Šį mėnesį veikti pradėsianti elektrinė papildys „Orion Global PET“ fabriko saulės elektrinių parką: 2019 m. pavasarį „Eternia Solar“ ant fabriko stogų įrengė 300 kW galios elektrinę.

Pasak rangovų „Eternia Solar“ vykdančiojo direktoriaus dr. Andriaus Džiaugio, užsienyje nestandartiniai saulės elektrinių sprendimai, tokie kaip saulės moduliai integruoti į fasadą, automobilių stovėjimo aikštelėse įrengtos pastoginės ar tvoros yra kur kas populiaresni, tačiau tarp Lietuvos įmonių taip pat pastebima stiprėjanti tendencija rinktis inovatyvius sprendimus.

„Nestandartiniai projektai yra iššūkis tiek klientui, tiek rangovui. Tvorą iš saulės modulių pasiruošę įsigyti klientai, visų pirma, turi įsivertinti, ar jos neužstoja nuo tiesioginių saulės spindulių kiti statiniai. Rangovas įsipareigoja suprojektuoti maksimalų energijos kiekį generuojantį sprendimą, kuris tuo pačiu turi išlaikyti tvoros funkcionalumą. Lietuvoje jau esame sumontavę daugiau nei 18 MW komercinių saulės elektrinių, tačiau kiekvienas panašus projektas kaskart pareikalauja naujų kompetencijų ir inovatyvaus mąstymo“, – projektą komentavo dr. A. Džiaugys.

Planuojama, kad „Orion Global PET“ saulės elektrinių tvora per metus sugeneruos 55,82 MWh elektros energijos. Tvoroje sumontuoti saulės moduliai nereikalauja ypatingos priežiūros. Dėl saulės elektrinėje sumontuotos optimizuotos sistemos maksimaliai sumažėja gedimų tikimybė, užtikrinama maksimali elektros generacija ir apsauga žmonėms bei aplinkai nuo aukštos įtampos grandinėje.

„Orion Global Pet“ atstovai išmanius saulės energetikos sprendimus laiko būtinybe.

„Esame įsitikinę, kad šiuolaikinės pramonės įmonės yra įsipareigojusios mažinti neigiamą savo veiklos poveikį aplinkai. Mūsų fabrike vykstantis gamybos procesas yra labai imlūs elektros energijai, todėl saulės elektrinių įsirengimas buvo gana akivaizdus žingsnis, kurį nusimatėme savo tvarumo strategijoje. Tam, kad maksimaliai išnaudotume atsinaujinančios energijos galimybes, turėjome sugalvoti, kaip teritorijoje sutalpinti kuo daugiau saulės elektrinių – dėl to ir pasirinkome šį nestandartinį tvoros sprendimą“, – sakė „Orion Global PET“ energetikos skyriaus vadovo pavaduotojas Vytautas Mačiulaitis.