Kalbėdamas CNBC Tvarios ateities forume, T. Adamsas pabrėžė – šiuo metu akcentuojant aplinkos, socialinius ir valdysenos (angl. environmental, social, governance; ESG) veiksnius, neišvengiamai susikurs ištekliai, kurių pamatinė vertė didės. „Visada susiformuoja burbulai – to moko istorija. Visi, manantys priešingai, yra naivūs“, – teigė jis.

„Didelių technologinių ar ekonominių transformacijų metu kažkas žlunga, formuojasi burbulai – dabar tą matome kriptorinkoje. Tendenciją matėme internete dešimtą dešimtmetį, paskui 2000 m. kovą įvyko sprogimas.

Silpnesnių įmonių neliko, atsirado naujų įmonių. Taip – bus burbulų, pernelyg daug pinigų metama į ne tokį didelį kiekį sandorių.“

Pasak T. Adamso, pritaikius reikiamas priemones, suformavus atsparią finansų sistemą tose vietose, kuriose susiformuoja burbulai, bus sudarytos sąlygos toliau investuoti į perspektyvias įmones.

Eksperto teigimu, į naujas technologijas toliau bus investuojamas kapitalas: „Kai kurios [technologijos] nebus perspektyvios, kitos bus labai perspektyvios – atsiras naujų įmonių „Amazon“ ar „Tesla“ kompanijų lygio.“

Manoma, kad pasaulinė ekologiškų, tvarių technologijų rinka, kurios vertė pernai buvo 9,57 mln. dolerių, 2028 m. jau turės 41,6 mlrd. dolerių vertę, skelbiama rinkos tyrimų bendrovės „Fortune Business Insights“ liepos mėn. ataskaitoje.

Konsultacijas teikiančios įmonės „Roland Berger“ balandį publikuotoje ataskaitoje prognozuota, kad aplinkai draugiškų technologijų ir tvarių išteklių rinkos pasaulinis pelnas 2030 m. sieks 9,4 trilijonus eurų.

„Unigestion“ kompanijos prezidentė Fiona Frick taip pat įsitikinusi, kad besidomintiems žaliąja revoliucija investuotojams nevertėtų dairytis į garsiausias įmones.

„Svarbu ne investuoti į 10 ar 20 kompanijų, kuriuos šiuo metu yra atsinaujinančių energijos šaltinių lyderės, o plėsti investicijų spektrą į kompanijas, kuriuos šiuo metu nėra pirmaujančios, nes rinkoje dar nėra suvokimo, kad jos dar vystosi, tai bus matyti po trejų–ketverių metų, – teigė ji. – Klimato revoliucija ypatinga tuo, kad bus žlugimas, tai turės įtakos visiems sektoriams, tiesa, kiekvienam sektoriui skirtingai.“

„Kiekvienam sektoriui yra būdų tvariau kurti savo verslą, taigi, egzistuoja daug galimybių. Nevertėtų susikoncentruoti į 20 [įmonių].“