Šios srities profesionalų nerandančios įmonės ieško įvairių sprendimų.
Baltijos šalyse šešias elektronines parduotuves, tarp kurių „Senukai.lt“ ir „1A.lt“, valdanti įmonė „Kesko Senukai Digital“ įsteigė Elektroninės komercijos programavimo akademiją. Šią vasarą startavusia iniciatyva siekiama gabius technologijų specialistus supažindinti su programavimo galimybėmis perspektyvioje elektroninės prekybos srityje.

„Nuolat stiprindami ir pildydami savo komandą, susidūrėme su iššūkiu rasti patyrusių programavimo specialistų, todėl nusprendėme įsteigti mokymų akademiją, kurios tikslas – paskatinti peržengti ribas, kurios trukdo pradėti karjerą iki šiol nišine laikomoje el. prekybos srityje“, – sako vienas iš akademijos sumanytojų, „Kesko Senukai Digital“ IT vadovas Giedrius Rimkus.

El. komercijos akademijos mokymų programa suskirstyta moduliais, kurie padės tobulėti perspektyviems ir motyvuotiems pradedantiesiems programuotojams.

„Mokymų metu akademijos dalyviai išmoks bazinius programavimo el. komercijoje principus, dirbs su programavimo kalbomis, susipažins su įmonės veiklos specifika, įgaus vertingų žinių, įgyvendins realius el. prekybos projektus ir taip prisidės prie įmonės sėkmės“, – sako G. Rimkus.

Jo teigimu, įgiję programavimo el. komercijos srityje įgūdžių, akademijos absolventai taps darbo rinkoje itin paklausiais specialistais, o panorus persiorientuoti į kitą sritį, tai padaryti nebus sunku.

Į akademiją studentai susirinko iš labai skirtingų sričių. Tarp praktikantų pateko ne vien informatikos patirties turintys studentai, bet ir teisę ar biochemiją studijavę jauni žmonės. Keli akademijos dalyviai pristigę naujų iššūkių per karantiną ėmėsi savarankiškai mokytis programavimo kalbų, naudojamų el. prekybos platformose.

Kaip nurodo akademijos partneriai „Vilnius Coding School“, greitai kintanti verslo aplinka verčia sparčiai augančias įmones ieškoti originalių būdų, kaip prisitraukti perspektyvius specialistus. Jų neradus, vis dažniau stengiamasi juos užsiauginti patiems.

„Savo kasdienėje veikloje matome, kad darbuotojų pritraukimo ir ugdymo iniciatyvas savarankiškai įgyvendinančios įmonės dažnai sulaukia didesnės sėkmės. Taip laimi visi – perspektyvūs jauni specialistai įgauna ne tik naujausių žinių, bet ir praktinės patirties bei svarbių įgūdžių, kurių reikės darbinėje veikloje“, – nurodo „Vilnius Coding School“ vadovė Julija Rimšelė.

Julija Rimšelė

G. Rimkus atskleidžia, kad pandemija ypač paspartino el. prekybos įmonių plėtrą. Karantino metu fizinėms parduotuvėms sustabdžius arba apribojus savo veiklą, prekyba internetu vyko nenutrūkstamai. Pandemijos sąlygoms švelnėjant, el. prekybos apimtys išliko didesnės nei prieš pandemiją, daug žmonių priprato ir toliau pirks internetu.

„Pandemija privertė iš naujo įvertinti pirkimo internetu privalumus. Elektroninė prekyba yra viena iš perspektyviausių sričių, kuri tik stiprės ir augs, todėl specializacija šioje srityje bus didelis privalumas“, – pasakoja IT vadovas.

El. komercijos srityje besispecializuojantys programuotojai padeda spręsti labai svarbius verslo iššūkius. Kaip ir visiems el. prekybos kanalams, kurie pritraukia didelį klientų srautą, svarbiausia užduotis – užtikrinti, kad naršymas el. parduotuvėje būtų sklandus ir nestrigtų.
Ateityje į Elektroninės komercijos akademiją planuojama pakviesti daugiau perspektyvių pradedančiųjų programuotojų.