Ignitis grupė“ 2019–2020 m. valdysenos indekse tarp visų didžiųjų valstybės valdomų įmonių sulaukė aukščiausio bendro įvertinimo – A+. Bendrasis įvertinimas sudaromas atsižvelgus į tris vertinamų įmonių valdymo dimensijas – tai kolegialūs organai, strateginis planavimas ir įgyvendinimas bei skaidrumo standartai. Pirmųjų dimensijų vertinimas išliko aukščiausias, o skaidrumo dimensijoje vertinimas, palyginti su praėjusiais metais, pakilo nuo A iki A+.

Gerojo valdymo indeksas šiuo metu yra plačiausiai visų Lietuvos VVĮ valdymo kokybę įvertinantis įrankis.

„Ignitis grupė“ pastaraisiais metais transformavosi ir tai atsispindi ir šiame reitinge. Man ypač malonu matyti, kad ne tik bendras įvertinimas, bet ir skaidrumo dimensija sulaukė maksimalaus balo. Tai lėmė didesnis dėmesys antikorupcijai, darnumui. Šiemet įgyvendinome „Ignitis grupės“ IPO, todėl bendrovei keliami dar aukštesni standartai, kuriuos sieksime išlaikyti ir ateityje“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Bendrovė VKC ataskaitoje puikiai įvertinta ir dėl kolegialių organų nepriklausomumo, jų atliekamų funkcijų ir kt. Be to, puikiai vertinamas ir „Ignitis grupės“ strateginis planavimas, strategijos įgyvendinimas ir priežiūra, valstybės valdomoms įmonėms keliamų tikslų įgyvendinimas.

Tarp geriausiai įvertintų valstybės valdomų įmonių šiemet pateko ir „Ignitis grupės“ bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“. Ji aukščiausio įvertinimo sulaukė dukterinių bendrovių kategorijoje.

Gerojo valdymo indeksas kasmet sudaromas nuo 2012 m. Jo tikslas, kaip skelbia VKC, yra vertinti ir pamatuoti kaip tiriamos įmonės įgyvendina pagrindines gerąsias valdymo praktikas, kurios apima Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus.