„Sveikatos apsaugos specialistai – šiuo metu pati svarbiausia grandis kovoje su koronaviruso plitimu. Pasitarę su medikų bendruomene, specialius kostiumus pristatėme toms ligoninėms, kurioms kostiumų dabar labiausiai trūksta“, - teigė Andrius Janukonis, „Fondo Janukonis“ steigėjas ir įmonių grupės „iCOR“ valdybos pirmininkas.

Profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus teigimu, medikų kasdienybė šiuo metu yra sudėtinga. „Jeigu visiems medikams pakaktų apsaugos priemonių, pandemijos mastai būtų mažesni. Šiandien medikams svarbi kiekviena papildoma priemonė, galinti apsaugoti nuo viruso“, - sakė V. Kasiulevičius.
Ligoninėms pristatyti kostiumai atitinka tarptautinius reikalavimus ir pasižymi patvarumu. Į kiekvieno kostiumo komplektą įeina akiniai, pirštinės, kepurė ir antbačiai.

Medikams pristatyta 1000 apsauginių kostiumų
Foto: Organizacijos nuotr.

Apsauginių kostiumų siunta atkeliavo Vietnamo avialinijų lėktuvu, kuriuo į Lietuvą parskraidinta 111 Lietuvos piliečių iš Vietnamo ir Tailando. Skrydis organizuotas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Kinijoje ir Lietuvos garbės konsulo Vietname Nguyen The Kien pastangomis.
Apsauginiai kostiumai – dalis pagalbos medikams siuntos, kurios pirkimais ir logistika rūpinasi „iCOR“ grupės įmonė „Axioma Metering“. Visame pasaulyje veikiančios bendrovės kompetencijos ir logistikos grandinės leidžia užtikrinti efektyvius medikams reikalingų priemonių pirkimus ir greitą pristatymą iš įvairių šalių tiekėjų. „Axioma Metering“ pagalbos medikams tiekimą organizuoja dalimis, netrukus Lietuvą pasieks apsauginių kaukių ir respiratorių siuntos.

Tai – ne pirmoji „Fondo Janukonis“ ir „iCOR“ iniciatyva, įgyvendinta prasidėjus pandemijai. Vilniaus Santaros klinikose, Reanimacijos-intensyvios terapijos skyriuje, įdiegta kardiomonitorių centrinė stotis ir infuzinė skysčių sistema.

Medikams pristatyta 1000 apsauginių kostiumų
Foto: Organizacijos nuotr.

Kita svarbi pradėta iniciatyva – „iCOR“ bendrovės „Mano būstas“ inicijuota akcija. Jos metu su Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaujanti bendrovė atlieka pilną antivirusinę dezinfekciją daugiabučių namų laiptinėse, kurių gyventojams nustatyta koronaviruso infekcija.

Pirmuoju etapu bendrovė neatlygintinai dezinfekuoja kelis šimtus sveikatai pavojingų laiptinių. Antivirusinės dezinfekcijos darbus nuo kovo 23 dienos pradėjo bendrovei priklausanti valymo įmonė „Būsto aplinka“.

Labdaros ir paramos „Fondas Janukonis“ skiria lėšų opiausių Lietuvos problemų sprendimui ir visuomenei reikšmingų projektų rėmimui.