Projekte užsiregistravusios smulkiosios įmonėse gali pasinaudoti vertingais pasiūlymais, kuriuos finansinėmis paslaugomis, nemokama reklama, nuolaidomis, konsultacijomis ir paslaugomis. Partnerių ratas vis plečiasi, tai ir pasiūlymų nuolat daugėja.

Jungtis prie PLANAS A ir savo pagalbą mažiems verslams pasiūlyti kviečiamos socialiai atsakingos įmonės, valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos – visi norintys ir galintys padėti smulkiojo verslo įmonėms išgyventi sudėtingą ekonominį laikotarpį.

„Lietuvos ūkis pirmąjį pandemijos smūgį atlaikė, tačiau grėsmės ir toliau išlieka didelės. Ypač sunku smulkioms įmonėms, kurios neturi sukaupusios finansinių rezervų ir yra priklausomos nuo kelių užsakovų. Smulkusis ir vidutinis verslas – tai Lietuvos ekonomikos stuburas, todėl PLANAS A iniciatyva siekiame padėti verslui išlaikyti augimo kelią – t.y. kad nereikėtų keisti esamų planų į planą B ar C. Šioje unikalioje Lietuvoje platformoje dalyvaujančios smulkios įmonės gali pasinaudoti specialiu naudų paketu, o socialiai atsakingi iniciatyvos partneriai prisidėti, siūlydami savo pagalbą smulkiesiems verslams“, - teigė PLANAS A projektą iniciavusio Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Pandemijos smūgis

Lietuvoje veikia apie 87 tūkst. SVV įmonių, kuriose bendrai dirba beveik 700 tūkst. darbuotojų. SVV įmonių dalis sudaro 99,5 proc. visos Lietuvos ekonomikos, jos įdarbina beveik 72 proc. darbuotojų. Net 83 proc. SVV įmonių – labai mažos, kurios įdarbina iki 10 darbuotojų. „Verslios Lietuvos“ Lietuvos verslumo tendencijų vertinimo duomenimis, SVV sukuria apie du trečdalius Lietuvos bendrojo vidaus produkto – akivaizdu, kad šio ūkio segmento svarba Lietuvos ekonomikos raidai ypač didelė.

„Tai rodo, kad Lietuvos gyventojų verslumas nuolat auga – vis daugiau žmonių imasi verslo ir jį pradeda kaip smulkieji verslininkai. Tačiau taip pat stebime tendenciją, kuri nėra tokia džiuginanti – verslai neauga ir neišauga iki didesnių įmonių. Lietuvos SVV grandis ekonomikoje yra labai svarbi, bet tuo pačiu ir labai jautri bet kokiems rizikos faktoriams. Vienas jų – pasaulinė pandemija, karantinas ir dėl to besikeičiantys vartotojų įpročiai. Norinčiam išgyventi verslui reikia transformuotis, inovuoti savo verslo modelius ir prisitaikyti prie naujų rinkos sąlygų, todėl pagalba verslui augti ir didinti konkurencingumą yra reikalinga“, – sako Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.

Visuomenė nori koordinuotos pagalbos

Siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos krizės sukeltus padarinius, Vyriausybė patvirtino 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo planą, tačiau gyventojų nuomone, vien šių pastangų nepakanka. Šiaulių banko užsakyto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, net 91 proc. Lietuvos gyventojų tvirtina, kad šiuo metu būtina pagelbėti SVV, tačiau net 76 proc. respondentų pabrėžė, kad valstybė šiuo metu SVV skiria per mažai dėmesio ir pagalbos.

Dauguma apklausos (92 proc.) dalyvių ypač akcentavo, kad pagalba SVV turi būti vieninga, t.y. būtinos bendros valstybės, verslo ir gyventojų pastangos.

PLANAS A: kaip tai veikia

Prie PLANAS A iniciatyvos smulkios ir vidutinės įmonės gali prisijungti užpildę registracijos anketą svetainėje www.planas-a.lt. Šioje svetainėje bus talpinama informacija apie visus projekto partnerių pasiūlymus ir naudas, kuriomis galės pasinaudoti iniciatyvoje dalyvaujantys smulkieji verslai. Iniciatyvoje gali registruotis visos smulkiojo verslo įmonės.

Iniciatyvoje užsiregistravę verslai pažymėti svetainės www.planas-a.lt virtualiame žemėlapyje. Internete veikiantiems verslams atrasti sukurta atskira skiltis. Žemėlapio tikslas - populiarinti smulkiuosius verslus, sudominti ir pakviesti gyventojus atrasti jų prekes ar paslaugas. Tokių išsiskiriančių verslų yra kone kiekviename mieste – žemėlapyje nesunku juos rasti ir sužinoti daugiau, kuo šios įmonės ypatingos.

Vertingi partnerių pasiūlymai

Savo pasiūlymus iniciatyvos dalyviams teikia kone pusšimtis socialiai atsakingų įmonių, tarp kurių ir verslo lyderiai (Šiaulių bankas, „Tele2”, „Lietuvos paštas“, „Google Lietuva“, „Paysera“ ir kitos), taip pat valdžios institucijos (Ekonomikos ir inovacijų ministerija, INVEGA, „Versli Lietuva), daugiau nei 10 Lietuvos savivaldybių.

„Turime suremti pečius ir kartu įveikti krizę. Jau karantino pradžioje pastebėjome, kad išaugo mobiliųjų duomenų naudojimas bei skambučių srauto optimizavimo poreikis. Džiaugiamės galėdami prisijungti prie šios iniciatyvos. Projekte dalyvaujančioms įmonėms nemokamai suteikiame interneto duomenų ir išmaniuosius skambučių valdymo įrankius“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Pasak Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų padalinio direktoriaus Norberto Žiobos, pandemija atnešė nemažai pokyčių. Tą puikiai įrodo pasikeitę visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai. Siuntų savitarnos terminalai yra kaip niekada populiarūs. Todėl bendrovė smulkiam verslui suteiki išskirtines sąlygas siųsti per LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus.

„Atsižvelgiant į šias aplinkybes, džiaugiamės prie PLANO A jungdamiesi su paslauga, kuri šiandien yra viena aktualiausių smulkiajam verslui, ypač, elektroninės prekybos atstovams. Patogus ir greitas siuntimas, t. y. prekės pristatymas klientui, šiandien yra vienas iš sėkmingo verslo kriterijų, o kartu ir galimybė augti“, - sako Norbertas Žioba.

Visus PLANAS pasiūlymus smulkiam verslui galite rasti projekto svetainėje www.planas-a.lt.

Publikuotas straipsnis yra parengtas įmonės ar organizacijos, kuri pateko į „Atsakingo‌ ‌požiūrio“‌ ‌apdovanojimus.