„Automobilių stiklų plovimo skysčio savitarnos kolonėlių tinklo plėtra yra viena iš mūsų tvaraus verslo iniciatyvų. Pastarąjį pusmetį trijuose miestuose veikusi paslauga pateisino vairuotojų lūkesčius, todėl ją plėsime dar trijuose Lietuvos didmiesčiuose ir iki šių metų pabaigos kas ketvirtoje mūsų degalinėje stiklų ploviklio bus galima įsipilti taip pat greitai ir paprastai kaip ir degalų“, – teigia „Neste Lietuva“ vadovas Markus Lindkvistas.

Vien šiais metais bendros degalinių tinklo investicijos į tokių kolonėlių įrengimą sieks kelis šimtus tūkstančius eurų.

„Iki šiol specialioje savitarnos kolonėlėje stiklų plovimo skysčio į automobilį buvo galima įsipilti devyniose mūsų degalinėse Vilniuje, Kaune ir Pabradėje. Iki metų pabaigos papildomai įrengsime dar 9 naujas stiklų plovimo skysčio kolonėles Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Taip siekiame sukurti klientams patogų ir aplinkai draugišką automobilio stiklų plovimo skysčio kolonėlių tinklą visoje šalyje“, – pabrėžė M. Lindkvistas.

Pasak įmonės vadovo, alternatyva rinktis stiklų plovimo skystį be plastiko pakuotės leidžia kiekvienam vartotojui net ir mažais būdais prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros ir taip saugoti aplinką.
Ši paslauga, įvertinus klientų atsiliepimus, yra naudinga, nes sudaro galimybę atsisakyti stiklų plovimo skysčio plastikinių bakelių, kuriuos vairuotojams tekdavo vežiotis automobilio salone ar bagažinėje, laikyti juos namuose ar garaže.

Degalinėse pasiteisinusi naujovė šiemet leis sunaudoti iki 2 tonų mažiau plastiko
Foto: Organizacijos nuotr.

Dalis klientų, išbandžiusių stiklų plovimo skysčio savitarnos paslaugą, teigiamai įvertino galimybę nebesukti galvos, kur utilizuoti tuščius stiklų ploviklio bakelius, kurie, anot aplinkosaugos specialistų, yra užteršti pavojingomis cheminėmis medžiagomis, todėl jų nedera išmesti į įprastus buitinių atliekų ar rūšiavimo konteinerius. Kaip ir daugelį potencialiai pavojingų atliekų, tokius plastikinius bakelius rekomenduojama palikti specialiai tam skirtose vietose.

M. Lindkvisto teigimu, kaip vieną iš privalumų vairuotojai taip pat įvardina patogumą, kai vienu sustojimu galima papildyti tiek degalų, tiek stiklų skysčio atsargas.

Be to, stiklų plovimo skystis, kuriuo prekiaujama šio degalinių tinklo savitarnos degalinėse, yra kokybiškos sudėties – pagamintas etanolio pagrindu. Sveikatos specialistai perspėja vengti rinkoje vis parduodamų ploviklių, kurių sudėtyje yra metanolio – pigesnės, bet labai kenksmingos medžiagos.
„Neste“ korporacija trečius metus iš eilės patenka į tvariausių kompanijų pasaulyje „Global 100“ sąrašo pirmąjį trejetuką. Šiemet „Sustainable Brand Index™“ tyrime įmonė Lietuvos vartotojų buvo pripažinta tvariausiu degalinių tinklu šalyje.