Per 35 tūkstančių vertės labdara – didžiulė parama gydymo įstaigai, sakoma Šiaulių ligoninės pranešime.

Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako, kad ši parama ligoninei išties labai vertinga, ypač reanimacinės priemonės, kurios reikalingos ir medikų darbui ir svarbiausia – ligonių gydymo kokybei gerinti.

Plečiantis Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriui, kuriame gydomi sunkiausios būklės COVID-19 sergantys ligoniai, buvo svarbu atnaujinti lovas, padidinti jų skaičių. Tai buvo padaryta gavus šią vertingą paramą. Šiuo metu lovos montuojamos, vežamos ir statomos Chirurgijos klinikoje įkurtame Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje sergantiems COVID-19 liga.

Pastebėjęs, kad dėl pastarųjų savaičių COVID-19 sergančių pacientų antplūdžio šalies ligoninėse medicinos įstaigoms pradėjo trūkti ne tik personalo, bet ir medicinos įrangos, koncernas SBA skubiai išsiaiškino medicinos įstaigų poreikius ir šią savaitę nupirko ir dovanojo didelį kiekį ligoninėms trūkstamų medicinos prietaisų – nuo plaučių ventiliavimo aparatų, deguonies tėkmės sistemų iki reanimacinių lovų bei gyvybinių funkcijų monitorių.

„Skubiai susisiekėme su didele dalimi Lietuvos ligoninių ir per porą dienų pamatėme realų vaizdą, žinojome situaciją ir ko šiuo metu labiausiai reikia ligoninėms gelbstint žmonių gyvybes. Rinkoje šios įrangos poreikis didžiulis, visame pasaulyje ji graibstoma. Tad dėl ligoninėms privalomų klampių viešųjų pirkimų procedūrų ar lėšų stygiaus COVID-19 gydymui būtini įrengimai būtų pavėlavę. Mūsų komanda sukontaktavo su dešimtimis tiekėjų, kuriems pagrindinė sąlyga buvo kaip greitai galime gauti jų turimą įrangą. Radus tinkamą, didelę dalį ligoninėms gyvybiškai svarbių prietaisų pristatėme iki Kalėdų, likę – pasiekė per artimiausias kelias dienas“, – teigė SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.