Valstybinė kompanija siekia įsigyti Ispanijos portfelį, sudarytą daugiausia iš vėjo energijos išteklių ir siūlantį maždaug 400 megavatų galingumą. Sandorio vertė gali siekti nuo 400 iki 500 milijonų eurų, teigė informuoti žmonės. Diskusijos jau yra pažengusios ir susitarimas gali būti pasiektas dar šį mėnesį, sakė žmonės, prašydami likti neįvardyti, nes diskusijos yra privačios.

Portfelis priklauso investicijų firmai „Cefiro“, kuriai vadovauja ispanų milijardierių Masaveu šeima. Kiti investuotojai – belgų milijardierių Colruyt šeimos investicijų padalinys „Korys“ ir portugalų investuotojų grupė, vadovaujama „Exus Management Partners“. Pranešime spaudai teigiama, kad 2016 m. jie už neatskleistą sumą įsigijo privataus kapitalo firmos „Bridgepoint“ turtą. Portfelį, iki šiol žinomą kaip „Borawind“, sudaro aštuoni vėjo jėgainių parkai, esantys Burgoso regione į šiaurę nuo Madrido.

Visgi derybos gali būti atidėtos arba žlugti, nes galutinis sprendimas dar nebuvo priimtas, teigė šaltiniai. „Three Gorges“, Masaveu šeimos, „Korys“ ir „Exus“ atstovai ne iš karto atsakė į prašymus pakomentuoti.

Šios investicijos būtų įgyvendintos po to, kai „Three Gorges“ pernai įsigijo 13 Ispanijos saulės parkų, priklausančių „X-Elio Energy SL“ ir teikiančių daugiau nei 500 megavatų pajėgumus. Saulės parkų nuosavybės teisės buvo perpirktos iš investicinės firmos „Brookfield Renewable Partners LP“ ir privataus kapitalo įmonės „KKR & Co.“.

Kinijos kompanija taip pat buvo viena iš galutinių konkurso dalyvių, bandžiusių įsigyti žaliosios energijos įmonę „Grupo T-Solar“, veikiančią Ispanijoje ir Italijoje. Ją gruodžio mėnesį už 1,5 milijardo eurų įsigijo infrastruktūros investicijų valdytojas „I Squared Capital“.

„Three Gorges“ yra didžiausia „EDP-Energias de Portugal SA“ akcininkė. Šioje įmonėje Masaveu šeimai taip pat priklauso mažumos akcijos, rodo „Bloomberg“ surinkti duomenys. Praėjusį mėnesį Kinijos kompanija paviešino pareiškimą, kuriame pakartojo savo įsipareigojimus „EDP“ 2,5 proc. bendrovės akcijų išleisti į rinką. Pardavus buvo surinkta 534 milijonai eurų, o valstybinei firmai liko 19 proc. akcijų.