Kapų žvakių paklausa dar rugsėjo viduryje ūgtelėjo apie penkis kartus, o spalį jų pardavimai pasiekia visų metų aukštumas. Prekybos tinklo „Maximos“ specialistai skaičiuoja, kad vien per spalio mėnesį yra parduodama pusė visų metų žvakių kiekio, rašoma pranešime spaudai. Antai per visus praėjusius metus žmonės nupirko beveik 7 mln. kapų žvakių, iš jų 3,6 mln. – spalio mėnesį.

Darbymetis gamykloje jau baigėsi

Lietuviškam prekybos tinklui žvakes tiekiančios įmonės „Geralda“ direktorius Gintautas Igaris sako, kad šioms Vėlinėms įmonė ruoštis pradėjo dar pavasarį, taigi reikiamas kiekis žvakių jau seniai pagamintas, o pastarosiomis savaitėmis daugiausiai pluša nebe gamybos, bet logistikos skyrius.

Anot G. Igario, Lietuvos pirkėjai pirmenybę teikia baltos spalvos, subtilaus dizaino stiklo indeliuose pagamintoms kapų žvakėms, kurių degimo laikas yra nuo vienos iki dviejų parų. Taip pat žmonėms svarbu, kad šios žvakės būtų pritaikytos sudėtingoms rudens sąlygoms, o indelis visą degimo laiką išliktų skaidrus bei išdegtų visas žvakės užpilas. Beje, Lietuvoje vis labiau populiarėja ir keičiami įdėklai, kurie prailgina stiklinio indelio panaudojimo ciklą.

Nuolat augančius pirkėjų lūkesčius patenkinti leidžia inovacijos. „Per pastarąjį dešimtmetį iš esmės atnaujinome gamybos linijas ir infrastruktūrą, įvaldėme tikrai sudėtingas technologijas, robotus, inovatyvias žaliavas, taigi galime užtikrinti, kad pirkėjus pasiekia kokybiški produktai. Apie kai kurias inovacijas anksčiau tik svajojome, o dalis jų tada dar net neegzistavo“, – sako G. Igaris.

Kodėl žvakė dega dvi paras?

„Geraldos“ vadovas pateikia kelis paprastus pavyzdžius. Ar žinojote, kad žvakės degimo kokybei vienas svarbiausių faktorių yra dagties centravimas? Dabar šis procesas yra kardinaliai kitoks nei anksčiau, tuo rūpinasi sudėtingi mechanizmai. Taip pat gamykloje į skirtingas linijas vienu metu preciziškai komponuojami ir tiekiami degios masės mišiniai. Vien plastikiniai indeliai gaminami net trimis skirtingomis technologijomis.

Gintautas Igaris
Foto: Bendrovė "Maxima"

Didelį dėmesį „Geralda“ skiria ir gamtai. Įmonė naudoja elektros energiją, kurią pagamina ant gamyklos stogų sumontuoti saulės moduliai, o jei pritrūksta – perkama „žalia“ elektros energija. Taip pat žvakių gamintojas atsisako naftos produktų ir keičia juos biologinės kilmės medžiagomis. Jau dabar maždaug pusę degios masės kiekio žvakėse sudaro atsinaujinančių šaltinių medžiagos – stearinai, aliejai. Šių metų naujienoje, keičiamo aukščio įdėkle, visiškai nėra naftos produktų, o ateityje tokių produktų tik daugės.

„Kaina, be abejo, svarbi, bet mūsų tikslas yra palaipsniui pakeisti didžiąją dalį produktų tvariais, pagamintais iš atsinaujinančių ir perdirbtų žaliavų. Daugeliui pirkėjų tai yra papildoma pridėtinė vertė, o mums – išskirtinumas. Papildoma nauda pirkėjams dar ir ta, kad žvakės liepsna yra švaresnė, ištvermingesnė ir atsparesnė sudėtingoms oro sąlygoms. Biologinės kilmės produktai leidžia į tą patį tūrį sutalpinti daugiau kalorijų, taigi tokios žvakės dega dar ilgiau“, – paaiškina G. Igaris.

Kuriamą naujovę pirma pasiūlys lietuviams

Šiuo metu „Maxima“ yra didžiausias žvakių gamintojo klientas Lietuvos rinkoje, nuperkantis daugiau nei ketvirtadalį visos įmonės pagaminamos produkcijos. Beje, lietuvių žvakes prekybos tinklas parduoda ne tik mūsų šalyje, bet ir kitose Baltijos valstybėse, kur veikia jos parduotuvės.

„Šiam prekybos tinklui ypač svarbus mastas, tai reiškia, kad gamintojas turi būti atitinkamo kalibro, pasiruošęs užsakymus išpildyti tinkamai ir laiku“, – sako G. Igaris.

„Geralda“ savo produkciją eksportuoja ir į kitas užsienio šalis – Skandinaviją, Vokietiją, Olandiją, Angliją ir kitas. Šiose rinkose lietuviai pabrėžia savo produktų draugiškumą aplinkai. Beje, „Geralda“ pirmoji pasaulyje sukūrė arbatines žvakutes, kurių indeliai ir degi masė yra pagaminti iš augalų, taigi suvartojus juos galima kompostuoti industriniu būdu.

„Pirkėjams svarbi ne tik forma, bet ir turinys. Matome, kad ir Lietuvos pirkėjai keičiasi, auga nauja karta, kuriai rūpi tvarumas“, – sako „Geraldos“ direktorius G. Igaris.