Sandorio kaina neatskleidžiama, tačiau manoma, kad ji siekia kelias dešimtis milijonų litų.

"Jei leidimas bus gautas, neabejojame, kad šis verslas bus rentabilus ir mūsų investicijos pasiteisins, nes nafta šiuo metu sparčiai brangsta. Investuodami į "Meditus" investuojame ne tik į "Geonafta", bet į visą Lietuvos naftos gavybos verslą", - sakė "Hermis Capital" atstovė Kristina Žiaunytė.

Anot jos, Lietuvoje naftos gavyba mažėja, tačiau "Hermis Capital" tiki, kad bus surasta naujų telkinių, taip pat manoma, jog sėkmingai plėtosis "Geonaftos" veikla Rusijoje ir Kazachstane.

"Geonaftos" savininku visą laiką buvo įvardijamas verslininkas Rimandas Stonys. "Lietuvos ryto" duomenimis, jis ir jo verslo partneriai pasitraukia iš "Geonaftos" valdymo. Be jų, naftos įmonės valdyme dar dalyvauja Lenkijos bendrovė "Petrobaltic".

Keičiantis savininkams iš "Geonaftos" pasitraukė jos vadovas ir ilgametis darbuotojas Antanas Jasas. Jis neneigė "Lietuvos rytui", kad išėjimas iš "Geonaftos" yra susijęs su savininkų pasikeitimais, tačiau plačiau to nekomentavo.

"Geonafta" valdo visų naftą Lietuvoje išgaunančių įmonių - "Genčių nafta", "Manifoldas" ir "Minijos nafta" - 50 proc. akcijų paketus. "Geonafta" eksploatuoja 14 naftos gręžinių.

Naftos gavybos įmonės dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus - išpumpuojami naftos kiekiai kiekvienais metais vis mažesni. Užpernai buvo išgauta 302 tūkst. tonų, o pernai - tik apie 215 tūkst. tonų naftos.

Manoma, jog šįmet gavyba mažės dar 20-25 procentais. Naftos bendrovėms išsilaikyti padeda tik itin didelės naftos kainos pasaulio rinkose.

Po daugelio metų pertraukos šį mėnesį valdžia numato skelbti naujus naftos paieškų ir žvalgybos konkursus Kelmės, Rietavo ir Raseinių plotuose. Ar iš tikrųjų šiuose plotuose yra naftingų telkinių, paaiškės naftininkams juos išžvalgius.

Per pastaruosius ketverius metus Lietuvoje buvo atrasti trys nauji naftos telkiniai - Šiaurės Vėžaičių, Uoksų ir Agluonėnų.

Pernai baigti žvalgyti ir aprobuoti anksčiau atrastų telkinių Sakučiuose ir Šiaurės Vėžaičiuose ištekliai. Dabar šalyje eksploatuojama dvylika išsamiai išžvalgytų naftos telkinių, o trijuose vyksta bandomoji gavyba.

"Geonaftos" įsigijimas yra jau antras didelis "Hermis Capital" pirkinys šiais metais. Neseniai bendrovė įsigijo kreipiamųjų sistemų gamintoją "Vilniaus Vingį".

"Hermis Capital" tiesiogiai valdo apie 33 proc. "Snaigės", 64 proc. "Kelmės pieninės", 18 proc. "Vilniaus Vingio" akcijų, tačiau kartu su susijusiais asmenimis ji turi kur kas didesnius šių įmonių akcijų paketus.

Be to, "Hermis Capital" turi 90 proc. "Baltijos vertybinių popierių", 66 proc. įmonės "BVP Investicijų valdymas", 36,39 proc. Norvegijos "Kitron" akcijų.

Didžiausia "Hermis Capital" akcininkė yra Kauno didmeninės prekybos bei logistikos įmonė "Sanitex", kuriai priklauso apie 25 proc. akcijų. Kitas įmonės akcijas valdo penki jos partneriai.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją