Jo viršūnėje šiais metais atidūrė Prancūzijos kompanija „Schneider Electric“, antroje vietoje liko danų įmonė „Orsted“, trečia vieta atiteko Brazilijos bendrovei „Banco do Brasil“, ketvirta – suomių korporacijai „Neste“.

„Džiaugiamės, kad jau daugybę metų esame pripažįstami kaip viena tvariausių kompanijų pasaulyje. Vis daugiau įmonių nuosekliai siekia tapti tvaresnės, todėl patekti į šį reitingą kasmet tampa vis sudėtingiau“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Neste“ prezidentas ir generalinis direktorius Peteris Vanackeris.

Suomijos dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“ į tvarumo lyderių penketuką patenka jau ne pirmus metus iš eilės. Taip pat ji yra daugiausiai kartų be pertraukos į šį tarptautinį TOP 100 tvariausių pasaulio įmonių sąrašą patekusi energetikos bendrovė globaliu mastu.

„Šis įvertinimas yra ilgamečių įmonės pastangų diegti tvarumo standartus ir siūlyti tvarius sprendimus klientams rezultatas. Gerosiomis korporacijos tvarumo praktikomis sieksime aktyviau dalintis ir Lietuvoje“, – tarptautinį įvertinimą komentuoja „Neste Lietuva“ vadovas Markus Lindkvistas.

Į tvariausių pasaulio įmonių šimtuką šiemet pateko 20 JAV ir 12 Kanados bendrovių. Devynios į „Global 100“ reitingo sąrašą įtrauktos kompanijos yra įsikūrusios Prancūzijoje, o septynios – Vokietijoje. Suomijoje ir Danijoje veikia po penkias į reitingą patekusias įmones.

„Corporate Nights“ tvariausių pasaulio verslų rinkimus rengia ir 100 tvariausių įmonių sąrašą sudaro nuo 2005-ųjų.

Šiais metais įvertinta daugiau nei 8 tūkst. bendrovių. Įmonės buvo reitinguojamos pagal 24 veiklos rodiklius: aplinkosaugos, išteklių valdymo, personalo valdymo, finansų valdymo, tiekėjų vykdomos veiklos valdymo ir kitus.