – teigia „Circle K“ vadovas Skirmantas Mačiukas.

Jo teigimu, pasirinkimas naudoti tik žaliąją elektrą yra strateginis ir ilgalaikis, atitinkantis ir Europos Sąjungos pasirinktą žaliąjį kursą. S. Mačiuko tvirtinimu, „Circle K Lietuva“ per dvejus metus nori pereiti prie tik Lietuvoje gaminamos saulės elektros, taip paremiant vietos investicijas ir vietos gamintojus.

„Circle K“ šiuo metu taip pat naudoja 100% žaliąją sertifikuotą elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių ir sutartis su „Green Genius“ yra pirmasis vien saulės elektros pirkimo susitarimas.

Degalinių tinklas planuoja, kad lietuviška saulės elektra iš naujo „Green Genius“ saulės parko aprūpins maždaug trečdalį, arba 30-imt iš 95-ių tinklo degalinių Lietuvoje. Priklausomai nuo saulės parke pagaminamos elektros apimčių, joms bus tiekiama nuo 30% iki 100% energijos. Tuo tarpu trūkstamo elektros kiekio tiekimą garantuos dabartinis elektros tiekėjas „Enefit“.

Pasak „Green Genius“ vadovo Ruslano Sklepovičiaus, „Circle K“ yra pirmasis degalinių tinklas Lietuvoje, kuris naudos atsinaujinančios elektros energiją iš naujai pastatytos „Green Genius“ nutolusios saulės elektrinės Lietuvoje.

„Toks elektros vartojimo modelis ne tik sumažins įmonės išlaidas, bet ir turės gerokai didesnį teigiamą poveikį aplinkai. Klimato kaita stabdo anglies dvideginio mažinimas, todėl perkant elektrą iš naujai pastatytų saulės elektrinių be jokios paramos, reikšmingai didina CO2 sutaupymus. Planuojami net 1176 tonų per metus mažesni anglies dvideginio (CO2) išmetimai, kurie būtų patekę į aplinką deginant iškastinį kurą. Tokį CO2 kiekį sugeria apie 56 tūkst. medžių. Kitaip tariant, „Circle K“ poveikis aplinkai būtų toks pat jeigu kiekvienas įmonės darbuotojas pasodintų bent 60 medžių kasmet“, – pastebi jis.

Su „Green Genius“ sudaryta 5 metų trukmės sutartis su galimybe ją pratęsti. Per metus degalinių tinklas iš viso sunaudoja apie 16 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos, iš jų apie 2,5 GWh tieks „Green Genius“.

Statistikos departamento duomenimis, saulės elektrinės 2019 m. pagamino 91,1 mln. kilovatvalandžių (kWh), arba 0,5 proc. elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių, arba 5,2 proc. daugiau nei 2018 metais.

Vietinės elektros energijos gamybos skatinimas yra vienas svarbiausių įrankių, siekiant prisidėti prie klimato kaitos stabdymo.

Kadangi mažmeninė prekyba degalais priskiriama prie būtinųjų prekių ir paslaugų, 2020 metais prasidėjus COVID-19 pandemijai, „Circle K“ nenutraukė veiklos net ir įvedus griežčiausius karantino ribojimus.