„Kovą LTG atnaujino LTG korupcijos ir viešųjų ir privačių interesų konfliktų prevencijos priemones bei patvirtino Interesų konfliktų prevencijos ir valdymo politiką, kurioje apibrėžta viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto regimybės sąvoka. Taip pat į nustatytas pareigas „Lietuvos geležinkelių“ Grupėje kandidatuojantys asmenys prieš pereidami į paskutinįjį atrankos etapą turi užpildyti atnaujintos formos deklaracijas, kuriose turi atskleisti informaciją ir apie savo galimą politinį pažeidžiamumą bei susijusius asmenis“, – tvirtina LTG.

„Lietuvos geležinkelių“ komentare taip pat akcentuojama, kad balandį buvo suorganizuota diskusija su korupcijos prevencijos srities profesionalais, kurios metu ekspertai pasidalijo gerąja praktika dėl viešųjų ir privačių interesų konfliktų bei jų regimybės stebėsenos ir valdymo.

„Remiantis ekspertų įžvalgomis, personalo atrankų ir viešųjų ir privačių interesų konfliktų valdymo procesai bus tobulinami ir toliau”, – aiškinama komentare.

„LTG dalijasi informacija apie įvykusį atrankos procesą ir apie atrankas reglamentuojančių procesų stiprinimą su akcininku – Susisiekimo ministerija ir su visuomene tiek atsakydami į kylančius klausimus, tiek ir proaktyviai”, – pažymi LTG.

ELTA primena, kad Susisiekimo ministerija, siekdama išsiaiškinti aplinkybes dėl A. Belickaitės įdarbinimo LTG korporatyvinių reikalų direktore, raštu kreipėsi į LTG valdybą, prašydama iki balandžio pabaigos atsakyti į keliamus klausimus. Eltai perduotame komentare tvirtinama, kad Susisiekimo ministerija prašo įvertinti LTG vadovo ir kitų atranką vykdžiusių (dalyvavusių) LTG darbuotojų sprendimus bei atsakomybė.

Klausimus dėl A. Belickaitės ryšių su Laisvės partija viešojoje erdvėje iškėlė keletas žurnalistų, pastebėjusių, jog buvusio ekonomikos ir inovacijų viceministro žmona įsidarbino LTG korporatyvinių reikalų direktore. Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės A. Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.

Pati A. Belickaitė neneigė savo ryšio su Laisvės partija, tačiau teigė, kad jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Pasak jos, ji dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodė gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra teigusi, kad A. Belickaitė, nusprendusi įsidarbinti LTG, padarė klaidą. Vyriausybės vadovė akcentavo, kad taip pat klausimų kelia ir LTG atrankos į pareigas procedūrų skaidrumas. Ji tvirtino norinti iš LTG grupės gauti daugiau paaiškinimų dėl A. Belickaitės įdarbinimo korporatyvinių reikalų direktore.

Po kilusio ažiotažo iš užimamų pareigų pasitraukė A. Belickaitė ir jos vyras Vincas Jurgutis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją